تاریخ : 1398,چهارشنبه 02 مرداد04:35
کد خبر : 321186 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

شرکت دانشجومعلمان همدانی در اردوی جهادی

مسوول بسیج دانشجویی پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان همدان از شرکت بیش از ۱۵ درصد از دانشجومعلمان دختر این دانشگاه در اردوی جهادی تابستان خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ مهدیه کاظمی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس با اشاره به حضور دانشجومعلمان دختر دانشگاه فرهنگیان همدان در اردوی جهادی تابستان اظهار کرد: بیش از 15 درصد از دانشجو معلمان دختر پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان همدان در اردوی جهادی تابستان شرکت می‌کنند.

وی زمان آغاز اردوی جهادی دانشجومعلمان را از دوم مردادماه دانست و گفت: این برنامه تا 9 مردادماه با حضور بی‌سابقه دانشجو معلمان دختر نسبت به سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

مسوول بسیج دانشجویی پردیس شهید باهنر همدان بیان کرد: 60 نفر از دانشجو معلمان در این اردوی جهادی شرکت می‌کنند که امسال برای نخستین بار شاهد استقبال خوب دانشجویان دختر از حضور در این اردو جهادی هستیم.

وی با بیان اینکه در این اردوی جهادی همچنین چهار طلبه خواهر تیم را همراهی خواهند کرد، افزود: این خواهران از طلاب قوی و توانمند حوزه انتخاب شده‌اند.

کاظمی تصریح کرد: جهادگران دختر دانشگاه فرهنگیان در چهار روستای چورمق، قراکند، قلعه زندلیج و تپه دیبی از توابع شهرستان رزن مستقر خواهند شد.

وی به خدماتی که در این اردوی جهادی ارائه خواهد شد اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه‌های آموزشی ریاضی، فارسی و زبان انگلیسی، مهارتی شامل نمددوزی،  سبک زندگی و کار با کودک، مشاوره تحصیلی و خانواده، بهداشت و سلامت، برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف، نقاشی و دیوار نویسی مدارس، خدمت ارائه می‌شود.

مسوول بسیج دانشجویی پردیس شهید باهنر همدان خاطرنشان کرد: برنامه‌های مفرح، معرفتی و تشکیلاتی برای جهادگران با حضور اساتید مطرح با توجه به اهمیت جایگاه دانشجو معلمان و معلمان آینده جامعه در اولویت این اردوی جهادی قرار دارد.

وی با بیان اینکه به منظور آمادگی کامل جهادگران برای حضور در کلاس‌ها، کارگروه‌های تخصصی هر بخش شکل گرفته و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است یادآور شد: کارگروه تخصصی کار با کودک و آموزش، به جمع‌آوری و تولید محتوای مناسب اقدام کرده است.

کاظمی اظهار کرد: شناسایی و آسیب‌شناسی وضعیت فرهنگی و اجتماعی روستاها از هفته‌های پیش و از طریق افرادی که اشراف کامل به روستا دارند، انجام شده و متناسب با مشکلات هر روستا کلاس‌هایی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در زمینه عفاف و حجاب نیز با برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف سعی در تسهیل دسترسی به لوازم حجاب برای بانوان از جمله مقنعه، ساق دست، گیره روسری و... شده است.

مسوول بسیج دانشجویی پردیس شهید باهنر همدان بیان کرد: از همراهی دو مشاور باتجربه در این اردوی جهادی استفاده می‌شود؛ یکی از مشاوران در زمینه خانواده و دیگری در زمینه مشکلات تحصیلی و اختلالات یادگیری مشغول به کار خواهند شد، مشاوره کنکور نیز توسط دانشجو معلمان رتبه برتر کنکور ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه جهادگران از ساعت 9 صبح در روستاها حضور خواهند داشت، افزود: جهادگران تا ساعت 18 به ارائه خدمت در این مناطق می‌پردازند.

کاظمی در پایان تصریح کرد: شب‌ها نیز گعده‌های گفت‌وگو، برنامه‌های مناسبتی و مذهبی،کلاس‌های آموزشی و معرفتی با حضور اساتید در محل اسکان برگزار خواهد شد.