تاریخ : 1398,شنبه 02 شهريور19:06
کد خبر : 325168 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای با دانشگاه علوم کاربردی آلمان

تفاهم نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم کاربردی FHM آلمان به امضای طرفین رسید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، پیرو جلسات و مذاکرات متعدد صورت گرفته با طرفین آلمانی از نیمسال دوم تحصیلی سال گذشته، صبح امروز تفاهم نامه همکاری علمی و بین المللی فی ما بین دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه FHM آلمان در سازمان مرکزی دانشگاه فنی وحرفه ای در تهران به امضاء رسید.

فرج اله طالبی گفت: در این جلسه که با حضور  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای و مدیرکل امور بین الملل و مشاور رئیس دانشگاه FHM برگزار شد، پیرامون تأسیس مدرسه تجارت مشترک با استفاده از اساتید هر دو دانشگاه و اعطای گواهینامه بین المللی به عنوان اولین همکاری علمی مشترک بحث و تبادل نظر شد.

وی تبادل اساتید و دانشجویان، برگزاری دوره های آموزشی مشترک ویژه دانشجویان، برگزاری دوره های توانمندسازی اساتید، برگزاری رویدادهای علمی بین المللی مشترک و برگزاری مدرسه کسب و کار مشترک را از زمینه های مهم همکاری علمی و بین المللی این تفاهم نامه برشمرد.

مدیرکل همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: دانشگاه FHM آلمان دارای هشت شعبه در کشور آلمان است و تمرکز این مراکز بر آموزش های مهارتی، ایجاد کسب و کار، و کارآفرینی است. طبق آمار رسمی وزارت علوم المان فدرال بیش از ۹۵ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه FHM سریعا پس از اتمام تحصیلات وارد بازار کار می شوند که از این تعداد حدود ۹۰ درصد در دوره کارآموزی جذب و استخدام می شود.