گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 253373

عقد 10 قرارداد همکاری دانشگاه‌ها با پژوهشکده‌ فضایی ایران‌

شاخصی با اشاره به اهمیت همکاری میان‌ دانشگاه و پژوهشکده‌ها‌ی فضایی گفت: امروز 10 قرارداد همکاری منعقد شده است‌.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سعید شاخصی‌ سرپرست‌ معاونت‌ پژوهشگاه  فضایی در پنجمین جشنواره تجلیل‌ از پژوهشگران‌ پژوهشگاه‌ فضایی‌ ایران‌ که در محل این پژوهشکده‌ برگزار‌ شد‌ با اشاره به این موضوع که دستاوردهای علمی و پژوهشی‌ فضایی‌ بسیار زیاد‌ است‌، گفت: طی‌ نشست‌های مختلف‌ در طول‌ 2 روز گذشته‌ پروژه‌ و دستاوردهای‌ زیادی‌ در قالب‌ پروژه‌‌ها، دستاوردهای‌ علمی‌ و سخنرانی‌ ارائه شده است‌.

سرپرست‌ معاونت‌ پژوهشگاه  فضایی در رابطه‌ با پروژه‌هایی که از آنها تقدیر‌ می‌شود، گفت: این پروژه‌ها در قالب‌ تهیه‌کنندگان‌ مستندات‌ علمی‌ برتر‌، پژوهشگران‌ برتر‌ و پروژه‌های برتر است‌.

وی با اشاره به پروژه‌های مطرح‌ شده از سوی پژوهشکده‌ فضایی‌ بیان کرد: از مهر ماه 95 تا شهریور‌ ما 96 پروژه‌های مختلفی‌ از سوی پژوهشکده فضایی ارائه شد. همچنین توسط‌ این پژوهشکده‌ تألیف کتاب، ثبت‌ اختراع، مجلات علمی- پژوهشی، تدوین‌ دستاوردهای‌ ملی‌ و علمی‌ انجام شده است.

شاخصی‌ در خصوص‌ قراردادهای‌ همکاری میان دانشگاه‌ و پژوهشکده‌ فضایی، گفت: در حال حاضر‌ 10 قرارداد همکاری با دانشگاه‌های مرتبط‌ با فعالیت‌های فضایی بسته شده است که 130 طرح‌ پژوهشی به صورت پایان‌نامه و طرح‌های پژوهشی‌ کار خود را آغاز کرده‌اند‌.

وی یادآور شد: در این مراسم‌ 5 پژوهش برتر‌، 9 پژوهشگر‌ برتر‌ و  9 تهیه‌کننده مستند علمی برتر‌ معرفی‌ خواهند شد‌.

 

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری