گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 363273

توجه بیش‌تر به بحث اختراع، نوآوری و فناوری در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای

آیین‌نامه ارتقا و استخدام ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه بررسی و تایید شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از اداره کل روابط عمومی، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در مصاحبه با روابط عمومی اعلام کرد: در راستای اجرای بندهای 64 و 65 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر لزوم افزایش سهم آموزش های مهارتی در نظام آموزشی کشور و با توجه به ماهیت این گونه آموزش ها، آیین نامه ارتقا و استخدامی ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای تدوین و به منظور تصویب در دستور کار هیأت امنای دانشگاه قرار گرفت.

وی با عنوان اینکه دانشگاه فنی­ و­حرفه­ ای، دانشگاهی توانمند در زمینه تربیت نیروی انسانی ماهر، شایسته و متناسب با نیاز جامعه است تصریح کرد: بی ­تردید نقش اعضای هیأت ­علمی در نیل به اهداف کلان و استراژیک دانشگاه در خصوص تربیت نیروی ­انسانی ماهر بسیار اساسی و انکار ناپذیر است، لذا جهت ­دهی صحیح و اثربخش فعالیت ­های این عزیزان یکی از دغدغه­ های اصلی دانشگاه می ­باشد.

وی افزود: این مهم در گرو تدوین و وضع قوانین، ضوابط و دستورالعمل­ هایی است که اولاً متناسب محیط فعالیت اعضای هیأت ­علمی این دانشگاه بوده و ثانیاً تقویت کننده، تسهیل­گر و سرعت­ بخش حرکت به اهداف آموزش مهارتی باشد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: آیین ­نامه های موجود مرتبط با اعضای هیأت علمی صرفاً متناسب با فعالیت اعضای هیأت علمی آموزشی و پژوهشی سایر دانشگاه ها بوده و عموماً هماهنگی و تناسبی با نوع فعالیت اعضای هیات علمی این دانشگاه ندارد و اجرای آن برای اعضای هیات علمی این دانشگاه با مشکلات زیادی همراه است. لذا دانشگاه از سال 1397 با کسب موافقت اولیه مرکز هیأت امنای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر آن شد تا بر اساس ظرفیت های قانونی و اختیارات هیأت امنا، با توجه به ماموریت ها و اهداف خود، آیین نامه استخدامی و ارتقای ویژه اعضای هیات علمی فنی و حرفه ای را تدوین نماید.

صالحی عمران افزود: تدوین هر دو آیین نامه استخدامی و ارتقای اعضای هیات علمی در دو کارگروه مستقل، متشکل از برخی اعضای هیات امنا، متخصصان دانشگاهی و خبرگان حوزه صنعت و با همکاری نزدیک مرکز هیات های امنای وزارت عتف در بیش از 20 جلسه مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت، که در نهایت با تصویب پیش نویس در کارگروه های مربوطه در دستور کار هیات امنای آتی دانشگاه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای توجه بیشتر به بحث اختراع، نوآوری و فناوری، بازنگری در امتیاز بندی مقالات، روزآمدی و توانمندسازی اعضای هیات علمی، افزایش امتیاز واحد های عملی نسبت به واحد های نظری، جابه جایی امتیاز مربوط به پروژه های تحصیلات تکمیلی و جایگزینی پروژه های کاردانی و کارشناسی با آن را ویژ‌گی‌های تدوین این آیین نامه ها برشمرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: آیین نامه های جدید پس از تصویب در هیات امنا و پس از تایید در مراجع قانونی و ابلاغ توسط مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تاریخ ابلاغ قابل اجرا خواهد بود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به کدام یک از نامزدها رای می دهید؟

  رئیسی
  جلیلی
  رضایی
  زاکانی
  قاضی زاده هاشمی
  همتی
  مهرعلیزاده
  رای نمی‌دهم
  مشاهده نتایج