تاریخ : 1398,چهارشنبه 27 شهريور16:20
کد خبر : 328621 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

ولایتی: پیشرفت قابل توجه دانشگاه آزاد در توجه به مبانی دینی

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در حوزه توجه به مبانی دینی پیشرفت های بسیار خوبی داشته است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی‌اکبر ولایتی در سومین نشست سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز در سالن همایش کتابخانه دکتر حبیبی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) و با قدردانی از تلاش معاونت فرهنگی و دانشجویی و همکاران این مجموعه در واحدهای سراسر کشور، افزود: خوشبختانه در این مدت شاهد تحولات بسیار خوب در حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بوده‌ایم که امیدواریم این روند با سرعت بیشتری ادامه داشته باشد و پسوند «اسلامی» دانشگاه بروز و ظهور دقیق تر و بیشتری پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه ای ارزشمند و برخاسته از خواسته‌های مردم برای تحصیلات عالی در فضای سالم و ارزشی است و نباید در این دانشگاه برخلاف خواسته و ارزش‌های اسلامی و ملی رفتار شود.

دکتر ولایتی با بیان اینکه فعالیت در حوزه فرهنگی، وظیفه بسیار سنگینی است، گفت: کشور ما دارای بهترین و بااستعدادترین جوانان است و براساس آمارهای منتشرشده، جوانان و دانشجویان ما زیربنای اعتقادی خوبی دارند. در طول تاریخ نیز همواره پرچم ارزش‌های متعالی به دست ایرانیان و سایر مسلمانان بوده و ایران به عنوان کشور خط‌دهنده امت اسلامی همواره پیشتاز بوده است.

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم تبیین و توصیف معارف اسلام و اهل بیت (ع) در دانشگاه، تصریح کرد: در دنیایی که تحت تأثیر فرهنگ غرب و ضدارزشی قرار دارد، کشورهایی هستند که زیر بار این تبلیغات ضدارزشی نمی‌روند، چرا که ارزش خدایی در انسان نهادینه و فطری است و انسان براساس فطرت توحیدی خلق شده است. به همین دلیل است که می‌بینیم جمهوری اسلامی ایران با همه مشکلات و سختی‌هایی که به آن تحمیل می‌کنند، چگونه پرچمدار ارزش‌های اخلاقی و انسانی شده است و به لحاظ اعتقادی، در جهان حرف اول را می‌زند و مردم دنیا را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی تأکید کرد: اکنون با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و در گذشته با توسط معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره)، جوامع و حاکمیت‌های خارج از مرزهای ایران امکان تحمیل خواسته‌های خود به ما را نداشته و ندارند و هیچ تفکر، ایدئولوژی و حاکمیت دیگری نمی‌تواند در مقابل ارزش‌های احیاشده جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کند.

دکتر ولایتی با تأکید بر لزوم توجه به فعالیت‌های فرهنگی و اعتقادی دانشجویان، تأکید کرد: خوشبختانه فطرت دانشجویان ما بیدار است و زمینه برای کارهای فرهنگی و بیان فضایل اسلام ناب محمدی مهیاست. در گذشته نیز حیا، حجاب و عفت جزو مبانی مورد اعتقاد ایرانیان بوده است و حجاب و عفاف در ایران قدمت دارد و یکی از تأکیدات اسلام است. این موضوع باید در دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه بیشتری قرار گرفته و تلاش بیشتری برای احیای این اصل اسلامی و سنت ایرانی را به کار برد

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پایان اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه توجه به مبانی دینی، عفاف و حجاب پیشرفت خوبی داشته است که شواهد و قراین، گویای این موضوع است. خوشبختانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی و دانشجویی به عنوان دو رکن اساسی فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی، تلاش دارند تا بتوانند فضای اسلامی و قابل قبولی در دانشگاه حاکم کنند.