گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 331628

برنامه‌های دانشگاه بیرجند برای جذب دانشجو

مدیر آموزشی دانشگاه بیرجند گفت: جذب دانشجو در دانشگاه ما ۸ درصد رشد داشته و این امر در پی سیاست‌های تعاملی دانشگاه با نهاد‌های مختلف آموزشی بوده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمدحسین خسروی، مدیر آموزشی دانشگاه بیرجند از افزایش ۸ درصدی تعداد دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: این موضوع نتیجه برخی سیاست‌های متنوع برای جذب دانشجو به دانشگاه بیرجند بوده است.

خسروی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد پذیرفته شدگان در دانشگاه ها، بومی هستند، گفت: به همین دلیل اولین اقدام ما در جذب دانشجوی جدید، تعامل با مدارس و آموزش و پرورش بیرجند بود.

مدیر آموزش دانشگاه بیرجند ادامه داد: تعامل با مدارس و ارتباط نزدیک با دانش آموزان را در سند راهبردی مطرح کردیم و از مدیرگروه‌های علمی دانشگاه خواستیم با مدارس بیرجند ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: همچنین سیاست در‌های باز دانشگاه را با جدیت بیشتر دنبال می‌کنیم و در طول نیم سال، یک هفته را به حضور دانش آموزان در دانشگاه اختصاص داده ایم.

خسروی بیان کرد: از دیگر اقدامات ما ارتباط با مراکز مشاوره کنکور و معرفی ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه به آنان بود. این ارتباط به هیچ وجه شکل بازاریابی نداشته و صرفا با هدف معرفی دانشگاه بوده است.

وی بازنگری در رشته‌های دانشگاه را از دیگر اقدامات مؤثر در افزایش دانشجویان جدید این دانشگاه دانست و گفت: در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکترا رشته‌های بین رشته‌ای را افزایش دادیم، امسال دو رشته فعال شد و بنا داریم در سال‌های آینده این تعداد افزایش یابد.

مدیر آموزش دانشگاه بیرجند درخصوص جذب دانشجویان براساس سوابق تحصیلی نیز گفت: استقبال از رشته‌های بدون کنکور بیشتر از تصورمان بود و خوشبختانه دانشجویان زیادی نیز جذب این رشته‌ها شدند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری