گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 369593

نگاهی به ۱۰ نظرسنجی انتخاباتی آمریکا

در نظرسنجی «یو‌اس‌ای تودی» و دانشگاه «سافولک» که بین ۲۸ تا ۳۱ آگوست با شرکت هزار رای‌دهنده ثبت شده و حاشیه خطای ۳.۱ برگزار شد هم بایدن با ۷ درصد اختلاف، ۵۰ در مقابل ۴۳، ترامپ را پشت سر گذاشت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، در کمتر از سه ماه باقی‌مانده تا انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شرکت‌های نظرسنجی فعالانه نظر رای‌دهندگان را برای پیش‌بینی نتیجه انتخابات ثبت می‌کنند. از ابتدای سال میلادی جاری جو بایدن در اغلب نظرسنجی‌های ملی از دونالد ترامپ پیش بوده و در برخی نظرسنجی‌ها با اختلاف بیش از  ۱۰ درصد وی را پشت سر گذاشته است.

نظرسنجی «سی‌بی‌اس» و مؤسسه «یوگاو» در تاریخ دوم تا چهارم سپتامبر با شرکت ۲ هزار و ۴۳۳ رای‌دهنده احتمالی برگزار شد که در آن ۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان از بایدن حمایت کردند و ۴۲ درصد به ترامپ رای دادند. به این ترتیب بایدن با اختلاف ۱۰ درصد، برتری خود را در مقابل ترامپ به ثبت رساند.

در نظرسنجی‌ای که به‌صورت مشترک توسط دانشگاه هاروارد و مؤسسه افکارسنجی «هَریس» در تاریخ ۳۱ آگوست تا دوم سپتامبر انجام شد، اختلاف بین دو نامزد ۵۳ به ۴۷ (۶ درصد) با پیشتازی بایدن بود.

قبل از آن بین ۳۰ آگوست تا اول سپتامبر نظرسنجی نشریه «اکونومیست» و موسسه یوگاو با شرکت هزار و ۲۰۷ رای‌دهنده ثبت‌نام شده و درصد حاشیه خطای ۳.۶ برگزار شد که نامزد دموکرات‌ها توانست رئیس‌جمهور آمریکا را با ۱۱ درصد اختلاف، ۵۱ به ۴۰ شکست دهد.

نظرسنجی کالج «امرسون» در تاریخ ۳۰ تا ۳۱ آگوست با مشارکت هزار و ۵۶۷ رای‌دهنده احتمالی و حاشیه خطای ۲.۴ درصد هم به نفع بایدن با اختلاف دو درصد (۴۹ به ۴۷) تمام شد.

در نظرسنجی «آی‌بی‌دی/ تی‌آی‌پی‌پی» که بین ۲۹ آگوست تا اول سپتامبر با شرکت هزار و ۳۳ رای‌دهنده ثبت نام شده برگزار شد هم نامزد دموکرات‌ها توانست رقیب جمهوری‌خواه خود را با ۸ درصد اختلاف ۴۹ به ۴۱ پشت سر بگذارد.

در نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» هم این بایدن بود که نظر اکثریت ۹۹۷ رای‌دهنده ثبت‌نامی را با کسب ۵۱ درصد حمایت در مقابل ۴۳ درصد حمایت از ترامپ کسب کند تا با اختلاف ۸ درصد پیش بیفتد. این نظرسنجی بین ۲۸ آگوست تا اول سپتامبر با حاشیه خطای ۴.۰ درصد برگزار شد.

نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» هم بین ۲۸ آگوست تا اول سپتامبر با شرکت هزار و ۸۹ رای‌دهنده ثبت نام شده و با حاشیه خطای ۳.۴ درصد از پیشتازی بایدن با اختلاف ۷ درصد (۴۷ به ۴۰) حکایت داشت.

در نظرسنجی انجام شده از سوی وبگاه خبری «هیل» و موسسه «هریس ایکس»، دو هزار و ۸۳۴ رای‌دهنده ثبت‌ شده شرکت و ۴۶ درصد در مقابل ۴۰ درصد از بایدن حمایت کردند. این نظرسنجی بین ۲۹ تا ۳۱ آگوست با حشایه خطای ۱.۸ انجام شد.

در نظرسنجی دانشگاه آمریکایی «کوینیپیاک»، بایدن یکبار دیگر اختلاف دو رقمی را با ترامپ تجربه کرد و از وی پیش افتاد. در این نظرسنجی که بین ۲۸ آگوست تا ۳۱ همین ماه با شرکت هزار و ۸۱ رای‌دهنده احتمالی و حاشیه خطای ۳.۱ برگزار شد، حمایت از بایدن ۵۲ در مقابل ۴۲ درصد ترامپ بود.

در نظرسنجی «یو‌اس‌ای تودی» و دانشگاه «سافولک» که بین ۲۸ تا ۳۱ آگوست با شرکت هزار رای‌دهنده ثبت شده و حاشیه خطای ۳.۱  برگزار شد هم بایدن با ۷ درصد اختلاف، ۵۰ در مقابل ۴۳، ترامپ را پشت سر گذاشت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.