تاریخ : 1396,شنبه 15 مهر19:05
کد خبر : 247229 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

خنثی شدن عملیات تروریستی در بغداد و نجف

خنثی شدن عملیات تروریستی در بغداد و نجف اشرف؛ مرگ 46 داعشی در الانبار

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، وزارت کشور عراق اعلام کرد که بخش اطلاعات این وزارتخانه طی عملیاتی ویژه در سه نوبت مواضع داعش را در استان «الانبار» از طریق جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش بمباران کردند.

در بیانیه وزارت کشور عراق که نسخه‌ای از آن در «بغداد الیوم» منتشر شد، آمده است: در حمله نخستف نشست شماری از فرماندهان نظامی داعش در شهرستان «القائم» در محله «الجماهیر» هدف قرار گرفت که در حال برنامه‌ریزی برای انجام حملات تروریستی در بغداد و نجف اشرف بودند. در این حمله محل تجمع این فرماندهان به طور کامل نابود شد و 20 تکفیری که شماری از آنها، از فرماندهان ارشد نظامی این گروه تروریستی بودند، کشته و شماری نیز زخمی شدند. دو خودروی نظامی نیز کاملا از بین رفت.

بر اساس این گزارش، از مهمترین کشته‌های این حمله، شخصی معروف به «ابوطارق » از افسران ویژه ارتش رژیم بعث بود که داعش وی را امیر نظامی ولایت بغداد اعلام کرده بود. وی مدتی در زندان بوکا زندانی بود و از نزدیکان «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش به  شمار می‌رفت. وی مغز متفکر حملات تروریستی متعددی در بغداد از جمله حمله خونین «الکرادة« در سال 2016 بود.

حمله دوم به تخریب یک کارگاه بمب‌گذاری خودروها در محله «الفرات» در شهرستان «القائم» منجر شد. در این بمباران، سه خودروی بمب‌گذاری شده نابود شد و 12 نفر از جمله کارشناسان بمب‌گذاری با تابعیت‌های مختلف کشته شدند.

در حمله سوم، محل استقبال از انتحاری‌های داعش در محله «7 نیسان» در شهرستان القائم هدف قرار گرفت که طی آن 14 تروریست کشته و شماری زخمی شدند.