گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 292966

متن سخنرانی نماینده بسیج دانشجویی در دیدار با روحانی؛

تفکر لیبرالی حاکم بر دولت حتی نقد امام معصوم را مجاز کرده است/ به جوانان دانشگاهی اعتماد کنید

نماینده بسیج دانشجویی در مراسم روز دانشجو خطاب به رئیس جمهور گفت: دولت شما در حالی پنج سالگی خود را پشت سر گذاشته، که کلید به اصطلاح تدبیر شما در گشودن بسیاری از قفل‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ناکام بوده است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ امیرحسن نظری، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه سمنان در مراسم روز دانشجو که با حضور رئیس جمهور در دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد، گفت: آقای رئیس جمهور، دولت شما در حالی پنج سالگی خود را پشت سر گذاشته که کلید به اصطلاح تدبیر شما در گشودن بسیاری از قفل‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ناکام بوده است.

متن سخنرانی به شرح زیر است:
ریاست محترم جمهور جناب آقای روحانی

ضمن عرض سلام و خوشامد گویی به محضرتان و نیز تشکر از شما بابت آنکه تشریف آوردید تا پای صحبت هایمان بنشینید چند کلمه‌ای را عرض میکنم:

یکی از برکات نظام اسلامی ما همین جلسه امروز است. آنجا که یک دانشجوی ساده در مقابل یک مقام بلند پایه کشور آزادانه سخن می‌گوید و نقد می‌کند. ۱۶ آذر روزی است که شریعت رضوی‌ها، بزرگ نیا‌ها و قندچی‌ها وضوی خون گرفتند تا نیکسون‌ها صف جماعت را برهم نزنند، اما افسوس که باور‌های سیاست زده شما، آن آرمان‌های بلند را به بازی گرفته است.

آقای رئیس جمهور! دولت شما در حالی پنج سالگی خود را پشت سر گذاشته که کلید به اصطلاح تدبیر شما در گشودن بسیاری از قفل‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ناکام بوده است. سرمایه‌های اقتصادی و انسانی و معنوی که در این پنج سال تباه شدند بر هیچ کس پوشیده نیست. از سقوط ارزش پول ملی و بیکاری جوانان گرفته تا تعطیلی صد‌ها واحد تولیدی، که بعضی از آن‌ها حتی در زمان جنگ جهانی نیز فعال بودند. جای بسی تأمل است که تفکرات دولت شما توانست بلایی را بر سر اقتصاد کشور بیاورد که حتی جنگ جهانی نیز نتوانست!

یادتان می‌آید که می‌گفتید اونچنان رونق اقتصادی ایجاد کنم که دیگر به یارانه احتیاجی نباشد؟ شد؟ می‌گفتید اعتبار را به پاسپورت ایرانی برمی‌گردانم و به پول ملی عزت می‌دهم؟ شد؟ می‌گفتید با آمدن برجام تمامی تحریم‌ها بالمرّه و در روز اجرای توافق لغو خواهد شد؟ شد؟ آقای روحانی! چجور آب و صابون بیاوریم و رویتان را بشوییم؟!

دولت در گشودن قفل‌های سیاسی و اقتصادی ناکام بوده/ تفکرات شما بلایی بر سر اقتصاد کشور آورد که جنگ جهانی نیز نتوانست!

دولتی که در آن تفکر لیبرالی و سرمایه داری آنگونه حاکم است که در آن نقد امام معصوم مجاز است، اما انتقاد از رئیس جمهور ممکن الخطا با بیش از ۵۰ نوع اهانت، پاسخ داده می‌شود و بعضا منتقدین با شکایت همان دولت مدعی آزادی بیان، راهی زندان می‌شوند و انسان، در آن کالایی تعریف شده، که ارزش آن را با اسکناس می‌سنجند، چگونه می‌تواند انسان را به مسیر سعادت راهنمایی کند و عدالت اجتماعی را محقق سازد؟!

البته تجربه نشان داده است که این سوالات معمولا با منحرف کردن جهت مطالبات مردم با یک جنگ روانی جدید پاسخ داده می‌شود ، پس بیش از این ادامه نمی‌دهم.

حضرت حجت الاسلام؛ ما شنیده ایم، اما شما دیده اید روزگاری را که موشک‌های صدام دیوانه، نه، به گواه تاریخ بیش از پنجاه کشور دنیا، بی رحمانه در آسمان تهران جولان می‌دادند، اما امروز ما میبینیم که جولان و تمامی اراضی اشغالی، گوشت زیر دندان ماست و گنبد آهنین فقط نظاره گر اصابت شاهکار‌های نقطه زن فرزندان معنوی طهرانی مقدم است.

آن روز چشمان ما به دست اجانب بود برای گرفتن چند متر سیم خاردار؛ اما امروز چشمان حیران عالمیان، نظاره میکند عظمت و شکوه اقتدار و پیشرفت علمی ملت بزرگ ایران را؛ شاهدانش هم شهدای هسته‌ای.

جناب رئیس جمهور؛ ما امیدواریم! خیلی هم امیدواریم! ما در بسیاری از عرصه‌های علمی، نظامی، پژوهشی، ارزشی و ورزشی، منطقه‌ای و جهانی نسبت به آغاز انقلاب پیشرفت‌های شایانی داشته ایم! بعضا حتی ورای محاسباتمان! این دستاوردها، اما میسر نشد مگر با کارجهادی و مدیریت انقلابی!

امروز، اما در چهل سالگی انقلاب که سن بلوغ و پختگی است در برخی حوزه‌های مدیریتی جنابعالی، آنگونه که باید در طراز انقلاب اسلامی عمل نمی‌شود! سوال مشخص ما جوانان از شما این است که تا چه اندازه در ارتقا و پیشرفت دولتتان در حد و طراز گفتمان انقلاب اسلامی موفق بوده اید؟!

آقای رئیس جمهور! غرب در سراشیبی افول است و چنگ زدن به ریسمان پوسیده آن‌ها کسی را نجات نمی‌دهد! بجای آن به حبل الله متمسک شوید! به خدا سوگند که رسیدن به مقصد سعادت و کمال از مسیر بندگی خدا سریع‌تر از مسیر بردگی کدخداست!

آقای روحانی! زمین خوردن شما زمین خوردن ماست. شما فرزند عزیز این انقلابید. میخواهید با کمک هم از مشکلات عبور کنیم؟! بسم الله! به دانشگاه و جوانان دانشگاهی اعتماد کنید. مدیران لایق؛ نه آنان که در لفظ، بلکه آنان که از عمق جان به اقتصاد مقاومتی معتقدند را به کار بگیرید.

و در آخر برادر عزیز؛ دوستان را باید در سختی‌ها شناخت. آنانکه تا دیروز دولت فخیمه جنابتان را رحم اجاره‌ای خود میخواندند امروز بیرحمانه دم از عبور از شما می‌زنند و اکنون این ما مردمیم که برادرانه و دوستانه، همچون گذشته بی هیچ چشم داشت دست یاری به سمت شما دراز کرده ایم و علی رغم انتقاداتمان، یک تار موی شما را به هزار هزار نفر از اجانب نمی‌فروشیم.

برای رشد و پیشرفت ایران عزیزمان، روی دست‌های پینه بسته جهادگران بسیجی هم حساب کنید.
 
دست ما از بهر یاری شما باز است باز
دست در دست جوانان نه، شود بن بست باز
دل بنه بر آن اصول انقلابی امام!
تا نبینی غرب نقص عهد‌ها کردست باز

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری