تاریخ : 1396,چهارشنبه 15 آذر15:41
کد خبر : 251975 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

اعزام تفنگداران آمریکایی به چند کشور اسلامی

رسانه آمریکایی از اعزام تفنگداران آمریکایی به برخی سفارت‌های واشنگتن در خاورمیانه خبر داده؛ اقدامی که در آستانه سخنرانی دونالد ترامپ درباره به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی انجام می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، در ادامه تحرکات آمریکایی‌ها در آستانه اعلام احتمالی بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، واشنگتن تفنگداران خود را به برخی سفارتخانه‌ها در کشورهای اسلامی اعزام کرده است.

روز سه شنبه (دیروز) در خبرها آمد که وزارت خارجه آمریکا در آستانه اعلام احتمالی انتقال سفارت واشنگتن در رژیم صهیونیستی به بیت‌المقدس، به تمام سفارتخانه‌های واشنگتن در جهان هشدار امنیتی صادر کرد.

حالا شبکه «ای بی سی نیوز» گزارش داده که چندین تیم از تفنگداران دریایی آمریکا برای تقویت امنیت برخی از سفارتخانه‌های این کشور در خاورمیانه به منطقه اعزام شدند؛ اقدامی که در آستانه سخنرانی روز چهارشنبه دونالد ترامپ درباره سفارت واشنگتن در رژیم صهیونیستی انجام شده است.

چند مقام آمریکایی هم خبر دادند که ارتش این کشور تدابیر احتیاطی برای مقابله با احتمال بروز خشونت‌ها پس از سخنرانی ترامپ اندیشیده و بریا چنین موضوعی خود را اماده کرده است.

به گفته آنها، از چندی قبل برنامه ریزی برای اعزام تیم‌های امنیتی «ضد تروریسم» تفنگداران دریایی آمریکا به برخی سفارتخانه‌های آمریکا در حال انجام است اما اشاره‌ای به نام سفارتخانه‌ها نکردند.