تاریخ : 1398,شنبه 30 شهريور23:00
کد خبر : 329026 - سرویس خبری : ورزشی

در ورزشگاه آزادی صورت گرفت؛

ایران ۳ - استرالیا ۰؛ قهرمانی یوزها در آسیا

تیم ملی والیبال ایران موفق شد با شکست 3 بر صفر استرالیا برای سومین بار روی سکوی قهرمانی آسیا بایستد. نکته جالب این مسابقه حضور پرتعداد هواداران در سالن بود. این در حالی است که از ابتدای تورنمنت تاکنون، سالن هرگز پر از تماشاگر نبود، اما امروز تمام صندلی ها به تسخیر ایرانی ها درآمد و جو سنگین سالن هم کمک زیادی به بلندقامتان ایرانی برای کسب این پیروزی کرد.

به گزارش سرویس ورزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، علی اصغر مجرد، امیر غفور، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

* ست نخست؛ 25 بر 14 به سود ایران
شاگردان ایگور کولاکوویچ با حمایت همه جانبه هواداران بازی را بسیار خوب شروع کردند و توانستند از همان ابتدا اختلاف 5 امتیازی با حریف ایجاد کنند. در امتیاز 16 بر 10 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 14 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم؛ 25 بر 17 به سود ایران
برتری در ست دوم هم با ایران بود. در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری تیم ایران در ست دوم ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 10 به سود ایران تیم ها ببه وقت استراحت فنی دوم رفتند. ست دوم هم با برتری ایران خاتمه پیدا کرد. شاگردان کولاکوویچ این ست را با نتیجه 25 بر 17 به سود خود رقم زدند.

* ست سوم؛ 25 بر 21 به سود ایران
بازی در این ست بسیار نزدیک دنبال شد تا اینکه امیر غفور توانست امتیاز 8 را برای ایران کسب کند و در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. استرالیایی ها برای لحظاتی از ایران پیش افتادند، اما شاگردان کولاکوویچ خیلی زود به بازی برگشتند و در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران تمام شد.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نخست این دوره از رقابت ها با نتیجه 3 بر یک مغلوب استرالیا شده بود. پیش از این مسابقه تیم ملی ژاپن با غلبه بر کره جنوبی توانست عنوان سوم را به خود اختصاص دهد.

ایران قبل از این دوره با 2 طلا، 2 نقره و یک برنز، چهارمین تیم پرافتخار تاریخ رقابت‌های قهرمانی آسیا محسوب می‌شد. 2 قهرمانی ایران در سال‌های 2011 و 2013 با هدایت خولیو ولاسکو کسب شد و پس از آن ایران در مسابقات سال‌های 2015 و 2017 با تیم اصلی خود شرکت نکرد.


کد خبرنگار : 16