تاریخ : 1397,یکشنبه 29 مهر20:55
کد خبر : 287280 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

بازدید 1000 استاد دانشگاه از مراکز فنّاوری کشور

معاون سازمان بسیج اساتید کشور از بازدید 1000 استاد دانشگاه از مراکز ویژه علمی و فنّاوری کشور خبر داد و گفت: این رقم تا پایان سال حداقل به 3000 نفر خواهد رسید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس؛ جلیل دارا معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور؛ گفت: با گذشت 4 ماه از اعلام رسمی آغاز برنامه ملّی «راهیان علم، فنّاوری و پیشرفت ایران»، 1000 تن از استادان دانشگاه های سراسر کشور، از مراکز علم و فنّاوری کشور بازدید کردند.

دارا در ادامه با اشاره به برتری جایگاه علمی کشور در میان کشورهای منطقه گفت: ما سعی داریم همه اساتید را از نزدیک با دستاوردهای علمی و پژوهشی کشور آشنا کنیم و در کنار این بازدیدها، نشست های تخصصی نیز خواهیم داشت و از طرفی هم این بازدیدها موجب پیوند و تعامل بیشتر اساتید دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در آغاز بکار این برنامه ملّی، اعلام کردیم تا پایان سال جاری، 2000 نفر از استادان در قالب این طرح از مراکز مهمّ علمی و صنعتی کشور بازدید خواهند کرد، گفت: تاکنون 1000 نفر از استانهای مختلف در این طرح شرکت داشته اند که امیدواریم طبق وعده قبلی، این رقم را به 3000 استاد برسانیم.