گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 363629

دانشگاه ایران: به سمت دانشگاه نسل سوم گام برمی‌داریم

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: هدف افزایش و ارتقاء کیفیت آموزش دانشجویان است و با توجه به شرایط بحران کرونا، یکی از مهمترین اولویت‌ها توسعه آموزش مجازی است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، ابوالفضل باقری فرد افزود: مهمترین رکن دانشگاه آموزش است و آموزش چه از لحاظ کیفی و چه از نظر کمی حائز اهمیت است. من در آموزش دانشجویان حساسیت خاصی دارم، زمانی فقط به دوره رزیدنت وفلوشیپ توجه می‌شد و دانشجویان فراموش شده بودند.

باقری فرد اظهار داشت: هدف من افزایش و ارتقاء کیفیت آموزش دانشجویان است، در واقع اگر ما دانشجویان خوبی تربیت نکنیم در مراحل رزیدنتی و فلوشیب هم با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی گفت: برای اعضای هیات علمی و اساتید به عنوان یکی دیگر از گروه‌های هدف آموزش، برنامه‌هایی در راستای افزایش توانمندی آنها در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: ما بر اساس سیاست‌های کلی دانشگاه و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم گام برمی داریم و در این زمینه هدف گذاری کوتاه مدت ومیان مدت داریم.

این مقام مسؤول تاکید کرد: با توجه به شرایط بحران کرونا، یکی از مهمترین اولویتهای ما در راستای توسعه آموزش مجازی و آزمون مجازی است. آموزش مجازی از ماه ها پیش شروع شده ولی در حال حاضر با یک نظم بیشتر و منسجم تر در حال انجام است و قطعاً در ماه‌های آتی این آموزش با کیفیت بهتر ارائه می‌شود.

باقری فرد افزود: عمده آزمون های مجازی از دو هفته پیش شروع شده، البته با توجه به افتتاح مرکز آزمون دانشکده پزشکی و افزایش ظرفیت آن، آزمونهای اختصاصی این مرکز طی روزهای آینده آغاز میشود.

وی یادآور شد: شرایط آتی بحران کرونا قابل پیش‌بینی نیست لذا در نظر داریم آموزش های مجازی را توسعه دهیم ، حتی با وضعیت عادی شدن هم حداقل حضور را برای دانشجویان ایجاد کنیم.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: یکی از اهداف ما راه اندازی مراکز جدید فوق تخصصی و فلوشیپ در بیمارستان ها است. در واقع این مسئله هم در حوزه آموزش حائز اهمیت است و هم با تحقق آن در بخش درمان می توان فعالیت‌های تخصصی ارائه داد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: یکی دیگر از برنامه های ما این است که با توجه به پتانسیل موجود در بیمارستانها، چندین مرکز درمانی را به مراکز آموزشی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش در بحران با محوریت دانشگاه پیگیری می‌شود ، اظهار داشت: کنترل مراقبت برای فراگیران و ارائه آموزش های مجازی از سیاست های ما در مدیریت بحران است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری