تاریخ : 1395,شنبه 04 دي23:23
کد خبر : 220619 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین:

کاهش آرای روحانی در «نظرسنجی‌ها»

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه طبق نظرسنجی‌ها اقبال مردم به روحانی کم شده، تصریح کرد: امروز مهمترین دغدغه اصلاح‌طلبان کاهش اقبال عمومی روحانی است.

خبرنامه دانشجویان ایران: قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه طبق نظرسنجی‌ها اقبال مردم به روحانی کم شده، تصریح کرد: امروز مهمترین دغدغه اصلاح‌طلبان کاهش اقبال عمومی روحانی است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، محمدناظمی اردکانی قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست ماهیانه تشکل سیاسی متبوعش که عصر امروز (شنبه 4 دی‌ماه) در دفتر مرکزی جام برگزار شد، گفت: جریان اصلاح‌طلب و اعتدالیون یا تقرییا و یا تحقیقا بر روی کاندیدای ریاست جمهور 96 به اجماع رسیدند و کاندیدای آنها حجت‌الاسلام روحانی خواهد بود اما آنها این دغدغه را دارند که پیروزی او قطعی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاثیر انتخابات امریکا بر انتخابات ریاست جمهوری 96 گفت: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که پایگاه مردمی و محبوبیت رئیس سیر نزولی داشته است. البته آرای منفی که از گذشته وجود داشته می‌تواند موثر واقع شود. بنابراین این موضوع بزرگترین دغدغه جریان اصلاح‌طلب است.

قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: دستاوردی که دولت مستقر اعلام می‌کرد برجام بود و امروز شاهد این هستیم که برجام در بسیاری از کارکردهایی که می‌توانست داشته باشد ناکام جواب داده است. تمدید تحریم 10 ساله توسط کنگره و امضا از سوی رئیس جمهور آمریکا به این موضوع دامن زد.

ناظمی اردکانی با اشاره به رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت: از رئیس جمهور منتخب دو چهره نشان داده می‌شود که یک چهره غیرعاقلانه عمل خواهد کرد و چهره دیگر چهره‌ای است که ترامپ در قبال آمریکا عاقلانه عمل می‌کند.

وی درباره بودجه سال 96 گفت: بیش از 96 هزار میلیارد تومان بودجه جاری کشور است همچنین 63 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی است اما درباره آنچه که در مجلس تصویب شده اعضای فراکسیون امید گفتند که به کلیات این برنامه رای نخواهند داد و با این اظهارات آنها یک موضوع چالشی ایجاد کردند و دولت یا نهایتا باید از موضوع عقب‌نشینی کند و یا کلیات برنامه را با 60 درصد رای مجلس تصویب کند.

قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین  تصریح کرد: قانون بودجه زمانی که به صورت لایحه به مجلس رفت پیش‌بینی آن رشد 7.4 بود اما در حال حاضر در شرایطی قرار داریم که بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل و شاهد بیکاری عده زیادی از جوانان هستیم و رشدی که پیش‌بینی می‌شود نشان می‌دهد که برخی مولفه‌های اقتصادی غیرشفاف است. آنچه که در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده عمده درآمدها نفتی است و وابستگی اقتصاد کشور به نفت بیشتر شده است.

ناظمی اردکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات اخیر مجمع استانداران گفت: هیئت رئیسه این مجمع از بدو تاسیس در اختیار اصلاح‌طلبان بود و استاندارانی که گرایش به انقلاب اسلامی دارند و مواضع ولایی داشتند تصمیم گرفتند با یکدیگر وحدت کنند و یک فهرست را ارائه دهند و با تشکیل هیئت رئیس 5 نفره مجمع استانداران را گرایش جریان انقلابی به دست آوردند.

وی ادامه داد: جریان رقیب با زیر سوال بردن این انتخابات آن را مخدوش اعلام کرد و گفتند در اینجا جرزنی کردید اما آنها تاکنون موفق به انجام کاری علیه این انتخابات نشدند.

قائم مقام دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در ادامه سخنان خود با اشاره به فر ارسیدن نهم دی‌ماه روز بصیرت و میثاق با رهبری، گفت: جمع کسانی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند 9 دی را فراموش نمی‌کنند.