تاریخ : 1397,دوشنبه 24 دي22:44
کد خبر : 298366 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

عربستان هنوز در دمشق سفارت ندارد

وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه‌ای، گزارش‌های رسانه‌ای مربوط به بازگشایی سفارت سعودی در دمشق را رد کرد.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از فارس، در حالی که برخی منابع خبری از بازگشایی سفارت عربستان سعودی در دمشق در آینده نزدیک خبر می دهند، ریاض این خبر را تکذیب کرد.

وزارت خارجه عربستان سعودی امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای خبر منتشر شده درباره بازگشایی سفارت این کشور در دمشق را تکذیب کرد.

خبرگزاری دولتی عربستان «واس» گزارش داد، برخی منابع خبری از قول «ابراهیم العساف» وزیر خارجه سعودی نقل کردند که وزارت خارجه با بازگشایی سفارت در دمشق موافقت کرده است که این موضوع صحت ندارد.

برخی منابع خبری اخیرا به نقل از «ابراهیم العساف»وزیر خارجه عربستان سعودی خبر داده‌اند که سفارت این کشور پنجشنبه آینده به شکل رسمی در دمشق پایتخت سوریه بازگشایی می‌شود.

روزنامه انگلیسی تلگراف هفته گذشته در یادداشتی نوشته بود که «تمام مسیرها به دمشق ختم می‌شوند و دنیا در حال استقبال از بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه است که زمانی در انزوا قرار گرفته بود.»

تلگراف نوشته بود که عربستان سعودی به عنوان یکی از اصلی‌ترین مخالفان حکومت بشار اسد، ممکن است بعد از امارات کشور بعدی باشد که سفارتش را در دمشق افتتاح می‌کند.

عربستان سعودی که از جمله کشورهای اصلی حامی تروریسم در سوریه محسوب می‌شود، همزمان با آغاز بحران این کشور در سال ۲۰۱۱، سفارتش را در دمشق بست و روابط دیپماتیک خود با دمشق را قطع کرده است.