گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 337541

علم‌الهدی در دیدار با دانشجویان چه گفت؟

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در مسئله هویت مشهد و کنسرت، متأسفانه این مسئله اختلاط مغرضانه انجام گرفت، در این جا هیچگونه مخالفتی با موسیقی نداشتیم. ما در این شهر با ابتذال در هر نوع مخالفیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، آیت الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در نشست با فعالین دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده مهندسی برگزار شد، مسئله نماز جمعه، خصوصیت نمازجمعه، هویت شهر مشهد و مسئله ابتذال در مشهد را جزو نکات مهم دانست.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص عدم جذابیت نماز جمعه برای نسل جوان گفت: اینکه فرمودید نمازجمعه برای نسل جوان جذاب نیست، خود شما برادر جوان که شرکت کردید، ملازم شرکت در نمازجمعه هستید، شما هم جوان هستید، اگر برای نسل جوان جذاب نبود، خود شما هم شرکت نمی‌کردید.

آیت الله سید احمد علم‌الهدی ادامه داد: اگر بخواهیم ارزیابی کنیم جوانان حاضر در نمازجمعه، عددشان کم نیست از نیرو‌های متدین و مقید به حضور در نمازجمعه هستند و نماز جمعه پاتوق اجتماعی بسیاری از جوانان است.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه نمازجمعه مشهد امروز بزرگترین نمازجمعه کشور است، گفت: میانگین جمعیت، ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر است، نماز جمعه تهران با جمعیت ۱۲ میلیون نفری به لحاظ جمعیت به نصف مشهد هم نمی‌رسد.

وی تاکید کرد: نمازجمعه، نماز عبادی سیاسی است، در خطبه نمازجمعه هم جنبه بنده سازی باید برای خدا باشد و هم جنبه بصیرت افزایی و روشنگری جامعه نسبت به مسائل ریز و درشت اجتماعی سیاسی جامعه باشد.

آیت الله علم‌الهدی افزود: اینکه برخی عزیزان معتقدند یک طیف خاص در نماز جمعه صحبت می‌کنند، به بنده ربطی ندارد، مدیریتش با خود شما دانشجویان است که تشکل‌های ارزشی بیشتر در برنامه ریزی‌ها دخالت دارند و این به خاطر تناسب با نمازجمعه است، برنامه در جمع دانشجو تصمیم‌گیری و برنامه ریزی می‌شود که امیدواریم عزیزانی که برنامه‌ریزی می‌کنند این جامعیت را در برگزاری نمازجمعه در نظر بگیرند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در مسئله هویت مشهد و مسئله کنسرت، متأسفانه این مسئله اختلاط مغرضانه انجام گرفت، در این جا هیچگونه مخالفتی با موسیقی نداشتیم که بگوییم موسیقی‌های زیرزمینی چنین و چنان انجام می‌شود، کنسرت موسیقی نیست و موسیقی هم منحصر به کنسرت نیست.

وی با بیان اینکه در تمام کشور کنسرت انجام می‌گیرد، گفت: یک کنسرت در کشور نشان دهید که بگویید کنسرتی در کشور برگزار شد و مبتذل نبود، در مراسم هفته گذشته موسیقی پخش شده و من هم در جلسه نشستم، آیا منظور از موسیقی حتمأ هنر مبتذل است؟

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اجرای کنسرت به شکل مبتذل انجام می‌شود، بیان کرد: ما در این شهر با ابتذال در هر نوع مخالفیم.

آیت الله علم الهدی یادآور شد: چون مسئله کنسرت، مبتذلی است که در آن وضع درآمد و سودجویی عده‌ای مطرح است که جزو اصحاب موسیقی هستند، قصه را به موسیقی گره زدند، شما در این شهر چند آموزشگاه موسیقی دارید که با تابلو‌های بلند مسائل موسیقی را آموزش می‌دهند و ارشاد هم دارد مجوز می‌دهد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  موافق برگزاری دو کنکور در سال هستید؟

  موافقم
  مخالفم
  موافقم اما با شرایط خاص
  مشاهده نتایج