تاریخ : 1398,جمعه 28 تير21:53
کد خبر : 320484 - سرویس خبری : ورزشی

ایران ۲– روسیه ۳؛

شکست نزدیک جوانان والیبال در پایان ماراتن جذاب

تیم والیبال جوانان کشورمان در دیداری نزدیک نتیجه را به روسیه واگذار کرد، شاگردان عطایی ست نخست را قدرتمندانه آغاز کردند و در همان ابتدا با نتیجه 3 بر صفر از حریف پیش افتادند اما در ادامه روس ها 3 امتیاز پیاپی به دست آوردند تا بازی را به تساوی بکشانند.

به گزارش سرویس ورزشی «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم والیبال جوانان ایران در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی رقابت های والیبال جوانان جهان از ساعت 15:30 امروز(جمعه) در سالن اصلی مجموعه ورزشی عیسی اسپورت به مصاف تیم قدرتمند و مدعی روسیه رفت. قضاوت این بازی بر عهده سامی حسین ابراهیم (داور اول) از بحرین و الکساندر وینالیف(داور دوم) از بلغارستان بود. جوانان والیبالیست ایران با لباس قرمز به مصاف حریف مدعی خود رفتند و روس ها هم لباس آبی بر تن داشتند.
بهروز عطایی برای این بازی تیمش را با ترکیب اولیه امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی، مرتضی شریفی، امیرمحمد فلاح خواه ، امیرحسین توخته، مهران فیض امام دوست و محمدرضا حضرت پور به میدان فرستاد.

ست اول:
شاگردان عطایی ست نخست را قدرتمندانه آغاز کردند و در همان ابتدا با نتیجه 3 بر صفر از حریف پیش افتادند اما در ادامه روس ها 3 امتیاز پیاپی به دست آوردند تا بازی را به تساوی بکشانند. سرویس های قدرتی بازیکنان ایران کار را برای روس ها سخت کرده بود و همین مسئله باعث شد تیم ایران در وقت استراحت فنی اول با نتیجه 8 بر 6 از حریفش پیش بیفتد. در امتیاز 9 دو تیم بار دیگر با هم برابر شدند. مهران فیض امام دوست با دفاع های رو تور خود به سد محکمی برای بازیکنان روسیه تبدیل شده بود. کسب 2 امتیاز پیاپی توسط روس ها بازی را در امتیاز 12 به تساوی کشاند اما کسب 3 امتیاز متوالی توسط بازیکنان ایران، فاصله 3 امتیازی با تیم روسیه ایجاد کرد و در دومین وقت استراحت فنی تیم ایران با نتیجه 16 بر 12 از تیم روسیه پیش افتاد.

یک بار دیگر دفاع روی تور فیض امام دوست باعث شد تیم ایران صاحب امتیاز شود و با نتیجه 20 بر 15 از حریفش پیش بیفتد. سرویس ضعیف بازیکن روس امتیاز تیم ایران را به 21 رساند در حالی که تیم روسیه 17 امتیاز داشت. بیست و دومین امتیاز هم روی پاس زیبای فلاحت خواه و اسپک غیرقابل مهار یلی به دست آمد. کسب بیست و چهارمین امتیاز توسط تیم ایران، درخواست استراحت سرمربی روسیه را به دنبال داشت تا شاید بتواند نتیجه را تغییر دهد اما سرویس زیبای اسفندیار و دفع ناقص بازیکن روس، ایران را صاحب امتیاز 25 کرد تا ست اول این دیدار را شاگردان عطایی با نتیجه 25 بر 21 از آن خود کنند.

ست دوم
امتیاز اول ست دوم را روس ها به دست آوردند. در ادامه دفع ناقص اسفندیار به هیچ کدام از بازیکنان ایران نرسید و دومین امتیاز روسیه هم کسب شد اما کسب 3 امتیاز پیاپی توسط بازیکنان ایران نتیجه بازی را 3 بر 2 به سود شاگردان عطایی کرد. با سرویس ضعیف بازیکن روس، نتیجه بازی 6 بر 4 به سود تیم ایران شد. در وقت استراحت فنی اول در حالی بازیکنان نزد مربیان خود رفتند که نتیجه بازی 8 بر 6 به سود تیم ایران بود. تا به اینجا کار مهران فیض امام دوست و مرتضی شریفی که هر کدام 6 امتیاز کسب کردند به طور مشترک امتیازآورترین بازیکنان تیم ایران بودند. ماکسیم ساپوژکوف روس هم همانطور که پیش بینی می شد امتیازاورترین بازیکن تیمش با کسب 7 امتیاز بود

در حالی که تیم ایران با 2 امتیاز از حریفش پیش بود اما روس ها 2 امتیاز پیاپی کسب کردند و در امتیاز 9 با تیم ایران برابر شدند. زمانی که هر دو تیم در امتیاز 12 برابر بودند دفاع رو تور اسفندیار سیزدهمین امتیاز را برای تیم ایران به ارمغان آورد با این حال روس ها دست بردار نبودند و با کسب سیزدهمین امتیاز با تیم ایران برابر شدند.
یک سرویس زیبای دیگر توسط اسفندیار تیم ایران را به امتیاز 15 رساند و اشتباه بازیکن روسیه در دفع توپ باعث شد در دومین وقت استراحت فنی تیم ایران با نتیجه 16 بر 14 از حریفش پیش بیفتد کسب 2 امتیاز توسط بازیکنان روسیه باعث شد دو تیم در امتیاز 16 برابر شوند. . روس ها که نمی خواستند در ست دوم بازنده شوند با دفاع روی تور اجازه ندادند بازیکنان ایران در امتیازگیری موفق عمل کنند و همین مسئله باعث شد با نتیجه 19 بر 17 از تیم ایران پیش بیفتند و در ادامه هم بیستمین امتیاز را کسب کردند تا اختلاف 3 امتیازی با تیم ایران ایجاد کنند. در یک رفت و برگشت اسپک بردیا سعادت به بیرون از زمین رفت و تیم ایران با نتیجه 21 بر 17 از تیم روسیه عقب افتاد. در نهایت این فاصله امتیازی بیشتر هم شد و تیم ایران در ست دوم با نتیجه 25 بر 19 مغلوب شد تا هر دو تیم در ست شماری برابر شوند.

ست سوم:
هر دو تیم در ست سوم تا امتیاز 3 رقابت برابری داشتند. این رقابت برابر تا امتیاز 5 هم ادامه داشت اما کسب دو امتیاز پیاپی توسط یلی و شریفی باعث شد نتیجه بازی 7 بر 5 به سود تیم ایران شود. هشتمین امتیاز هم توسط توخته به دست آمد. این بازیکن با سرویس زیبایی که زد توانست یک امتیاز برای تیم ایران کسب کند. امتیاز نهم تیم ایران هم به نام اسفندیار ثبت شد.

تا به اینجای کار تیم ایران با نتیجه 9 بر 5 از تیم روسیه پیش افتاد و به همین دلیل سرمربی روسیه تقاضای وقت استراحت کرد. کسب دوازدهمین امتیاز توسط یلی فاصله 6 امتیازی با تیم روسیه ایجاد کرد. در این لحظات سرمربی روسیه مدام ترکیب تیمش را تغییرمی داد تا بتواند روند بازی را تغییر دهد اما تیم ایران همچنان با 5 امتیاز اختلاف از تیم روسیه پیش بود.

کسب دو امتیاز پیاپی توسط بازیکنان روسیه نتیجه بازی را 14 بر 11 به سود تیم ایران رساند و عطایی درخواست وقت استراحت کرد تا جلوی کسب امتیازات پیاچی روس ها گرفته شود. دفاع روی تور ساپوژکوف امتیازات تیم روسیه را به 13 رساند تا تنها یک امتیاز لازم داشته باشند تا به تیم ایران برسند. یلی شانزدهمین امتیاز تیم ایران را کسب کرد تا در دومین وقت استراحت فنی ست دوم، شاگردان عطایی با 2 امتیاز اختلاف از حریف روس خود پیش بیفتند. یلی که تا به اینجای کار امتیازآورترین بازیکن بود هفدهمین امتیاز تیم ایران را کسب کرد. سرویس بازیکن روس منجر به امتیاز شد تا دو تیم در امتیاز 17 برابر شوند. سرویس جهاشی اسفندیار امتیاز بیستم را برای تیم به ارمغان آورد با فاصله دو امتیازی با تیم روسیه ایجاد شود. دفاع روی تور بازیکنان ایران باعث شد امتیاز بیست و یکم نیز نصیب تیم ایران شود. تیم روسیه در حالی بیستمین امتیاز خود را کسب کرد که تیم ایران 22 امتیازی بود اما روس ها 2 امتیاز دیگر کسب کردند تا فاصله خود را با تیم ایران به یک برسانند. در نهایت در این ست تیم ایران با نتیجه 25 بر 23 به پیروزی رسید و در ست شماری هم با نتیجه 2 بر یک از حریف قدر خود پیش افتاد.

ست چهارم:
در ست چهارم نیز مثل ست سوم هر دو تیم تا امتیاز 4 برابر بودند. شاگردان عطایی در حالی 5 امتیازی شدند که می توانستند امتیاز ششم را نیز به راحتی کسب کنند اما اشتباه محرز شریفی باعث شد هر دو تیم در امتیاز 5 برابر شوند. در ادامه دفاع روی تور اسفندیار امتیازات تیم ایران را به 7 رساند و مهران فیض هم با دفاع روی تور امتیاز هشتم را کسب کرد. نهمین امتیاز هم با اسپک ضعیف بازیکن روس نصیب تیم ایران شد. در حالی که تیم ایران 4 امتیاز از تیم روسیه پیش بود اما روس ها 4 امتیاز پیاپی کسب کردند و در امتیاز 9 با تیم ایران برابر شدند. این برابری امتیاز تا امتیاز 12 هم ادامه داشت و هیچ کدام از تیم ها اجازه نمی دادند فاصله امتیاز به 2 امتیاز برسد اما این تیم روسیه بود که 2 امتیاز پیاپی کسب کرد و با نتیجه 14 بر 12 از تیم ایران جلو افتاد. در امتیاز 15 هر دو تیم یک بار دیگر برابر شدند. روس ها زودتر به امتیاز 16 رسیدند و تیم ایران 15 امتیازی باقی ماند. در ادامه تیم روسیه هم به امتیاز هفدهم رسید اما یلی که در این بازی بیشترین امتیازات را برای تیم ایران کسب کرده تیم ایران را به امتیاز شانزدهم رساند. روس ها با کسب دو امتیاز پیاپی فاصله امتیازات خود را با تیم ایران به 3 امتیاز رساندند و همین مسئله سبب شد عطایی درخواست وقت استراحت کند. تیم روسیه در حالی بیست و سومین امتیاز خود را کسب کرد که تیم ایران تنها 18 امتیاز داشت. در نهایت این ست را روس ها با نتیجه 25 بر 21 مغلوب شد تا هر دو تیم در ست شماری برابر شوند و کار به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم:
دو امتیاز پیاپی در ست پنجم کار را برای شاگردان عطایی سخت کرد. در ادامه یلی اولین امتیاز تیم ایران را در ست پنجم کسب کرد. کسب دو امتیاز پیاپی توسط روس ها نتیجه بازی را 4 بر دو کرد و در ادامه هم بازیکنان ایران دو امتیاز کسب کردند تا بازی در امتیاز 4 برابر شود. چهارمین امتیاز تیم ایران با سرویس قدرتی اسفندیار کسب شد. دو تیم تا امتیاز 5 برابر بودند اما کسب دو امتیاز پیاپی توسط روس ها باعث نتیجه 7 بر 5 به سود این تیم شود. این فاصله امتیازی ادامه پیدا کرد و تیم روسیه با نتیجه 8 بر 6 از تیم ایران پیش افتاد. در حالی که تیم روسیه فاصله 3 امتیازی ایجاد کرده بود اما بازیکنان ایران 2 امتیاز پیاپی به دست آوردند تا نتیجه بازی 10 بر 9 به سود تیم روسیه شود. دفاع روی تور اسفندیار دهمین امتیاز را برای تیم ایران به همراه داشت تا هر دو تیم در امتیاز 10 برابر شوند. یازدهمین امتیاز هم دوباره توسط اسفندیار کسب شد و تیم ایران با نتیجه 11 بر 10 از تیم روسیه جلو افتاد. دو تیم بار دیگر در امتیاز 11 برابر شدند. اما بازیکنان ایران قدر فرصت ایجاد شده را نداشتند و با نتیجه 13 بر 12 از روسیه عقب افتادند. ایران و روسیه در امتیاز 14 بار دیگر برابر شدند و در ادامه تیم روسیه زودتر به امتیاز پانزدهم رسید و در نهایت تیم ایران در ست پنجم با نتیجه 16 بر 14 شکست خورد.