گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 344463

رحیم‌پور ازغدی در نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی مطرح کرد:

ما مطالبه‌گریم ولی طلبکار نیستیم!/ ضداستکبار باید جهانی عمل کند نه ملی!

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: به نظر من برجام از نظر اقتصادی و سیاسی خیلی ضرر دارد؛ اما از نظر اجتماعی، فرهنگی و تاریخی برای ما ثمره‌های بسیاری داشت. ملت را نسبت به دشمن آگاه تر کرد. یک خوبی دموکراسی این است که همیشه ملت احساس مسئولیت می کند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ حسن رحیم‌پور ازغدی عضوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی که یکشنبه 13 بهمن برگزار شد، گفت: در جواب کسانی که می گویند که ما حساسیت اعتقادی نداریم یعنی لزومی ندارد حاکم عادل باشد، حکومت که عادل باشد خروجی مثبت است. میگویند در عالم سنت توجه بیشتر روی صفات شخصی بوده ولی در عالم مدرن صفات ساختاری مطرح است.

وی در ادامه افزود: درعالم شیعی اصال تفکیکی نبوده، منتها تاکید هم شده است که سیستم بستر کار است و کارکنندگان همان افراد هستند ولی وقتی فردی از نظر ایدئولوژیک اختلاس را بد نمی داند و زرنگی می داند پس چه می شود؟ بسیاری از دزدیهای بزرگ توسط آدم های سیاسی صورت می گیرد و حتی با استفاده از قانون اختلاس می کنند. پس صفات شخصی لازم و مهم است اما کافی نیست.

رحیم پور ازغدی در جمع دانشجویان گفت: اول خودت عادل و آزاد باش، آگاه باش، تا آزاده نباشی نمی توانی برای دیگران آزادی بیاوری! باید در رفتار و سلوک دیده بشود اول خودت را اصلاح کن! اگر کسانی رابطه شان با خدا را اصلاح نکنند محال است رابطه شان با مردم را اصلاح کنند. یعنی وقتی ثبات شخصیتی نداشته باشند نمیتوانند برای مردم کاری بکنند. از مردم برای مصالح خود استفاده می کنند و الا کسانی سرکار میآیند که مصالح خود را فدای دین و مردم نمیکنند بلکه دین و مردم فدای مصالح آنها می شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین بیان کرد: شکل انتخاب و رای گیری مثل سوسیال دموکراتیک و لیبرال دموکراتیک یکسان است اما مبنا و اصول متفاوت است. سوالی که هست، اولا حزب برای منافع مشترک باشد یا مصالح مشترک؟ ممکن است در یک حزب، اختلاس جز منافع مشترک باشد ولی ممکن است جزمصالح مشترک نباشد! منافع گاهی می تواند مصلحت باشد یا نباشد؟! باید دنبال مصلحت و منافع حقیقی باشیم.

وی گفت: مفاهیم را نباید نسبی و منفعتی ساخت! مفاهیم نباید سلیقگی باشد. همان طور که استکبار جهانی عمل می کند ضد استکبار هم باید جهانی عمل کند نه ملی! باید بسیاری از موانع در صحنه سیاست حل شود. ولی فقیه اشکالات را می بیند ولی علاوه بر آن بر دهها مسائل دیگر نیز واقف است.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه گفت: ما مطالبه گریم ولی طلبکار نیستیم! ما بدهکاریم! باید ببینیم در این نقطه که هستیم چه کنیم؟ ما وارثانی هستیم که کاری نکرده ایم و سرسفره آماده نشسته ایم. باید نقد کرد ولی نق نزنید! کار کنید.

وی در ادامه افزود: دانشجو گروه فشار است ولی در جهت مثبت یا منفی؟ نباید اجازه دهیم حاشیه بر متن مقدم شود. کاری نکنیم بین مردم و نظام فاصله بیافتد. کاری نکنیم مردم مأیوس شوند. همه اینطور نیستند. اهتمام به کار متراکم و انقلابی داشته باشید. دست از نظارت و نقد، سوال و اعتراض درست قانونی برندارید. دست از امر به معروف و نهی از منکر برندارید. اسلام توصیه کرده است شیعه حقیقی کسی است که پیرو مساوات و مواسات (دیگران را در غم خود شریک کنید و غم دیگران را در غم خود شریک کنید) باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: به نظر من برجام از نظر اقتصادی و سیاسی خیلی ضرر دارد. اما از نظر اجتماعی، فرهنگی و تاریخی برای ما ثمرههای بسیاری داشت. ملت را نسبت به دشمن آگاه تر کرد. یک خوبی دموکراسی این است که همیشه ملت احساس مسئولیت می کند. به خاطر همین اگر مردم تصمیم غلط بگیرند، باز هم با احساس مسئولیت آن را درست می کنند. در ارتباط با ادوار قبلی یک تشکل باید در نظر گرفت که هر دوره ای باید استقلال فکری داشته باشند ولی باید در نظر گرفت که همه مسئول هستند ولی ارتباطات باید محفوظ بماند.

رحیم پور ازغدی در پایان گفت: انقطاع در ادوار تشکل نباید دیده شود. نقد، آسیب شناسی و مشاوره باید باشد. اما در بحث دخالت کردن ادوار گذشته باید در نظر گرفت که تشکیلات برای خود سازوکار دارد. اگر رعایت نشود تشکیلات می پاشد. کاری نکنید تشکیلات متالشی شود، ارتباط باشد، همه باشند اما طرز ارتباط درست باشد. دور نزنیم. قدرت تحمل و مدارا داشته باشیم. تقوای تشکیلاتی می گوید: مدارا کن، تحمل کن و گرنه از هم میپاشید، آزاد اندیش باشید، ولی منضبط باشید.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری