تاریخ : 1398,شنبه 10 اسفند16:31
کد خبر : 347263 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

بیانیه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خوارزمی درباره برگزاری کلاس‌ها

در قسمتی از این بیانیه آمده است: از آنجاکه مسلما خطر گسترش ویروس و احتمال انتقال آن در هفته اینده بیشتر از هفته جاری خواهد بود، بازگشایی دانشگاه که مستلزم طی مسافت های طولانی با وسایل نقلیه عمومی می باشد، به هیچ وجه معقول نیست. همچنین طبق نظر سنجی انجام گرفته اکثریت قاطع دانشجویان خواهان تعطیلی کلاس های درس تا پایان سال جاری شده اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خوارزمی طی بیانیه ای خواستار لغو کلاس های حضوری و برگزاری آن به صورت مجازی و از طریق راه دور شدند.

متن کامل بیانیه به شرح زیر می باشد:

خطاب به هیئت امنای دانشگاه خوارزمی

با سلام

چنانکه مستحضرید تا کنون افراد زیادی از هم وطنان به ویروس کرونا مبتلا و عده ای از آنها جان خود را از دست داده اند. شیوع این بیماری در ایران، به سرعت و در سطح وسیعی رخ داده و همچنان در حال گسترش است. متاسفانه تدابیر لازم و اطلاع رسانی کافی برای مهار آن در روزهای نخست از سوی دولت انجام نگرفت. و حضور دانشجویان در خوابگاه ها منجر به آن شد که تعدادی از دانشجویان چندین دانشگاه نیز به این ویروس مبتلا شوند، که خوشبختانه وزارت علوم و دیگر دستگاه ها از جمله مجلس شورای اسلامی تصمیم به تعطیلی کلاس های درس و خوابگاه های دانشجویی گرفتند. پیرو این تصمیم و پس از تعطیلی خوابگاه ها، دانشجویان به شهرستان ها و منازل خود بازگشتند.

برخی از اخبار و شنیده ها حاکی از این است که رییس جمهور دستور بازگشایی دانشگاه ها و مراکز عمومی را در هفته آینده داده است. با توجه به اینکه  فضای دانشگاه، فضایی عمومی است و وجود مکانهایی همانند کلاس های درس، سلف، خوابگاه، کتابخانه و ... به دلیل گسترش پنهان ویروس کرونا در سطح جامعه، مستعدترین فضا برای ابتلا و انتقال ویروس کرونا می باشد و از سوی دیگر،
امکانات پزشکی و بهداشتی لازم- چه در سطح دانشگاه و چه خارج از آن برای کنترل این ویروس عملا وجود ندارد، بهترین راه برای جلوگیری از گسترش و ابتلا به ویروس کرونا، ماندن در خانه و حضور کمتر در مجامع عمومی از جمله دانشگاه و رفت آمد با وسیله نقلیه عمومی می باشد. بازگشت دانشجویان به دانشگاه خطر تسریع شیوع این بیماری را در کل کشور و در میان دانشجویان در پی خواهد داشت.

از آنجاکه مسلما خطر گسترش ویروس و احتمال انتقال آن در هفته اینده بیشتر از هفته جاری خواهد بود، بازگشایی دانشگاه که مستلزم طی مسافت های طولانی با وسایل نقلیه عمومی می باشد، به هیچ وجه معقول نیست. همچنین طبق نظر سنجی انجام گرفته اکثریت قاطع دانشجویان خواهان تعطیلی کلاس های درس تا پایان سال جاری شده اند.

پیشنهاد شورای صنفی دانشجویان خوارزمی به عنوان نماینده دانشجویان آن است که کلاس های حضوری لغو و در صورت ضرورت، کلاس ها به صورت مجازی و از راه دور برگزار شود.