تاریخ : 1398,چهارشنبه 26 تير03:43
کد خبر : 320094 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

رونمایی از اپلیکیشن کهکشان قرآنی در دانشگاه آزاد نجف‌آباد

نخستین محصول دانش‌بنیان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان اپلیکیشن کهکشان قرآنی در واحد نجف‌آباد رونمایی شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ نخستین محصول دانش بنیان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان اپلیکیشن کهکشان قرآنی در واحد نجف آباد رونمایی شد.

همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآنی در مرحله استانی به میزبانی دانشگاه آزاد نجف آباد، از اپلیکیشن کهکشان قرآنی به عنوان نخستین محصول دانش بنیان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

مصطفی جعفری مجری طرح و عضو هیأت علمی گروه ریاضی دانشگاه آزاد نجف آباد در این خصوص گفت: امروزه گسترش روزافزون تکنولوژی و استفاده از ابزار‌های نو ظهور به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر در جامعه است و در این زمینه شاهد پیدایش گفتگوها، طراحی و ساخت ابزار‌ها و برنامه‌های مختلفی هستیم.

جعفری افزود: برخی از این برنامه‌ها نگاهی اندیشه‌ای را به دنبال دارند و برخی نیز صرفاً با هدف ایجاد تنوع و پرکردن اوقات فراغت طراحی و ساخته شده اند. در این بین نگاه سومی نیز وجود دارد که به دنبال رویکرد تلفیقی از هر دو بعد است.

عضو هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه آزاد نجف آباد گفت: اپلیکیشن کهکشان قرآنی یک طرح قرآنی با هدف ایجاد سرگرمی و نشاط علمی و فرهنگی است و از طرف دیگر به دنبال آشنا کردن جوانان و نوجوانان با معارف بلند قرآنی است. به همین منظور درطراحی این برنامه با در نظرگرفتن الگو‌های ریاضی، تلاش شده در این طرح که با رویکرد قرآن و با نگاه نظام معناشناسی شبکه‌ای است به سمت موضوعات و مفاهیم ناب قرآنی برویم.

وی با اشاره به اقبال عمومی استفاده از فناوری‌های نوین تأکید کرد: امروزه ابزارهایی، چون گوشی‌های هوشمند، تبلت و رایانه‌های همراه کاربران زیادی دارند و ما می‌توانیم از این فرصت بهره بگیریم و با تهیه برنامه‌ها و سرگرمی‌های جذاب قرآنی برای این گونه ابزارها، پایه گذار یک حرکت نو باشیم که امکان ارتباط دانشجویان با مفاهیم مد نظر را در هر فضا و زمان ممکن ایجاد کند.


کد خبرنگار : 38