تاریخ : 1397,سه شنبه 21 اسفند00:23
کد خبر : 305256 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

داورزنی: اگر با هدیه کسی رای بگیرد، وزارت ورزش برخورد می‌کند

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از اولین بحث‌ها توانایی جذب اسپانسر است اما اینکه با هدیه و کارت و بسته مجمع را تحت تاثیر قرار دهند درست نیست.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، محمدرضا داورزنی پس از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون هندبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از شما می‌پرسم، انتخابات که مهندسی نبود؟ علیرضا رحیمی به دلیل بازنشستگی استعفا داد و باید سریع ثبات در فدراسیون ایجاد می شد تا برای سهمیه المپیک و بازی‌های آسیایی آماده شوند. می‌طلبید انتخابات زودتر برگزار شود. همه کسانی که ثبت نام کردند از خانواده هندبال و مدیران اجرایی و دانشگاهی بودند و نهایتاً در دور دوم پاکدل انتخاب شد.

وی در خصوص کارت هدیه دادن کاندیداها و وعده‌هایی که داده بودند، گفت: من هم اینها را شنیدم، یکی از اولین بحث‌هایشان توانایی جذب اسپانسر است اما اینکه با هدیه و کارت و بسته مجمع را تحت تاثیر قرار دهند وزارت ورزش تذکر داده و اگر ثابت شود برخورد می‌کنیم. سلامت انتخابات برای ما مهم است.

داورزنی تاکید کرد: در مجموع انتخابات خوب و سالمی بود. پاکدل رئیس هیئت استان و نایب رئیس هندبال و با تجربه است و تیم‌داری کرده و جوان است. همه مجامع در انتخابات به بلوغ رسیدند.

وی در خصوص ارز گمشده در فدراسیون گفت: برخی از موضوعات رسانه‌ای نیست. ذی‌حساب و حسابدار همه اسناد و موجودات ارزی و ریالی را منتقل می‌کنند. بعد از رفتن رحیمی، مبالغ ارزی و ریالی به سرپرست انتقال پیدا کرد و با هماهنگی ذی‌حساب دولو کل موجودی را به پاکدل منتقل می‌کند.

داورزنی خاطرنشان کرد: در مجامع وقتی ۱۲ نفر کاندیدا هستند و به دور دوم می‌رود شرایط حساس است. یک استراحت دادیم و اعلام کردیم کسی خارج نشود. وقتی کاندیداها مشخص هستند قرار نیست اتفاق خاص دیگری بیفتد چون همه چیز مشخص است. اتفاق غیر قانونی رخ نداده و مجمع قابل پیش‌بینی نبود و رقابت انتخاباتی شرایط خاص خود را دارد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درخصوص اینکه گفته می‌شود، سرپرست فدراسیون جودو اعلام کرده که سرمربی ازبکستانی را نمی‌خواهد درحالی که فدراسیون جهانی هزینه‌های آن را پرداخت می‌کند، گفت: موضوع سرمربی جودو را شنیدم. وقتی فدراسیون جهانی هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و هزینه همه چیز را می‌دهد بعید می‌دانم فدراسیون خواهان عدم جذب وی باشد و اجازه نمی‌دهیم چنین اتفاقی بیفتد.

وی در خصوص ثبت نام برخی از کاندیداها و انصرافشان تاکید کرد: شما احساس می‌کنید می‌توانید کاندید شوید بعد در بررسی احساس می‌کنید شانس ندارید و انصراف می‌دهید. منعی برای کاندید شدن وجود ندارد و هر کسی این توانمندی را ببیند می‌تواند ثبت نام کند.