تاریخ : 1397,دوشنبه 18 تير13:20
کد خبر : 272173 - سرویس خبری : خبرهای ویژه

کلانتری در دیدار جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر:

مضر بودن محصولات تراریخته توهم است/ برای مشکل رودخانه‌ها به خدا شکایت کنید!

رئیس سازمان محیط زیست درمورد وضعیت نابسامان رودخانه‌های کشور هم مدیریت فعلی را ناکارآمد خواند و گفت: برای مشکل رودخانه‌ها باید به خدا شکایت کنید. وی در ادامه سخنانش گفت: آقای حجتی تازه سه ماه پیش متوجه شدند که در کشور مشکل آب داریم.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان(عضو دفتر تحکیم وحدت) دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی جلسه‌ای با عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست کشور دیدار و گفت وگو کردند. این جلسه بعد از این صورت گرفت که انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با ارسال نامه‌ای از کلانتری خواست به داد مردم خوزستان برسد و همچنین برای وی یک بلیط به مقصد خوزستان تهیه کرد. (از اینجا بخوانید)

رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به این سوال که چرا با وجود شرایط بحرانی در خوزستان و تهیه بلیط از طرف انجمن اسلامی دانشجویان برای شما، به خوزستان سفر نکردید تا از نزدیک شرایط بحرانی مردم را ببینید، اظهار داشت که نمی‌تواند برنامه‌های خود را برای این کار تغییر دهند. وی در ادامه بیان کرد: خوزستان آخرین جایی است که آب آن تمام می‌شود و حتی اگر آب شهرهای شمالی هم تمام شود خوزستان آب خواهد داشت، خوزستان در حال حاضر مشکل ریزگرد ندارد مشکل خوزستان مدیریت منابع آب است.

کلانتری در پاسخ به سوالی درباره صدور مجوز حفر چاه‌های غیرمجاز در زمان تصدی‌اش بر وزارت کشاورزی‌ گفت: مجلس در سال 85 برای چاه‌های غیرمجاز مشروعیت صادر کرد و در واقع این چاه‌ها قانونی شدند.

رئیس سازمان محیط زیست درمورد وضعیت نابسامان رودخانه‌های کشور هم مدیریت فعلی را ناکارآمد خواند و گفت: برای مشکل رودخانه‌ها باید به خدا شکایت کنید. وی در ادامه سخنانش گفت: آقای حجتی تازه سه ماه پیش متوجه شدند که در کشور مشکل آب داریم.

کلانتری در پاسخ به مسئله سومدیریت سدسازی در کشور، به سد گتوند اشاره کرد و تاکید کرد: این سد در زمان دولت آقای هاشمی طراحی شده و کلنگ‌زنی آن در زمان آقای خاتمی رخ داد، که تا اینجا مشکلی نداشت. در دولت آقای احمدی نژاد، جای سد را تغییر دادند که این مساله موجب ایجاد مشکل شد. بنده نیز به ایشان نامه زدم که این کار را انجام ندهند اما وزارت نیرو، احمدی‌نژاد را فریب داد و این پروژه افتتاح شد.

از رئیس سازمان محیط زیست در رابطه با دریاچه ارومیه و مسائل مرتبط با آن سوال شد که وی افزود: کار احیای دریاچه ارومیه 12 سال طول می‌کشد که الان در سال چهارم این پروسه قرار داریم. مشکل دریاچه ارومیه، عدم‌تامین مالی است و بنده با استقراض خارجی در این مورد موافقم. وی افزود: سومدیریت درمورد دریاچه ارومیه، سبب شده که مردم آن منطقه عملا نمک تنفس کنند و این عاملی برای افزایش فشار خون آنهاست.

نگرانی کلانتری در رابطه با فشار خون مردم،  موجب شد تا دانشجویان از وی در رابطه با محصولات تراریخته و سلامتی مردم، سوال کنند که کلانتری در جواب گفت: من موافق استفاده از این محصولات هستم و مشکلی در این رابطه نمی‌بینم. وی ادامه داد: هیچ منبعی برای مضر بودن این محصولات نیست و گزارشی درباره مضرات این محصولات تاکنون در جهان مطرح نشده است. مضر بودن محصولات تراریخته توهمی بیش نیست و در هیچ نقطه‌ای از جهان، استفاده از آنها ممنوع نیست.

اعضای انجمن اسلامی دانشجویان امیرکبیر مدعی‌اند از کلانتری پیرامون ضعف کارشناسی در سازمان محیط زیست هم سوال شد و اینکه در این مدت چندماهه بعد از کاوه مدنی که مقوله آموزش در سازمان مغفول واقع شده، چه اقدامی بناست در این رابطه انجام شود که با پاسخی در این زمینه روبرو نشدیم.


کد خبرنگار : 20