گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 354908

تمهیدات دانشگاه سوره برای دانشجویان

معاونت آموزشی دانشگاه سوره تمهیدات این دانشگاه را برای به پایان رساندن نیمسال دوم ۹۸-۹۹ اعلام کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» معاونت آموزشی دانشگاه سوره مصوبات جدید شورای آموزشی این دانشگاه را برای نیمسال دوم ۹۸- ۹۹ اعلام کرد:

۱) به دلیل استمرار تعطیلات دانشگاهی و با هدف جلوگیری از اتلاف وقت، مقرر شد ۶ جلسه مجازی دیگر به جلسات برگزار شده فعلی اضافه شود. بدیهی است در صورت بازگشایی دانشگاه ها، تمامی کلاس های مجازی برگزار نشده، به حضوری تبدیل خواهند شد.

۲) برگزاری کلاس های مجازی تا کنون فقط برای دروس نظری و بخش نظری دروس نظری عملی و صرفا از طریق اسکای روم بوده و مورد قبول است. بدیهی است تدریس دروس صرفا عملی و کارگاهی و یا تدریس از طریق واتس آپ و مانند آن ها جنبه قانونی ندارد و جلسه یا کلاس برگزار شده محسوب نمی شود.

۳) با توجه به اینکه احتمال بازگشایی دانشگاه ها در نیمه دوم خرداد ماه مطرح شده است، استادان محترم و دانشجویان، آمادگی داشته باشند که ممکن است ادامه کلاس های دانشگاه در ماه های تیر و مرداد ۱۳۹۹ و امتحانات پایان ترم در طول ماه های تیر، مرداد و شهریور برگزار شود.

۴) با توجه به موفقیت برگزاری جلسات مجازی دفاع پایان نامه و رضایت دانشجویان از آن جلسات و تسریع در فارغ التحصیلی دانشجویان داوطلب، جلسات دفاعیه مجازی ادامه خواهد یافت و دانشجویان می توانند، پس از هماهنگی با کارشناسان و مدیران محترم گروه ها، از این مسیر برای دانش آموختگی خود اقدام کنند

۵) دانشجویانی نیز که قصد دانش آموختگی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را دارند نیز می توانند پس از هماهنگی با کارشناسان و مدیران محترم گروه ها و پس از اخد مجوز دفاع (به صورت غیرحضوری) –که ساز و کار آن به زودی اعلام خواهد شد- از این مسیر برای دانش آموختگی خود اقدام کنند.

۶) با هدف به پایان رساندن نیمسال جاری برای دانشجویان ترم آخری که قصد شرکت در کنکور مقاطع بالاتر دارند و رفع نگرانی آن ها و جلوگیری از ایجاد مشکل در پاس نشدن واحدهای این نیمسال، مقرر شد با رویکردهای جدید و ویژه، ترتیب فراغت از تحصیل این عزیزان به صورت قطعی تا شهریور ۹۹ فراهم آید.

۷) با توجه به موفقیت حاصله از تشکیل کلاس های مجازی و استقبال مناسب استادان و دانشجویان، مقرر شد در برنامه ریزی نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و نیز نیمسال های بعد، در کنار کلاس های حضوری دروس نظری، به صورت محدود و برای هر درس نظری یک کلاس مجازی نیز در نظر گرفته شود تا دانشجویان که به دلایل شخصی امکان اخذ درس به صورت حضوری ندارند، بتوانند از طریق کلاس های مجازی دروس نظری خود را بگذرانند. کلاس های مجازی مذکور، بیشتر برای برخی از دروس عمومی و پایه نظری قابل ارائه خواهد بود.

۸) همچنین استادان می توانند از ترم بعد در هر کلاس صرفا نظری، حداکثر تا دو جلسه کلاس خود را به صورت مجازی برگزار کنند ( به ویژه کلاس های جبرانی)، به شرطی که حداقل ۱۲ جلسه کلاس حضوری تشکیل شده باشد.

۹) با توجه به آماده سازی سامانه درخواست حذف درس یا ترم از طریق سامانه سیباد، با تصویب شورای آموزشی دانشگاه، زمان درخواست های مذکور توسط دانشجو از تاریخ ۱۷ خرداد تا ۲۹ خرداد خواهد بود. بدیهی است درخواست های رسیده طی تاریخ های۱۷، ۲۴ و ۰۳/۳۱ در شورای آموزشی بررسی و تصمیم گیری خواهد شد. با توجه به مشکلات حذف درس یا ترم برای ترم های بعد، توصیه می شود دانشجویان با حوصله و دقت فراوان در خصوص حذف درس یا ترم تصمیم بگیرند.

۱۰) در صورت تأیید شورای آموزشی مبنی بر عدم دسترسی دانشجو به اینترنت و دلایل متقن و مستند، هم حذف درس دانشجو با برگرداندن شهریه درس مذکور همراه خواهد بود، و هم در صورت کم شدن واحدها نسبت به حداقل لازم (کارشناسی ۱۲ واحد و کارشناسی ارشد ۸ واحد)، درصدی از شهریه ثابت به دانشجو باز خواهد گشت. در صورت عدم تأیید دلایل ارائه شده دانشجو از طرف شورای آموزشی، درس و ترم درخواستی، مطابق یک درخواست عادی، با احتساب سنوات و اخذ شهریه ثابت، حذف خواهد شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری