گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 317979

علی اسکندری

چرا صدا و سیما در بزنگاه‌ها عقب می‌ماند؟

صدا و سیماباید بفهمد که نمیشود با این دست فرمان در سریال ها، تبلیغات و برنامه ها فرهنگ صاحبخانه خوب را جا انداخت. صدا و سیما باید بفهمد فرهنگ امری همه جانبه است و از طرفی برای هر موضوع باید به موقع عمل کرد و اگر زمانش گذشت دیگر فایده اولیه را نخواهد داشت.

خبرنامه دانشجویان ایران: علی اسکندری*// جدیدا شاهد آنیم که صدا و سیما پویش خوبی به نام صاحبخانه خوب راه انداخته است اما از آن جا که این امر (به فکر اجاره نشین ها بودن) به موقع اتفاق نیفتاده است، نتیجه ای در بر نخواهد داشت. زیرا آن زمان که طرح مالیات بر خانه های خالی در مجلس به رای گذاشته شده بود، صداوسیما باید به جای سکوت تمام توان خود را برای تصویب این طرح بسیج می کرد. اما متاسفانه صدا و سیما عادت کرده است در لحظات حساس کوچک و بزرگ سکوت کند یا به ضرر مردم کار کند. مثل کاری که برای برجام کرد یا همینطور برای fatf یا موضوعات دیگری مثل حمایت از وزیر بهداشت مستعفی.

قطعا در نظام اسلامی رحم بر یکدیگر و پشتیبانی مردم از همدیگر بسیار مهم است اما در این بین نباید وظیفه ی حاکمیت را نادیده بگیریم. اگر هر بخش وظیفه ی خود را درست انجام ندهد یا رسانه ی ملی ضریب دهی اشتباه انجام بدهد، توازن به هم میخورد و خروجی مطلوب اتفاق نخواهد افتاد.

این کار صدا و سیما دو اشکال دارد:
صداوسیما باید چندین برابر ضریبی که به رحم مردم بر مردم در این پویش داده است به فشار بر دولت و مجلس می داد، و مطالبه گرانه از این دو قوه میپرسید چرا قانون مالیات بر عائدی سرمایه و مالیات بر خانه های خالی و قانون سر و سامان دادن به اجاره نشین ها را تصویب نمیکنند؟ چرا دولت لایحه ای برای رفع مشکلات مردم نمیدهد؟ و چرا آن زمان که این قوانین در حال تصویب بود یک وزیر مولتی میلیارد توانست جلوی تصویبش را بگیرد؟

صدا و سیما اگر میخواهد مردمی بودن خود را نشان دهد، الان که کمر مردم در زیر فشار اجاره ها خم شده باید روزی چند گزارش درباره ی مافیای مسکن و مشاورین املاک آماده و پخش کند و چندین برنامه در باره ی اهمیت قوانین ذکر شده طراحی و تولید کند، وزیر مستعفی را به صدا و سیما بیاورد، او را مواخذه و محاکمه کند! اما چه کنیم که در صدا و سیما هر چیزی و هر کسی بر منافع مردم مقدم اند!

اما اشکال دومش این است که توازن ندارد یعنی صبح تا شب در حال مانور اشرافیت و تشویق به مصرف زدگی است و از طرفی الگویش عصر جدید و استعداد هایش است، بعد در زیر نویس می گوید بله اگر به هم رحم کنید خیلی خوب است!

صدا و سیماباید بفهمد که نمیشود با این دست فرمان در سریال ها، تبلیغات و برنامه ها فرهنگ صاحبخانه خوب را جا انداخت. صدا و سیما باید بفهمد فرهنگ امری همه جانبه است و از طرفی برای هر موضوع باید به موقع عمل کرد و اگر زمانش گذشت دیگر فایده اولیه را نخواهد داشت.

* عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  کدام یک از عوامل زیر می‌تواند در ارتقای صنعت خودروسازی کشور نقش بیشتری را ایفا کند؟

  ایجاد بازار رقابتی
  ممنوعیت واردات
  آزادسازی واردات
  آزادسازی قیمت
  سرمایه‌گذاری خارجی
  مشاهده نتایج