گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 359525

زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دیوان عدالت اداری کاهش پیدا کرد

دیوان عدالت اداری اعلام کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب بدوی و تجدید نظر طی سال گذشته نسبت به سال قبل از آن کاهش چشم‌گیری داشته است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از مهر، دیوان عدالت اداری اعلام کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در شعب بدوی و تجدید نظر طی سال گذشته نسبت به سال قبل از آن کاهش چشمگیری داشته است.

متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های شعب بدوی دیوان از ۱۷۸ روز در سال ۱۳۹۷ با کاهش ۳۵ روزه به ۱۴۳ روز در سال ۱۳۹۸ رسید.

براساس این گزارش متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در شعب تجدید نظر از ۱۵۰ روز در سال ۱۳۹۷ با کاهش ۳۳ روزه به ۱۱۷ روز در سال ۱۳۹۸ تقلیل یافت.

براین اساس میانگین متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت اداری از ۱۶۴ روز در سال ۱۳۹۷ با کاهش ۳۴ روزه به ۱۳۰ روز در سال ۱۳۹۸ رسید.

این گزارش همچنین حاکی از کاهش متوسط زمان ماندگی پرونده‌های رسیدگی نشده در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت اداری است. زمان ماندگی پرونده‌های رسیدگی نشده در شعب بدوی دیوان عدالت اداری در پایان سال ۱۳۹۷ معادل ۱۳۸ روز بود که با کاهش ۱۲ روزه به ۱۲۶ روز در پایان سال ۱۳۹۸ تقلیل یافت.

همچنین متوسط زمان ماندگی پرونده‌های رسیدگی نشده در شعب تجدیدنظر دیوان از ۱۳۰ روز در پایان سال ۱۳۹۷ با کاهش ۳۲ روزه به ۹۸ روز در پایان سال ۱۳۹۸ رسید.

بر این اساس متوسط زمان ماندگی پرونده‌های رسیدگی نشده در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت اداری از ۱۳۴ روز در پایان سال ۱۳۹۷ با کاهش ۲۲ روزه به ۱۱۲ روز در پایان سال ۱۳۹۸ تقلیل یافت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری