تاریخ انتشار: یکشنبه 1393/05/12 - 08:59
کد خبر: 137764

در نامه‌ای به وزیر علوم مطرح شد؛

اعتراض شـدید دانشجـویان به دیدار مدیران دانشگاه شهید چمران با خاتمی

اعتراض شـدید دانشجـویان به دیدار مدیران دانشگاه شهید چمران با خاتمی

دکتر نشان معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر قمشی نماینده وزیر در هیئت نظارت بر تشکل ها، دکتر صفایی مقدم عضو هیات امنای دانشگاه با سیدمحمد خاتمی دیدار کردند که این دیدار واکنش دانشجویان را برانگیخت.

خبرنامه دانشجویان ایران: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به دیدار برخی مدیران این دانشگاه با سیدمحمد خاتمی اعتراض کرد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، از تحریک کاریکاتوریست های ضداسلامی که به ساحت پیامبر اعظم هتک حرمت کردند برای ایجاد آشوب تا برگزاری جلسات با مدعیان کمونیست در دانشگاه و دیدار مدیران دانشگاه با سید محمد خاتمی بخشی از اتفاقات دانشگاه شهید چمران اهواز است.

دکتر نشان معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر قمشی نماینده وزیر هیئت نظارت بر تشکل ها، دکتر صفایی مقدم عضو هیات امنای دانشگاه با سیدمحمد خاتمی دیدار کردند که این دیدار واکنش دانشجویان را برانگیخت.

انجمن اسلامی این دانشگاه در بیانیه خود تاکید کرد: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، ضمن اعتراض و محکومیت این اقدام خارج عرف و غیراخلاقی برخی مدیران دانشگاه شهید چمران اهواز در دیداربا یکی از سران فتنه 88، این اقدام را به نوعی دهن کجی به شهدای سال 88 و رای مردم می داند. از شما خواهشمند است  اجازه ندهید در دولت اعتدال قطار دانشگاه ها از ریل آرام پیشرفت علمی خارج شده و تبدیل به باشگاه سیاسی برخی افراد و جریانات معلوم الحال گردد.

متن بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در محکومیت دیدار برخی مدیران دانشگاه با یکی از سران فتنه 88 به شرح ذیل است:

من خواهش می کنم از مدیران دانشگاه‌ها و مسئولان گوناگون مدیریّتى که دانشگاه را مرکز جوَلان سیاسى و تلاشها و فعّالیّتهاى جناحهاى سیاسى قرار ندهید. سمّ مهلک حرکت علمى این است که دانشگاه‌ها تبدیل بشوند به باشگاه‌هاى سیاسى؛ کارى که در یک دوره‌اى انجام گرفت. امام خامنه ای (دامه برکاته)

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر فرجی دانا

سلام علیکم

جناب وزیر؛  دانشگاه شهید چمران اهواز به برکت خون شهیدانی چون شهید چمران، در زیر موشک های صدام در طول 8 سال دفاع مقدس شجاعانه مقاومت کرد و ایستاد و اکنون در سایه آن رشادت ها و ایثارگری ها به پایگاهی علمی مبدل شده است. بخش عمده ای از این پیشرفت ها و تاثیرگذاری های علمی  را بلاشک مدیون حمایت های بی دریغ و دلسوزانه امام خامنه ای از عرصه تولید علم هستیم. بی شک این حمایت مستدام ایشان از جریان تولید علم که لازمه ی آن دانشگاهی آرام وعلمی است، امر را برای ما مسجل می کند که ما نیز عزم خود را در پاسداشت از این سرمایه عظیم جزم کنیم. بحثی که ایشان به کرار بر آن تاکید می نمایند.

جناب آقای وزیر

دانشگاه شهید چمران اهواز در این چند مدت اخیر به کشتی ملتهبی می ماند که  هر روزی موجی سهمگین آن را بیشتر از رسالت تولید علم خود، دورتر می سازد. اینجا دانشگاه شهید چمران اهواز به هر جایی جز مکانی برای دانش می ماند. از تحریک کاریکاتوریست های ضداسلامی که به ساحت پیامبر اعظم هتک حرمت کردند برای ایجاد آشوب در دانشگاه تا برگزاری جلسات با مدعیان کمونیست در دانشگاه. این را درکنار پخش موسیقی های تند و زننده که هیچ سنخیتی نه با روح دانشگاه نه با مطالبات رهبری دارند اگر کنار هم بگذاریم شاید گوشه ای از آلام جبهه مومن فرهنگی را بتوانیم بیان کرده باشیم.

جناب آقای دکتر فرجی دانا

چرخش مدیران را طبیعی و انتخاب مدیران را حق طبیعی هر سرپرست و رئیسی می دانیم ولی همان طور که رهبری به عنوان شخص اول مملکت که حرف شان حکم و امری واجب الاطاعه است فرمودند نباید به بهانه اعتدال جوانان مومن و انقلابی از صحنه مدیریت کشور حذف گردند. این در صورتی است که شاهد هستیم تمامی افرادی که در دوره قبل سمتی داشتند تنها به این جرم برکنار شده و افرادی که سابقه نگارش کتاب علیه مقدسات و محکمات اسلام دارند جایگزین آنان شده اند. جناب وزیر بدانید تداوم این روند به تقدس دانشگاه خسارتی جبران ناپذیر خواهد زد.

وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری

امسال را مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیدند ، ولی دانشگاه شهید چمران به عنوان یکی از اصلی ترین پایگاه های فرهنگی  تاکنون به لحاظ شاخص های فرهنگی، وضعیت مطلوبی نداشته است. برگزاری جلسات موهن شعر ، پخش و ترویج موسیقی، انتشار نشریات هتاک، برگزاری جلسات مختلط فارغ التحصیلی پشت درهای بسته، عدم صدور مجوز به برنامه های تشکل های قانونی دانشگاه، عدم برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگی دانشگاه و نهایتاً عدم تخصیص به موقع بودجه به تشکل های اسلامی دانشگاه به دلایل واهی. آری این ها گوشه ی از شاهکارهای فرهنگی دانشگاه شهید چمران در سال اقتصاد و فرهنگ است. به نظر می رسد برخی عزم و مدیریت خود را در تولید الگوهای ضد فرهنگی جزم کرده اند. در جدیدترین شاهکار هم مدیران دانشگاه و بخصوص معاونت فرهنگی به جای اینکه از این ایام تعطیل بهره جسته و به تقویت بنیه های فرهنگی دانشگاه همت گمارد به دیدار افرادی رفته اند که در سال 88 خون به دل رهبری کردند و مسجد به آشوب کشیدند و ظلمی بزرگ و گناهی نابخشودنی در حق این مردم و نظام انجام دادند. اگر حافظه تاریخی این مدیران  فراموش کرده ولی ما دقیقاٌ خاطرمان هست چگونه سال 88 هم نوا با صهیونیست ها شعار نه غزه و نه لبنان از حنجره همین بیمار دلان سر داده شد و چگونه رای 40 میلیون نفری یک ملت انقلابی به بازی گرفته شد و 8 ماه آرامش و آسایش از ملت ایران سلب شد.

جناب آقای دکتر فرجی دانا

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، ضمن اعتراض و محکومیت این اقدام خارج عرف و غیراخلاقی برخی مدیران دانشگاه شهید چمران اهواز در دیداربا یکی از سران فتنه 88، این اقدام را به نوعی دهن کجی به شهدای سال 88 و رای مردم می داند. از شما خواهشمند است  اجازه ندهید در دولت اعتدال قطار دانشگاه ها از ریل آرام پیشرفت علمی خارج شده و تبدیل به باشگاه سیاسی برخی افراد و جریانات معلوم الحال گردد.

همچنین به این مدیران دانشگاهی هشدار می دهیم به جای اینکه به دیدار سران فتنه بروند در این سال فرهنگ عزم خود را در رفع موانع فرهنگی جزم نمایند و از این فرصت تعطیل به جای این دیدارهای باطل و هتاکانه به تدبیر و برنامه ریزی برای بهبود مشکلات دانشگاه و دانشجویان معطوف سازند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

والعاقبه للمتقین

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
علی
1393/05/12 - 09:24

سلام
واقعا هم جای اعتراض دارد. مدیران دانشگاه به جای اینکه برن با اتیغه های سیاسی و عوامل فتنه و کسی که اینقدر شجاعت ندارد که وقتی در خفا اذعان به تقلب نشدن می کند به طور علنی هم اعلام کند، دیدار کنند. بیایند مشکلات دانشگاه را حل کنند.
کوروش
1393/05/12 - 10:56

واقعا لذت میبرم از این که میبینم از محبوبیت خاتمی دارید آتیش می گیرید
ناشناس
1393/05/13 - 08:52

کدوم محبوبیت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ محبوبیت به زور دیدارهای دولتی؟
برخی از این مسئولین واقعا که مسخره اید و مردم را مسخره کردید وای بر شما
ناشناس
1393/05/17 - 22:29

بیکار شما هستید که فقط منتظربد تا فقط نقد کنید و حرف بزنید و از نظر خودتان اظهار وجود کنید ای کاش روزی تخصص گرایی در سرزمین مان اهمیت یابد و چاپلوسی و ریا محو گردد و به انسانها ارزش و احترام بنهیم . واقعا از افرادی که فکر می کنند از دین اطلاعات زیادی دارند و دیندار می باشد ولی هزار افسوس که ...
تورهای مسافرتی آفری
دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه هلند در نیویورک
توزیع واکسن آنفلوانزا از شنبه در داروخانه‌های هلال احمر
دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه آفریقای جنوبی در نیویورک
«بشار اسد» با رئیس‌جمهور چین دیدار کرد
طالبان: شرایط برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها برای دختران هنوز مساعد نیست
فرزندان مسی و رونالدو اجازه استفاده از موبایل را ندارند
تصاویر| پرچم حرم سامرا سیاه شد
تصاویر| مراسم تشییع پیکر شهید حجت الاسلام اعتبار
افضلی: البرز قطب هوش مصنوعی کشور می‌شود
نصب «نظام‌نامه اخلاق» در دانشگاه تهران
شکایت باشگاه استقلال از پرسپولیس
اصحاب فرهنگ و هنر پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند
فیلم| نگاهی به جایگاه کمیسیون اصل نود قانون اساسی
تصاویر| عکسهای یادگاری رزمندگان اسلام در جبهه های جنگ تحمیلی
آغاز سال تحصیلی جدید ۱۶.۵ میلیون دانش‌آموز از شنبه اول مهر
پیشنهاد افزایش علی‌الحساب ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و کارگران در ۱۴۰۳
تصاویر| حضور پررنگ پهپادهای ارتش در رژه ۳۱ شهریور
وحیدی: خسارت مناطق سیل زده آستارا جبران می شود
ضرورت ترسیم نقشه راه توسعه روابط ایران و اکوادور
امیرعبداللهیان: جنگ را راه‌حل بحران اوکراین نمی‌دانیم
امیرعبداللهیان: به حمایت از دولت و ملت سوریه ادامه می‌دهیم
نصب «نظام‌نامه اخلاق» در دانشگاه تهران
گنجی: به دانشگاه‌ها اعلام کردیم با کیفیت‌ترین غذاها را در اختیار دانشجویان قرار دهند
دروغ ۱۳ درباره مهاجرت دانشجویان شریف
پای درددل داوطلبان کنکور که بازگشت دروس عمومی را کار مافیا می‌دانند
اختصاص ۲ خط ویژه ترمینال خاوران برای دانشجویان واحد تهران شرق دانشگاه آزاد
اعلام نتایج اولیه کدرشته های خاص کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی
زمان مرحله دوم آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی اعلام شد
شورای مشورتی دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی تشکیل شد
اعلام فراخوان جذب ۴۰۰۰ نخبه در دستگاه‌های اجرایی
پذیرش ۱۳۰۰ دستیار تخصصی پزشکی در تکمیل ظرفیت با اجرای بومی گزینی
طرح مجلس برای تغییر در کنکور در سال ۱۴۰۳ اجرایی نمی‌شود
برنامه های آغاز سال تحصیلی به دانشگاه ها ابلاغ شد
اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد
فراخوان جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی به‌زودی اعلام می‌شود
نظرسنجی
عملکرد مسئولین از نظر خدماتی، امنیتی، حمل و نقل و ... را در اربعین حسینی امسال چگونه ارزیابی می‌کنید؟مشاهده نتایج
go to top