گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 349724

کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب دویست و شصت و چهارم؛

محمد(ص) پیامبری برای همیشه +دانلود کتاب

کتاب «محمد(ص) پیامبری برای همیشه» نوشته استاد حسن رحیم پورازغدی در چهار سرفصل با موضوعات "گفتار اول: چه باید کرد؟(سیره ی حکومتی)"، "گفتار دوم: محمد(ص) پیامبری برای همیشه"، "گفتار سوم: پیامبری و خاتمیت" و "گفتار چهارم: اجتهاد سرگردان، جهاد بی هدف" در سال 1388 توسط انتشارات طرح فردا به چاپ رسیده است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کتاب محمد(ص) پیامبری برای همیشه متن پیاده شده چهار سخنرانی از استاد حسن رحیم پورازغدی است که در ارتباط با شخصیت پیامبر اکرم(ص) در مناسبت‌های گوناگونی ایراد شده است.

سخنرانی اول که به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) است، پس از ذکر مقدماتی از ویژگی‌های آن حضرت، به دنبال بیان چند نکته از شیوه حکومت اسلامی پیامبر می‌باشد تا پاسخی اجمالی به این پرسش باشد که «برای رشد و بالندگی و رسیدن به اهداف الهی در حکومت اسلامی چه باید کرد؟»

در سخنرانی دوم کتاب محمد (ص) پیامبری برای همیشه ابتدا به ذکر خصوصیاتی از حضرت پیامبر از زبان امام حسین(ع) پرداخته شده و به یکی از بزرگ‌ترین خدمات پیامبر به بشریت یعنی آموختن نحوه ارتباط با خداوند سخن می‌گوید. در نهایت به برخی رفتارهای اجتماعی حضرت اشاره می‌نمایند.

در سخنرانی سوم، (کتاب محمد(ص) پیامبری برای همیشه) ایشان به برخی شبهات مطرح شده که به دنبال تضعیف و تحریف اعتقاد به نبوت است و با ژست‌های علمی و جامعه‌شناسانه و دین‌شناسانه به خورد مسلمانان داده می‌شود اشاره کرده و به دنبال پاسخگویی به آنهاست.

در سخنرانی چهارم نیز ایشان با الگوبرداری از جامعه اسلامی عهد رسول، نکاتی راجع‌به نظریه حکومت دینی مطرح کرده و به انتقادات وارد بر آن پاسخ می‌دهند.

در بخشی از کتاب "محمد (ص) پیامبری برای همیشه" آمده است:

«امروز وحدت سیاسی و ایمانی در سطح جهان اسلام تنها یک توصیه ی اخلاقی و استحبابی نیست بلکه یک ضرورت حیاتی است. زیرا اسلام و مسلمانان در سراسر جهان هدف گیری شده اند و علیه آنها برنامه ریزی می شود... کسانی گفتند و نوشتند که چون از دین سواستفاده می شود بنابراین راه حل، تفکیک دین از حکومت است. ما به آنها عرض می کنیم که مگر از علم و آزادی و تکنولوژی و روشنفکری سو استفاده نمی شود؟ آیا هرگز به این بهانه گفته اید که آزادی را کنار بگذاریم؟ پس چرا این را فقط درباره ی دین می گویید؟ نکته دوم این که حکومت دینی و جامعه دینی دست یافتنی نیست بلکه ساختنی است. یعنی فکر می کنند چون احکام اسلامی، الهی و آسمانی است پس قرار است یک جامعه دینی از آسمان ناگهان جلوی پای ما بیفتد و فقط ما زحمت زندگی در آن جامعه را بخود بدهیم. این خانه ای است که باید طراحی کرد و ساخت.»

دانلود کتاب

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری