تاریخ : 1398,شنبه 19 مرداد00:29
کد خبر : 323363 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

غلامی:

دانشگاه‌‌های غیردولتی در پرداختی مزایای هیات علمی‌ها مختار هستند

وزیر علوم در پاسخ به درخواست یکسان‌سازی قوانین هیات علمی دانشگاه‌های دولتی و آزاد، گفت: دانشگاه‌‌های غیردولتی حداقل‌هایی را در چارچوب آیین‌نامه باید رعایت کند اما درباره پرداختی فوق‌العاده‌ها و سایر مزایا مختار هستند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این خواسته، اظهار داشت: در دانشگاه‌های دولتی که وابسته به منابع دولتی هستند و آیین‌نامه و ضوابط مصوب دولت را رعایت می‌کنند فرایندها جا افتاده و در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در بخش‌های غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های غیر انتفاعی، مجموعه‌ها حداقل‌هایی را در چارچوب این آیین‌نامه و ضوابط موظف به رعایت هستند اما در بخش فوق‌العاده‌ها و سایر مزایا اختیار دارند که خودشان تصمیم بگیرند، زیرا پرداختی‌ها را از درآمد اختصاصی خود انجام می‌دهند و از منابع دولتی دریافت نمی‌کنند.

غلامی گفت: امیدواریم که دانشگاه‌های غیردولتی توسعه بیشتری پیدا کنند،‌ قوی‌تر شوند و بتوانند حتی از دانشگاه‌های دولتی بیشتر بپردازند، زیرا هیچ مانعی در پرداخت نیست و طبیعی است که هر کسی نگاهی به مسائل مدیریت این مجموعه‌ها داشته باشد می‌پذیرد که بخشی از مدیریت، مدیریت مالی موسسه‌ها است.