تاریخ انتشار: پنجشنبه 1398/02/12 - 13:00
کد خبر: 310614

امروز در صحیفه// ۱۲ اردیبهشت ۱۳۴۲؛

روحانیت در معرض خطر است

من به شما - ای ملت مسلمان - کراراً اعلام خطر کردم و می‌کنم! روحانیت و اسلام در معرض خطر است. سکوت در مقابل دستگاه فاسد جبار برای ملت اسلام ننگ است. با منطق قوی اسلامی، مفاسد را بیان کنید، قانون شکنیها را برملا کنید، اعتراض کنید، اعلامیه منتشر کنید، صدای خود را به ملل اسلامی برسانید.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ این روزها با توجه به فضای سیاسی و اجتماعی کشور و طرح ادعاهایی از سوی جریان های مختلف سیاسی مبنی بر پیروی از خط امام(ره)، بازخوانی صحیفه امام خمینی(ره) از اهمیت فراوانی برخوردار است، چرا که اتفاقات روی داده در آن زمان بی شباهت به مسائل جاری کشور نیست.

پیام
زمان: 12 اردیبهشت 1342 / 8 ذی الحجه 1382
مکان: قم
موضوع: در معرض خطر بودن اسلام و روحانیت
مخاطب: بازرگانان و اصناف و اهالی همدان

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت ذی شرافت عموم بازرگانان و اصناف و اهالی محترم و متدین همدان - أیّدهم الله تعالی؛ پس از اهدای تحیت و سلام، تلگراف شریف مبنی براظهار تأثر در فاجعه عظیمه (1) که بر اسلام و مسلمین وارد شد، واصل و موجب تشکر گردید.

لازم است به آقایان محترم تذکر دهم: به طوری که از قراین ظاهر می‌شود دستگاه جبار درصدد تصرف در احکام ضروریه اسلام است؛ بلکه شاید - خدای نخواسته - بخواهند قدمهای بلندتری بردارند. کراراً در نطقهای مبتذلشان تصریح به تساوی حقوق زن و مرد در تمام جهات سیاسی و اجتماعی کرده‌اند که لازمه‌اش تغییر احکامی از قرآن مجید است. و چون با عکس العملی از طرف مسلمین مواجه شدند، مُزورانه انکار نمودند و عذر بدتر از گناه خواسته‌اند. غافل از آنکه ما آنها را خوب می‌شناسیم، و به گفتار آنها اعتماد نداریم. دخترها را به «سپاه دانش» دعوت یا تشویق می‌کنند. و خودشان تصریح می‌کنند که باید قبلاً به سربازی بروند. و چون مواجه با نفرت عمومی می‌شوند، به انکار برمی‌‌خیزند. و در مطبوعات تصریح می‌شود که تصویبنامه سربازی دخترها در دست تنظیم است؛ با این وصف آن را انکار می‌کنند و به تشبثات مضحک دست می‌زنند. دستگاه جبار گمان کرده با زمزمه تساوی حقوق می‌تواند راهی برای پیشرفت مقاصد (1)- حمله به مدرسه فیضیه.

شوم خود، که آن ضربه نهایی به اسلام است، باز کند. نمی‌داند که در آن صورت مواجه با چه عکس العملی خواهد شد. دستگاه جبار که برای احدی از افراد ملت آزادی قائل نیست و سالهاست سلب آزادی از ملت را وسیله مقاصد خود قرار داده، گمان کرده به اسم آزادی بانوان می‌تواند ملت مسلمان را اغفال کند تا مقاصد شوم اسرائیل را اجرا کند.

من به شما - ای ملت مسلمان - کراراً اعلام خطر کردم و می‌کنم! روحانیت و اسلام در معرض خطر است. سکوت در مقابل دستگاه فاسد جبار برای ملت اسلام ننگ است. با منطق قوی اسلامی، مفاسد را بیان کنید، قانون شکنیها را برملا کنید، اعتراض کنید، اعلامیه منتشر کنید، صدای خود را به ملل اسلامی برسانید. عالَم را از اعمال غیرانسانی اینان آگاه کنید. در خاتمه توفیق و تأیید حضرات آقایان و عموم ملت را از خداوند خواستارم.

روح الله الموسوی الخمینی

منبع: صحیفه امام خمینی - جلد ۱ - صفحه ۱۹۹ - ۲۰۰

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
نظرسنجی

با توجه به ایجاد کمپین های مختلف برای تعویق کنکوری کارشناسی ارشد، آیا با تعویق آن موافق هستید؟مشاهده نتایج
go to top