تاریخ : 1397,دوشنبه 27 اسفند16:43
کد خبر : 306066 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

نامه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به مسلمانان نیوزیلند

بشریت و تمام مدعیان حقوق بشر باید از عملکرد خود و دولت های هایشان بپرسند که چرا دولت های غربی کماکان برای منافع خود با ساخت تروریسم و حمایت همه جانبه از آنها در میان مسلمانان، تبعیض نژادی و نژادپرستی را تقویت می نمایند؟

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جامعه اسلامی دانشجویان در نامه خطاب به مسلمانان نیوزیلند حادثه تروریستی اخیر در مسجد مسلمانان را تسلیت گفتند و نوشتند:« بشریت و تمام مدعیان حقوق بشر باید از عملکرد خود و دولت های هایشان بپرسند که چرا دولت های غربی کماکان برای منافع خود با ساخت تروریسم و حمایت همه جانبه از آنها در میان مسلمانان، تبعیض نژادی و نژادپرستی را تقویت می نمایند؟ در ازای منافع خود تصورات مردم جهان را نسبت به دین سراسر اخلاقی اسلام آلوده می نمایند؟»

در ادامه امده است:« دولت های غربی در واکنش به این حمله وحشیانه تنها به محکومیت این حادثه بسنده کرده اند در حالی که در حادثه شارلی ابدو که منجر به کشته شدن 12 نفر در فرانسه شد، رهبران نزدیک به ۴۰ کشور جهان درحالی که دست در دست هم داده بودند، راهپیمایی سراسری همبستگی انجام دادند و با این کار پیغام برتری خود نسبت به سایرین را به همگان و علی الخصوص مسلمانان اعلام کردند.»

متن کامل نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم  
 
«وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا»
و هر کس مؤمنی را به عمد بکشد مجازات او (آتش) جهنم است ، که در آن جاوید (معذّب) خواهد بود و خدا بر او خشم و لعن کند و عذابی بسیار شدید بر او مهیا سازد.
مردم مسلمان نیوزلند

با نهایت تاسف جمعه گذشته همانند یکی از روزهای سیاه دیگر در قربانی گرفتن تروریسم و خشونت عقیدتی سازماندهی شده بر علیه اسلام و مسلمین، شاهد یکی دیگر از غم انگیز ترین روزهای تاریخ معاصر مسلمانان بودیم. روزی که فاشیسم قرون وسطی و مدرن دست به دست هم دادند تا بار دیگر مظلومیت مسلمانان در سراسر جهان اثبات گردید.

تروریست قسی القلب که در مانیفست خود اعلام کرده که تحت تاثیر شخصیت هایی چون ترامپ و آندرس برویک تروریستی که در سال 2011 بیش از 70 نفر را کشت، بوده و با در دست داشتن سلاح های مختلف به بیش از 80 مسلمان مظلوم در حال اقامه نماز  حمله نموده و مظلومانه به شهادت رساند. این حادثه و موارد متعدد دیگر آزار و اذیت مسلمانان در کشورهای اروپایی نشان از گسترده تر شدن اسلام هراسی در این کشورهاست. اسلام هراسی نتیجه تلاش های خود این دولت ها برای جلوگیری از آشنایی مردم و جوانان دیگر کشورها با اسلام ناب محمدی است که نتیجه آن ظهور یگانه منجی بشریت و نابودی پایه های ظلم و جور در سراسر گیتی است.

بشریت و تمام مدعیان حقوق بشر باید از عملکرد خود و دولت های هایشان بپرسند که چرا دولت های غربی کماکان برای منافع خود با ساخت تروریسم و حمایت همه جانبه از آنها در میان مسلمانان، تبعیض نژادی و نژادپرستی را تقویت می نمایند؟. در ازای منافع خود تصورات مردم جهان را نسبت به دین سراسر اخلاقی اسلام آلوده می نمایند؟

دولت های غربی در واکنش به این حمله وحشیانه تنها به محکومیت این حادثه بسنده کرده اند در حالی که در حادثه شارلی ابدو که منجر به کشته شدن 12 نفر در فرانسه شد، رهبران نزدیک به ۴۰ کشور جهان درحالی که دست در دست هم داده بودند، راهپیمایی سراسری همبستگی انجام دادند و با این کار پیغام برتری خود نسبت به سایرین را به همگان و علی الخصوص مسلمانان اعلام کردند در حالی که در دین اسلام برتری نه به نژاد و رنگ و زبان است بلکه به تقوا و ایمان فرد است.

در پایان باید گفت با افزایش روزافزون اسلام هراسی در کشور های غربی ، حفظ وحدت در میان مسلمانان و تبیین جایگاه واقعی اسلام برای جهانیان میتواند راهکار هایی مناسب برای این هجوم همه جانبه علیه اسلام و مسلمانان باشد.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی وحشیانه، شهادت مظلومانه مسلمانان را به تمامی مسلمانان جهان تسلیت میگوید.


کد خبرنگار : 86