گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 366843

توصیه مهم مجلس برای نحوه شرکت در بورس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رییس سازمان بورس در جمع اعضای کمیسیون حضور پیدا کرد، گفت: در این جلسه توصیه شد مردم از طریق شرکت‌های واسط سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنند تا امنیت سرمایه آنها بیشتر حفظ شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از میزان، ابوالفضل عمویی در گفت‌وگویی با اشاره به جلسه صبح امروز «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس گفت: این جلسه با دو دستور کار برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه گزارش «کمیته مرز» کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی و همچنین به موضوع  روند فعالیت‌های بازار سرمایه در کشور پرداخته شد.

عمویی با اشاره به جلسه «کمیته مرز» کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دستگاه‌های مرتبط با موضوعات مرزی بیان داشت: کمیته مرز در همین راستا به جمع بندی لازم دست پیدا کرد.

وی با اشاره به موارد جمع‌بندی شده در گزارش کمیته مرز ، اظهارداشت: در این جمع‌بندی چند محور اصلی وجود دارد و یکی از این محورها مربوط به توجه به ظرفیت‌های مرز‌های جمهوری اسلامی ایران است.

عمویی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با ۱۵ کشور مرز‌های خاکی و آبی دارد، بیان داشت:  این یک فرصت بی‌نظیر است و ضرورت دارد که همه دستگاه‌های کشور به مرز به عنوان یک فرصت نگاه کنند.

وی با اشاره به سایر موارد جمع بندی شده در گزارش کمیته مرز بیان داشت: در محور دوم گزارش کمیته مرز به فرصت مرز برای توسعه همکاری‌ها و ارتباطات با همسایگان مختلف کشور اشاره شده بود لذا از این جهت باید فعالیت مرزی ما تقویت شود تا از مرز استقاده بهتری شود.

این نماینده مجلس با اشاره به سومین محور جمع بندی شده در گزارش کمیته مرز گفت: در محور سوم این گزارش تاکید شد تا قوانین مربوط به بازارچه‌های مرزی کشور مورد بازنگری قرار گیرد لذا لازم است که ما بازارچه‌های مرزی را تقویت کنیم  چراکه این مسئله می تواند در جهت افزایش کارکرد این بازارچه‌ها قلمداد شود. از این جهت قوانینی برای این موضوع وجود دارد که این قوانین از طریق همکاران بنده که در این زمینه فعال هستند مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت بازنگری این قوانین، مواد اصلاحی و پیشنهادی ارائه خواهد شد.

سخنگوی «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس در ادامه با اشاره به بررسی مباحث مربوط به بازار سرمایه در جلسه کمیسیون تاکید کرد: کمیسیون همچنین در این جلسه به مباحث اقتصادی پرداخت .

وی افزود: در واقع کمیسیون پیش از این جلسه و در جلسات قبل میزبان سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت و رییس سازمان غذا و دارو  بود و امروز هم آقای قالیباف، رییس سازمان بورس در جمع اعضای کمیسیون حضور پیدا کرد و گزارشی درباره روند فعالیت‌ها و تحولات اخیر در این بازار ارائه کرد.

عمویی با بیان اینکه بازار سرمایه با سرعت رو به رشدی در حال حرکت است، بیان داشت: در این چارچوب سرمایه‌های مردم بیش از قبل وارد این بازار شده لذا در همین قالب صحبت شد تا در جهت آگاهی بخشی مشارکت‌کنندگان جدید در بازار سرمایه اقدام شود و موارد آموزشی هم از طریق سازمان بورس و همینطور رسانه‌های کشور دنبال شود . همچنین در این جلسه توصیه شد تا مردم از طریق شرکت‌های واسط سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنند تا امنیت سرمایه آنها بیشتر حفظ شود.

وی اظهار داشت: همچنین در همین چارچوب اعضای کمیسیون هم دیدگاه های خودشان را در مورد توسعه فعالیت‌های بازار سرمایه ارائه کردند و از جهتی از این بازار استقبال کردند و اذعان داشتند که بازار سرمایه فرصت خوبی است برای جذب نقدینگی‌های موجود در کشور. همچنین یکی از مطالبات اعضای کمیسیون در این جلسه مربوط به افزایش تعداد شرکت‌های کارگزاری در بورس بود که در این زمینه هم صحبت شد تا دستورالعمل‌های مجوز کارگزاری‌ها بازنگری شود لذا  انتظار داریم که در این مسیر گام هایی برداشته شود.

عمویی بیان داشت: اعضای کمیسیون به طور کلی  در این جلسه دیدگاه‌های خودشان را در مورد رشد بازار سرمایه ارائه کردند و مقرر شد که کمیسیون در این چارچوب، رصدهای خودش را ادامه دهد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری