گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 366974

نشریات دانشجویی چگونه ارزیابی می‌شوند؟

رئیس اداره نشریات و تشکل‌های اسلامی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: امتیاز نشریات دانشجویی از حیث معیارهای کمّی توسط کمیته دانشگاهی و معیارهای کیفی به صورت متمرکز محاسبه می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از وزارت بهداشت، حجت حجازی‌زاده در «نشست کارشناسان نشریات منتخب مناطق دهگانه دانشگاه های علوم پزشکی» گفت: در زمینه انتشار نشریات در فضای مجازی وحدت رویه در بین دستگاه‌های مختلف وجود ندارد.

رئیس اداره نشریات و تشکل‌های اسلامی اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: «شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت» اقدام پیشرویی در این حوزه انجام داده تا ضمن استفاده از ظرفیت فضای مجازی مانع انتشار چاپی نشریات نشود بلکه سعی کند قابلیت بیشتری برای اثرگذاری نشریات فراهم کند.

حجازی‌زاده درباره طرح رتبه‌بندی نشریات دانشگاه‌های سراسر کشور خاطرنشان کرد: از آنجا که احساس می‌شد حمایت از نشریات تا حدودی بر مبنای سلیقه‌ صورت می‌گرفت و دانشگاه‌های مختلف  برخوردهای متفاوتی در حمایت نشریات نشان می‌دادند، سامانه «رتبه‌بندی و دکه عرضه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت» راه‌اندازی شد تا عدالت در حوزه نشریات با یک معیار و محک روشن جاری شود.

وی افزود: در مواردی شاهد بودیم که نشریه‌ای با کیفیت مطالب بالا، با تیراژ و کیفیت فنی پایین منتشر می‌شد که شایسته آن نشریه نبود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با یک بررسی کیفی واحد، بتوانیم آثار را با معیارهای مشخص بررسی کنیم. طرح «رتبه‌بندی نشریات دانشجویی» در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی اقدام مؤثری است که می‌تواند مشوق خوبی برای رشد کیفی و گسترش عدالت در حوزه نشریات باشد.

حجازی‌زاده درباره طرح «رتبه‌بندی نشریات دانشجویی وزارت بهداشت» اضافه کرد: امتیاز نشریات دانشجویی از حیث معیارهای کمّی توسط کمیته ارزیابی هر دانشگاه متشکل از دو عضو اصلی دانشجویی، عضو کمیته ناظر بر نشریات و کارشناسان نشریات دانشگاه‌ها، و معیارهای کیفی به صورت متمرکز در دبیرخانه نشریات دانشگاهی واقع در وزارت بهداشت،‌ محاسبه می‌شود.

وی گفت: همچنین هر نشریه با توجه به امتیاز کسب شده در شش گروه، الف، ب، ج، د، ه، و  رتبه‌بندی و متناسب با این امتیاز از تسهیلات تعیین شده برخوردار خواهد شد. ورود امتیاز کمی نشریات در هر دانشگاه بر عهده کارشناسان نشریات دانشگاهی و بارگذاری نشریات منتشر شده بر عهده مدیران مسئول نشریات دانشجویی است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری