تاریخ : 1397,یکشنبه 27 آبان22:52
کد خبر : 290930 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

دشمن به مقاومت ملت چشم دوخته است

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: دشمن به مقاومت ما چشم دوخته است و اگر محکم بایستیم عقب خواهد رفت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر؛ سردار بهمن ریحانی امروز یکشنبه در شورای اداری استان کرمانشاه با محوریت هفته بسیج اظهار داشت: بدون شک بسیج یک مدل حرکت مردمی و از بی‌نظیرترین تشکل‌های دنیاست و هیچ حرکت اجتماعی در دنیا به لحاظ تشکیل و ماهیت با بسیج قابل قیاس نیست.

وی افزود: ضرورت تشکیل بسیج که با ابتکار امام راحل تشکیل شد و مقام معظم رهبری از آن به عنوان فتح‌الفتوح دوران معاصر یاد کردند، همان بیمه کردن انقلاب و آینده آن است و مهمترین تشکلی که بعد از انقلاب مردم به صورت اختیاری در آن عضو شدند همین شجره طیبه بسیج است.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه، حراست از اصل انقلاب و هویت و دستاوردهای آنرا از دیگر اهداف تشکیل بسیج دانست که برای ایجاد یک الگوی در جامعه پی‌ریزی شد.

سردار ریحانی همچنین ایجاد یک نظام تربیتی درست در بین جوانان در تمام ابعاد و تربیت نیروهای مومن و انقلابی را از دیگر اهداف غرس این شجره طیبه بسیج برشمرد و افزود: محافظت از هویت سیاسی انقلااب و مردمی کردن امنیت هم در قالب تشکیل بسیج پی‌ریزی شده است.

وی بیان داشت: قدرت بازردارندگی اصلی نظام همین داشتن پایگاه مشروع مردمی و حضور آگاهانه مردم در صحنه‌های مختلف بر اساس تفکر بسیجی است.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه تشکیل هسته‌های مقاومت منطقه‌ای را از دیگر اهداف بسیج عنوان کرد و افزود: بخش زیادی از موفقیت‌های مقاومت توسط این تفکر انقلابی شکل گرفته است.

سردار ریحانی با بیان اینکه تحقق‌بخشی به روحیه و مدیریت جهادی از دیگر کارکردهای بسیج است، گفت: اگر روحیه جهادی نبود در زلزله نمی‌توانستیم بر این جغرافیای وسیع و گسترده خسارت‌ها مقابله کنیم و امروز در کمتر از یکسال حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بازسازی انجام و مشکلات این مناطق تا حدودی رفع شده است.

تلاش دشمن برای نفوذ تفکر سکولاری بین مردم و مدیران
وی نقش‌آفرینی موثر در هدایت افکار عمومی را از دیگر کارکردهای بسیج عنوان  و تصریح کرد: دشمنان امروز به دنبال ترویج تفکر سکولاری بین مدیران و مردم به ویژه در مراکز علمی و بین جوانان هستند و باید محکم‌تر از همیشه تکرار کنیم که سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه همچنین به کمک بسیج به دولت در سازندگی و خدمت به مناطق محروم اشاره کرد و ادامه داد: در چند سال اخیر 35 میلیارد تومان در سازندگی مناطق محروم مشارکت داشته‌ایم.

سردار ریحانی بیان داشت: همچنین در پنج دهستان محروم نیز قرارگاه آبادانی و پیشرفت برای رفع محرومیت اقدامات زیادی انجام داده است.

وی مشارکت 14 هزار نیروی جهادی در بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه را از دیگر اقدامات بسیج برشمرد و افزود: همکاری در طرح‌های ملی، امدادرسانی در حوادث، تقویت قدرت بازدارندگی با رزمایش‌ها و کمک به غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان با طرح هجرت از دیگر اقدامات بسیج است.

انتظارات از مدیران بسیجی نظام اسلامی
فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که هرکس قدم مثبتی بردارد روحیه بسیجی دارد، گفت: اخلاق و معنویت، هویت و نماد بسیج است و انتظار می‌رود مدیران نظام جمهوری اسلامی به این خصلت آراسته باشند.

سردار ریحانی همچنین مردمی بودن را از دیگر خصلت‌های لازم مدیران بسیجی دانست و تصریح کرد: دشمن‌شناسی از دیگر الزامات مدیران است و نباید مرعوب دشمن شوند.

وی، کلان‌نگری، ایجاد هیئت‌های اندیشه‌رز در دستگاه‌های اجرایی، منطبق بودن با انقلاب، و اجرای امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر انتظارات جامعه از مدیر بسیجی عنوان کرد.