تاریخ : 1398,جمعه 28 تير22:52
کد خبر : 320496 - سرویس خبری : زنان

ماجرای ضرب و شتم دانشجوی دانشگاه‌ تربیت‌ مدرس توسط استادش؛

استاد تکذیب کرد، وزیر علوم تایید/ غلامی: دعوا بر سر حجاب نبوده

هفته گذشته خبری مبنی بر ضرب و شتم یک دانشجوی دختر توسط استادی در دانشگاه تربیت مدرس منتشر شد. هر چند استاد دانشگاه این اتفاق را تکذیب کرد اما منصور غلامی، وزیر علوم در گفت و گویی تلویحا چنین اتفاقی را تایید اما شایعاتی که گفته می شد این درگیری به خاطر حجاب بوده است را رد کرد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ هفته گذشته خبری مبنی بر ضرب و شتم یک دانشجوی دختر توسط استادی در دانشگاه تربیت مدرس منتشر شد. هر چند استاد دانشگاه این اتفاق را تکذیب کرد اما منصور غلامی، وزیر علوم در گفت و گویی تلویحا چنین اتفاقی را تایید اما شایعاتی که گفته می شد این درگیری به خاطر حجاب بوده است را رد کرد.

این اتفاق در دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس رخ داده است. گفته می شود دختر دانشجویی به همراه دوستش به خاطر پیگیری علت دیر آمدن سرویس دانشگاه به دفتر حراست دانشکده می روند.

پس از آنکه دانشجویان دفتر حراست را ترک می کنند، استاد نیز دفتر را ترک کرده و دوست دانشجو را مورد خشونت کلامی قرار می دهد و دانشجوی دختر نیز شروع به ثبت فیلم توسط موبایل خود می کند که استاد با مشاهده عکس العمل او، به او حمله کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار می دهد و در نهایت یکی از دانشجویان، این استاد را از داشجو جدا می کند.

استاد دانشگاه مذکور اما در گفت و گویی این خبر را تکذیب کرده و می گوید:«تمام ماجرا  را به نهاد رهبری دانشگاه گفته‌ام. از آن‌ها بپرسید. اگر بخواهم این موضوع را رسانه‌ای کنم برای آن دانشجو که دخترخانم است؛ خیلی بد می‌شود. مساله خانوادگی است او مثل دختر من است من هم معلم هستم. من حتی خبر را نخوانده‌ام، فضای مجازی برای من مهم نیست. شبکه‌های اجتماعی این ور آب و آن ور آب می‌خواهند جو را متشنج کنند. اصلا چنین چیزی نیست؛ من یک استاد دانشگاه هستم، در دفتر حراست چه کاری دارم؟»

این خبر کذیب در حالی است که منصور غلامی در گفت و گویی پیرامون این موضوع ضمن تکذیب این برخورد به خاطر حجاب دانشجو گفت: «موضوع چنین نیست، این اتفاق جلوی درب دانشگاه و به خاطر ورود یک دانشجو با همراهش بوده است.»

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: «انتظامات با آنها در حال بحث بوده است و آن استاد اصلا نباید به موضوع ورود پیدا می‌کرد.»


کد خبرنگار : 86