تاریخ : 1396,جمعه 14 مهر17:15
کد خبر : 247132 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

درخواست سلمان از پوتین درباره ایران

پادشاه عربستان می‌گوید که در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه، مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران را به عنوان پیش‌نیاز برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه مطرح کرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، «ملک سلمان» پادشاه عربستان پس از دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در مسکو، از تلاش ریاض برای بهره‌گیری از نتایج این سفر در مسیر مقابله با ایران خبر داد.

آنطور که خبرگزاری رسمی عربستان گزارش داده، ملک سلمان پس از دیدار با پوتین، از توافق بر سر گسترش روابط دوجانبه خبر داده است.

پادشاه عربستان در این خصوص گفته: «با کمال رضایت، از یکسان بودن دیدگاه‌ها با رهبران روسیه در خصوص تلاش برای بسط روابط خبر می‌دهیم.»

خبرگزاری رویترز هم از سخنان سلمان گزارشی تهیه کرده است. بر اساس این گزارش، پادشاه عربستان پس از دیدار با ولادیمیر پوتین گفته: «ما بر اهمیت امنیت و ثبات منطقه خلیج (فارس) و خاورمیانه به عنوان پیش‌نیاز رسیدن به ثبات و امنیت در یمن تأکید کردیم.»

وی در ادامه گفته: «این مسئله مستلزم این است که ایران دست از دخالت در امور داخلی (کشورهای) منطقه بکشد و اقدامات ثبات‌زدای خود را متوقف کند.»

دستگاه سیاست خارجی یا دفتر رئیس‌جمهور روسیه هنوز گزارشی از پاسخ پوتین به این درخواست منتشر نکرده‌اند.


کد خبرنگار : 20