تاریخ : 1398,شنبه 23 شهريور13:25
کد خبر : 327990 - سرویس خبری : آخرین اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات

تم تیره به گوگل پلی اضافه شد

با به‌روزرسانی جدیدی که برای اپلیکیشن گوگل پلی استور روی اندروید ۱۰ منتشر شده، تم تیره به این فروشگاه نرم‌افزاری اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ گوگل با معرفی اندروید ۱۰ این امکان را برای کاربران فراهم کرد تا تم تیره را به سراسر سیستم‌عامل و اپلیکیشن‌های سیستمی گسترش دهند تا علاوه‌بر کاهش مصرف باتری، خواب راحت‌تری در شب‌هنگام داشته باشند. باوجود تلاش‌های گوگل برای پوشش حداکثری تم تیره در اپلیکیشن‌ها خود، جی‌میل و فروشگاه نرم‌افزاری پلی‌استور به‌عنوان دو بازیگر بزرگ همچنان از این ظاهر جدید بی‌نصیب بودند تا اینکه در روز‌های گذشته، اهالی مانتین‌ویو تم تیره را نیز برای اپلیکیشن ایمیل خود به‌صورت به‌روزرسانی سمت سرور منتشر کردند؛ با‌این‌حال همچنان گوگل‌پلی در همان شکل‌و‌شمایل قدیمی خود قرار داشت؛ اما خوشبختانه به‌نظر می‌رسد که این‌بار نوبت به پلی‌استور رسیده تا با تم تیره لباس جدیدی را بر تن کند.

میشل رحمان، سردبیر وب‌سایت XDA Developers به‌تازگی روی گوشی پیکسل ۲ ایکس ال خود که به‌ اندروید ۱۰ به‌روزرسانی شده، متوجه اعمال تم تیره در فروشگاه نرم‌افزاری پلی‌استور شده است. با فعال‌سازی گزینه‌ی تم تیره در بخش تنظیمات، او علاوه‌بر بخش‌های معمولِ اندروید، قادر به استفاده از گوگل‌پلی در ظاهری جدید و تیره شد. طبق نظر او، این احتمال وجود دارد که به‌روزرسانی یادشده نه در قالب یک به‌روزرسانی دانلودی، بلکه در قالب یک به‌روزرسانی سمت‌ سرور در دسترس کاربران قرار گیرد.


کد خبرنگار : 28