تاریخ : 1397,یکشنبه 25 آذر23:15
کد خبر : 294643 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

پرده آخر دوازدهمین «سینماحقیقت»

مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینمای مستند ایران «سینماحقیقت» آغاز شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر؛ مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» عصر امروز یکشنبه ۲۵ آذرماه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور جمعی از مستندسازان و مسئولان سینمایی برگزار شد.

حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست سازمان سینمایی، علیرضا رضاداد مشاور ارشد سازمان سینمایی، سلیم غفوری مدیر شبکه مستند، سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوان، حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، جعفر صانعی مقدم مدیر گروه هنروتجربه و محمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دبیر دوزادهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» از مدیران سینمایی و تلویزیونی حاضر در این برنامه هستند.

فخرالدین انوار، رخشان بنی‌اعتماد، جهانگیر کوثری، حسین ترابی، مهوش شیخ اسلامی، ارد عطارپور، مرتضی رزاق کریمی، منوچهر مشیری و جمعی دیگر از چهره‌های فعال در سینمای مستند و داستانی از دیگر مهمانان ویژه این برنامه محسوب می‌شوند.

رامین حیدری فاروقی اجرای این برنامه را برعهده دارد.

در ابتدای این مراسم طباطبایی‌نژاد دبیر این جشنواره روی صحنه آمد و ضمن خبرمقدم به مستندسازان در سخنان کوتاهی گفت: من فقط آمدم از شما به دلیل حضورتان تشکر کنم و خوشآمد ویژه به مهمانانی که از کشورهای مختلف آمده‌اند بگویم. امیدوارم روزهای خوبی را گذرانده باشند و خدارا شاکرم که تلاش دوستانم به بار نشست و جشنواره گرمی را پشت سر گذاشتیم. پیشاپیش به همه برگزیدگان تبریک می‌گویم اما تبریک ویژه من به مستندسازانی است که چراغ فرهنگ را روشن نگه می‌دارند.

اهدای جایزه بخش «هنر و تجربه»
در بخش دیگر از این مراسم جعفر صانعی مقدم روی صحنه آمد و جایزه بخش «هنر و تجربه» را به «بهارستان خانه ملت» به کارگردانی بابک بهداد اهدا کرد.

بابک بهداد پس از دریافت جایزه‌اش گفت: خوشحالم این جایزه را می گیرم از ارد عطارپور و آزاده بیزار گیتی تشکر می‌کنم.

دومین جایزه بخش «هنروتجربه» هم به مستند «اسرار دریاچه» به کارگردانی آرمین ایثاریان اهدا شد که او نیز پس از دریافت این جایزه در سخنانی کوتاه گفت: این فیلم حاصل تلاش یک تیم هفتاد نفره است و من از طرف آنها این جایزه را دریافت می‌کنم.

«دلبند»؛ فیلم برگزیده شبکه مستند
سپس سلیم غفوری مدیر شبکه مستند روی صحنه آمد و جایزه ویژه شبکه مستند را به مستند «دلبند» ساخته یاسر طالبی اهدا کرد.

یاسر طالبی کارگردان «دلبند» پس از دریافت جایزه خود با اشاره به برنامه‌ریزی برای حضورهای جهانی مستند خود گفت: دلبند ایرانی در حال طی کردن مسیر خود در جشنواره‌های خارجی است و به‌زودی خبرهای خوب آن را می شنوید.