تاریخ : 1397,دوشنبه 16 مهر14:47
کد خبر : 285464 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

برگزاری جلسه آشنایی دانشجویان ورودی 97 با واحد الکترونیکی به صورت آنلاین

آیین بازگشایی سال جدید تحصیلی با حضور دانشجویان جدیدالورود به صورت آنلاین برگزار شد. در این جلسه آنلاین، معاونین واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به معرفی این واحد پرداختند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، جلسه آشنایی با واحد الکترونیکی با حضور دانشجویان جدیدالورود با حضور ۵۰۰ دانشجو به صورت آنلاین برگزار شد. در این جلسه آنلاین، معاونین واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به معرفی این واحد پرداختند. معاون مالی و ادای دانشگاه در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به دانشجویان، درباره مزایای تحصیل الکترونیکی صحبت نمودند. پس از آن دکتر نکوفر، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، به معرفی برخی از قوانین آموزش همانند تطبیق دروس، حداقل تعداد واحد در هر ترم و …. پرداختند. جانشین معاونت اداری و مالی، جناب عباسی نیز توضیحات مفصلی درباره دریافت وام، میزان شهریه و دیگر مسائل مالی ارائه نمود.

سخنران بعدی معاون دانشجویی واحد، مهندس موسی زاده بود. ایشان نیز اطلاعات کاملی درباره خدمات دانشجویی مانند گواهی اشتغال به تحصیل، صدور کارت دانشجویی و …. ارائه نمودند. جلسه دکتر نورحسینی، معاون پژوهشی واحد الکترونیکی سخنران دیگر این جلسه بود. دکتر نورحسینی نکات لازم جهت اخذ پروپوزال و فرآیندهای پایان نامه را ارائه نمودند. معاونت فنی واحد نیز سامانه های متعدد الکترونیکی را به دانشجویان معرفی نمود. خانم دکتر ریاضی سامانه های مختلفی که توسط تیم فنی واحد طراحی شده بود را ارائه نمود و درباره شیوه عملکرد آنها توضیحات لازم را بیان کرد. در پایان جلسه نیز، جناب صادقی، مدیر روابط عمومی واحد، سامانه های پاسخگویی و روشهای ارتباط به کارشناسان واحد الکترونیکی را اعلام کرد.

در این جلسه صدها دانشجوی جدیدالورود به صورت آنلاین در جلسه حضور داشتند و برگزاری اولین کلاس آنلاین را تجربه نمودند. دانشجویان در واحد الکترونیکی، کلیه دروس خود را به صورت آنلاین می گذراند و امتحانات خود را در مراکز استانها و در ۳۵ حوزه امتحانی، به صورت حضوری پشت سر خواهند گذاشت. افرادی که قصد تحصیل در این واحد را دارند باید از طریق کنکور کارشناسی ارشد و انتخاب واحد الکترونیکی، وارد این واحد شوند. همچنین در شهریور ماه و بهمن ماه، افراد متقاضی می‌توانند بدون کنکور در مقطع کارشناسی ثبت‌نام کنند.

واحد الکترونیکی هم اکنون به عنوان بزرگترین دانشگاه الکترونیکی کشور می باشد و توانسته است بیش از ۲۰۰ رشته تحصیلی را ارائه دهد.

منبع: http://iauec.ac.ir