تاریخ : 1398,پنجشنبه 30 آبان06:23
کد خبر : 335532 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

امید: آینده علمی کشور با گسترش علوم شناختی تثبیت می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه رشته علوم شناختی در پیشرفت ایران نقش محوری دارد ، گفت: در آینده جایگاه علمی کشورهایی که در حوزه علوم شناختی فعالیت گسترده داشته و به نتایج و دستاوردهای خوبی برسند ارتقاء خواهد یافت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه رشته علوم شناختی نقش محوری در آینده علمی ایران دارد،گفت: علوم شناختی یک رشته جدید در دنیا است که می‌تواند در جهش علمی کشور‌ها نقش آفرینی کند. خوشبختانه ایران علاوه بر پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه نانو تکنولوژی و بایوتکنولوژی در علوم شناختی نیز از وضعیت مناسبی برخوردار است.

* برای پیشرفت باید به سمت رشته های جدید و نوظهور حرکت کنیم

وی  با تاکید بر اینکه برای پیشرفت به معنای واقعی و تبدیل شدن به کشور توسعه یافته باید به سمت رشته های جدید و نوظهور حرکت کرد، افزود: یکی از مسیرهای رسیدن به دانشگاه نسل چهارم گسترش رشته علوم شناختی است.

* علوم شناختی یک رباتیک ذهنی خیلی گسترده است

امید تصریح کرد: علوم شناختی یک رباتیک ذهنی خیلی گسترده است که بر علم به صورت مستقیم تاثیر گذاری زیادی داشته و در دستیابی به ارتباطات جدید نقش آفرینی می‌کند در واقع می توان این رشته  را به عنوان موتور محرک در رشد و ارتقاء علمی نام برد.

* علوم شناختی دارای بحث ذهنی و ادراکی است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی علوم شناختی را علم رو به رشدی دانست و گفت: علوم شناختی دارای بحث ذهنی و ادراکی است که توانایی هدایت فکری جامعه را دارد.