تاریخ انتشار: -
کد خبر: 19282

همکلاسی شهید - 37

دانشجوی شهیدی که بعد از چهار ماه، درس را رها کرد و به جبهه رفت

دانشجوی شهیدی که بعد از چهار ماه، درس را رها کرد و به جبهه رفت

پس از یک سال چون در یزد کسی را نداشت، جهت ادامة تحصیل به قم رفت. چون خواهرش ساکن قم بود. در ایّام تعطیل جهت کمک به پدر به روستا بر می گشت و به کار کشاورزی مشغول می شد.پس از اخذ دیپلم به خدمت سربازی رفت.

خبرنامه دانشجویان ایران: شهید عباسعلی جعفری فرد فرزند حبیب الله در اولّین روز تیر ماه ۱۳۳۷ در خانواده ای مذهبی و کشاورز در روستای عطر آباد در ۲۵ کیلومتری جاده اردکان ـ نائین چشم به جهان گشود.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ او دوّمین فرزند خانواده بود. در دامن مادری متدیّن و پر مهر و با دسترنج پدری زحمتکش و کشاورز تربیت شد.عشق به اهل بیت(ع) ،والدینش را بر آن داشت تا نام عباسعلی را برایش انتخاب کنند. گویا از اوّل به آنها الهام شده بود که این کودک ادامه دهندة راه امام علی -علیه السّلام- و حضرت ابوالفضل (ع) خواهد بود.

در ۶ سالگی وارد دبستان چند پایة روستای سروسفلی شد و پس از موفّقیّت در این دورۀ ، چون در روستایش مدرسة راهنمایی نبود،جهت طی دورۀ راهنمایی به مدرسة مولوی عقدا که در ۱۵ کیلومتری روستایش بود٬ رفت . پس از پایان دورة راهنمایی جهت ادامه تحصیل به یزد سفر کرد.

پس از یک سال چون در یزد کسی را نداشت، جهت ادامة تحصیل به قم رفت. چون خواهرش ساکن قم بود. در ایّام تعطیل جهت کمک به پدر به روستا بر می گشت و به کار کشاورزی مشغول می شد.پس از اخذ دیپلم به خدمت سربازی رفت.

بعد از سربازی وارد آموزش و پرورش شد و سه سال معلم روستای خودش بود. سپس استعفا داد و به طور روز مزد در ثبت احوال به کار مشغول شد. پس از ۸ ماه آن کار را رها کرد و در جهاد سازندگی عقدا مشغول خدمت شد. ولی پس از ۶ ماه مجدداًً به آموزش و پرورش بازگشت و در امور تربیتی به طور روز مزد مشغول خدمت شد. عباسعلی به سنت حسنة رسول الله نیز جامة عمل پوشاند و ازدواج کرد؛ امّا فرزندی از او به یادگار نمانده است. در طول انقلاب جزئی از دریای موّاج انقلاب بود و در جلسات مربوط به انقلاب٬ قرآن٬ نماز جمعه و جماعت حضوری فعّال داشت و مشوّق دیگران نیز بود.اخلاقی بسیار پسندیده و حسنه داشت و همه حتّی همکاران خصوصاً فرهنگیان او را دوست می داشتند.

زمانی که جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شروع شد٬ از عاشقان دفاع از اسلام و جنگ و جهاد بود. حتی استخدام نشدتا با اعزام به جبهه اش مخالفت نشود. بارها به جبهه اعزام شد. در سال ۱۳۶۴ در کنکور سراسری شرکت کرد و در رشتة مهندسی آب وگاز رسانی قبول شد. ولی پس از ۴ماه حضور در کلاس دانشگاه٬ کلاس درس را رها و راهی جبهه شد.

عباسعلی با ۶ دفعه حضور در جبهه ۱۲ ماه و ۲۲روز از عمر خود را در جهاد گذراند و سرانجام در تاریخ ۲۲/۴/۱۳۶۵ در منطقة فاو در عملیّات پدافندی به شهادت رسید و به آرزوی خویش دست یافت. پیکر پاکش پس از تشییع باشکوه در امام زاده سید نورالدّین اردکان در نزدیکی زادگاهش به خاک سپرده شد.

وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم

 با سلام به پیشگاه امام زمان منجی عالم بشریت و نایب بر حقش امام خمینی و با سلام به ارواح طیبه شهداء و اسرا و مفقودین خداوندا بسیار شکرگزارم که مرا در این عصر از زمان خلق نمودی که در پناه انقلاب مقدس اسلامیت به رهبریت مردی متقی و مقدس حیات دوباره خود را باز یافته و خودم را از منجلاب فساد و بی خبری و ظلم طاغوتیان زمان گذشته بیرون کشم .

خدا من هیچ بودم و امیدوارم حالا لااقل حلالم گردانی تا در قیامت در حضورت خجالت زده و شرمنده نباشم پروردگارا من ممنونم از تو که اینقدر مهربانی و متاسفم که چرا بعضی این مهربانی ترا با کفر و شرک ، ظلم و بیداد جواب می گویند. خداوند کریم، ارباب عزیز – مولای بزرگوار، همه چیز منچگونه در قیامت در حضورت اظهار وجود توانم کرد .

در صورتی که جز وقت قلیلی از عمرم بقیه را در بی خبری و اغفال گذرانده ام ولی وصف تو را خیلی شنیده ام .می دانم خیلی بخشنده و رئوف هستی . پس به بخشش تو امیدوارم و شکر می کنم ترا که مرا به این درجه لیاقت عطا فرمودی اگر مادری ندارم که برایش پیغام و صحبتی ادا کنم ولی تمام زنان مؤمنه که مادران فرزندان رشید و متقی این جهانند ، به جای ما در خود حساب کرده و می گویم خوش به حال شما که چنین لیاقتهایی داشته و خداوند آنقدر شما را دوست داشته که چنین مقامی را به شما عطا کرده امیدوارم همیشه موقعیت خود را حفظ کرده و قدر خود را بدایند پدر گرامی از اینکه در مدت زندگانی نتوانستم آنطور که باید و شاید حق فرزندی ادا کنم امیدوارم مرا ببخشی .

انشاء الله در قیامت اگر در نزد پروردگار ارزشی داشتم بتوانم تلافی کنم همسر گرامی و زحمتکش از تو نهایت تشکر را داشته و امیدوارم مرا عفو فرمایی حقاً که برایم در زندگی زحمتها کشیدی و دم بر نیاوردی چه شبهایی که تنها گذراندی و به خاطر خداوند حرف نزدی و آماده جبهه ام کردی با چه کمبودها که ساختی و مرا مدیون خود قرار دادی حقاً که در این مدت زندگی هرگز رنگ خوشی و استراحت و آسایش ندیدی و دائم در هجران و نگرانی و زحمت بودی . من که دستم از چاره کوتاه است امیدوارم خداوند تو را در آخرت فوز عظیم عطا نماید.

و در پایان می خواهم همه بدیهای مرا به لطف و مهربانی خود ببخشی و اما شما برادران و خواهران مدتی از انقلاب ما گذشته و خیلی ها فراموش کرده اند که برای چه انقلاب کردند برای که قیام کردند. دیگر غیر از این است که همه برای خداوندکریم بود در راه خداوند زحمات زیاد است . خوش بحال کسی که به اتمام برساند و دم بر نیاورد. مادران و خواهران من بیشتر روی سخنم با شماست. می دانی چه چیزی برای شما هست که مقامتان را عالی کرده و به اعلی علیین می رساند ، مگر چیزی جز عفت و پاکدامنی است چیزی جز رعایت حجاب است بروید زندگی بانوی اول اسلام فاطمه زهرا شافی روز جزا مطالعه کنید و ببینید چه فرقی با او دارید زن هست و حجابش – زن هست و عفتش – زن هست و پاکدامنیش- و اینها هر کدام وسایلی دارد – وسائل آن روسری و چادر، دل پاک و صورت پوشیده از انحراف است هر چه در آن افراط شود ثوابش بیشتر است ، مادر اینجا حد وسط نداریم .

صورتهای خود را بپوشانید تا در قیامت صورتتان از حرارت جهنم مصون باشد وگرنه در آنجا عذر موجهی سوق دهد ، بدانید دنیا می گذرد و شما هم خواهید مرد ، آن وقت چه کار می کنید بیشتر نمی نویسم خودتان بهتر می دانید فقط می خواهم از خودتان سئوال کنید شما که می دانید چه چیز باعث آن می شود که عمل نکیند و اما برادران و پدران عمری از همه سپری می شود آنچه را بنا هست پیدا کنید چه می کنید تصمیم گیرندگان فرزندان شما هستند و جواب گویان قیامت شما. از همین حالا در پیدا کردن و خرج کردن آن تجدید نظر کنید که فردا دیر است . به خاطر متامع دنیوی آخرت خود را  فنا نسازید . امیدوارم همدیگر را در بهشت معلی دیدار کنیم . امام این اسوه پاکی و خلوص و تقوا این مرد عظیم مقرب درگه پروردگار را هرگز تنها نگذارید که در قیامت روسیاه محشور می شوید و اگر او را رهرو باشید سعادت خود را ضمانت کرده اید.من نمی توانم او راتوصیف کنم آنچه می توانم بگویم اینست که او بر حق و اطاعتش واجب است.

والسلام

نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
کشته شدن ده‌ها کودک در شمال نیجریه در پی حمله مردان مسلح
رویارویی ناو جنگی چین با ناوشکن آمریکایی در تنگه تایوان
درگیری‌های خونین بین مردم و نیروهای امنیتی در سنگال
ساعت آغاز به کار دستگاه های دولتی از ۱۶ خرداد، ۶ صبح اعلام شد
احمق هایی که هنوز ملت ایران را نشناخته اند + تصاویر
غربگدایانی که امروز حامی ترکمنچای شده اند! + تصاویر
سازمانهای غیررسمی حقوق بشری بنام ایران فعالیتهای سودجویانه انجام می دهند
توافق اوپک پلاس برای تمدید کاهش تولید نفت تا پایان ۲۰۲۴
نحوه حذف اضطراری دروس در دانشگاه آزاد
مصرف روزانه ۷گرم از این ماده غذایی، خطر سکته مغزی را کاهش می‌دهد
برنامه‌ریزی برای آموزش از راه دور به دختران و زنان افغانستانی
اولین قدم عیب یابی هنگام کار با مرورگر
طرح شفافیت با تصمیم مجمع تشخیص مصلحت به عدم شفافیت خود نهایی شد
آمار انتخاب رشته‌کنندگان آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد
عصبانیت مقام سابق آمریکایی از اظهارات دریادار ایرانی
نهضت امام (ره) به سمت نظم جهانی جدید و تمدن نوین اسلامی به پیش می‌رود
عربستان سعودی از اعدام ۳ نفر در شرق این کشور خبر داد
امیرعبداللهیان در جریان وضعیت حجاج ایرانی قرار گرفت
عمران خان: با دادگاه نظامی مرا زندانی می‌کنند
دعوت از نخست‌وزیر عراق برای سفر به سوریه
اتهام‌زنی‌های دوجانبه باکو و ایروان درباره نقض آتش‌بس
نحوه حذف اضطراری دروس در دانشگاه آزاد
برنامه‌ریزی برای آموزش از راه دور به دختران و زنان افغانستانی
آمار انتخاب رشته‌کنندگان آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد
بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد
پیش‌نویس نظامنامه آموزش الکترونیک تصویب شد
ضرورت همکاری‌ دولت‌ و مجلس‌در حمایت‌ از مراکز هدایت‌ شغلی‌
شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه انقلاب اسلامی +جزئیات
تغییر عنوان دو واحد آموزشی در دانشگاه تهران
زمان‌ ثبت‌نام و انتخاب رشته در دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد
دروس جبرانی و بالا بردن میانگین کل نمرات
جزئیات سهمیه داوطلبان دچار سوختگی در حادثه آتش‌سوزی مدارس در کنکور کارشناسی ارشد
۲ شیوه آموزشی پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد اعلام شد
محمد جهاد دبیر انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه تهران شد
شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان/ شیوه گزینش نهایی داوطلبان کارشناسی ارشد/ رشته های جدید فناوری های نوین پزشکی
اطلاعیه دانشگاه باهنر کرمان درباره ضرب و جرح یک دانشجو
شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد
اعلام زمان‌بندی ثبت‌نام پذیرش دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۴۰۲
شیوه گزینش نهایی داوطلبان کارشناسی ارشد اعلام شد
مبالغ شهریه ترم تابستان دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد + جزئیات
دهقانی: ایجاد بستر مردمی‌سازی اقتصاد در «آبادیران»
پذیرفته شدگان اولیه آزمون کارشناسی ارشد بخوانند
نظرسنجی
عملکرد مجلس یازدهم را در آستانه ورود به سال چهارم چگونه ارزیابی می‌کنید؟مشاهده نتایج
go to top