گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 366924

کنکور و استرسی که روزبه‌روز بیش‌تر می‌شود؛

واکنش توییتری‌ها پس از تصمیم‌گیری متناقض در برگزاری آزمون سراسری

هنوز یک روز از اعلام خبر تعویق کنکور سراسری نگذشته بود که فضای مجازی طبق معمول، از هشتگ‌ها و اظهارنظرهای کنکوری لبریز شد و هشتگ «تعویق کنکور سراسری تا شرایط ایمن» برای چند ساعت در صدر جدول هشتگ‌های توییتر فارسی ایستاد.

به گزارش سرویس صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ همانطور که پیش‌بینی میشد، پروتکل‌های بهداشتی در چندین حوزه از برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد به هیچ انگاشته شد و شرکت کنندگان در این دو آزمون بعضاً از شرایط فاصله‌گذاری صندلی‌ها و یا نحوه توزیع دفترچه‌ها رضایت کافی را نداشتند. البته لازم به ذکر است که نتیجه نظرسنجی وزارت علوم درباره کنکور دکتری کاملاً عکس ادعای مطرح شده در فضای مجازی بود و به گفته مسئولین این وزارتخانه، 80 درصد شرکت کنندگان از شرایط راضی بوده‌اند.

نتایج نظرسنجی کرونایی از داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

این نظرسنجی‌ها و اظهارنظرات از سوی وزارت علوم باعث شد تا تلاش برخی نمایندگان مجلس و فعالین فضای مجازی برای به تعویق انداختن کنکور کارشناسی ارشد کارگر نشود و کنکور کارشناسی ارشد هم با حفظ پروتکل‌های اعلامی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شد و ماند کنکور سراسری!

منتخب ۳۵ تصویر غیرکرونایی کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹

تنها یک هفته تاکنکور باقی مانده بود و اظهارنظرهای مسئولین وزارتین بهداشت و علوم حاکی از تصمیم جدی این دو وزارتخانه برای برگزاری کنکور سراسری بود.

بیشتر بخوانید:

ویدیو| حریرچی: جمعیت کل کنکور به اندازه جمعیت یک روز در ساحل شمال نیست!

ویدیو| معاون وزیر بهداشت: به تعویق افتادن کنکور خطرناک‌تر است

ویدیو| توضیحات وزیر علوم درباره وضعیت برگزاری کنکور

حریرچی: کنکور را نمی‌توان به تعویق انداخت

اما با وجود همه این اظهارات و قاطعیت نشان دادن‌ها، دوشنبه شب بود که شبکه خبر به یکباره خبر تعویق کنکور سراسری را زیرنویس کرد! (جزئیات بیشتر)

هنوز یک روز از این خبر نگذشته بود که فضای مجازی طبق معمول، از هشتگ‌ها و اظهارنظرهای کنکوری لبریز شد و هشتگ «تعویق کنکور سراسری تا شرایط ایمن» برای چند ساعت در صدر جدول هشتگ‌های توییتر فارسی ایستاد.

البته مخالفان تعویق کنکور سراسری هم دیگر وارد این مبارزه هشتگی شده بودند و از استدلال‌هایشان برای جلوگیری از تعویق کنکور می‌نوشتند؛ کنکوری که  که حالا بیش از یک سال است برای آن از تفریح و سفر خود و خانواده کوتاه آمده‌اند تا در این ماراتن فرسایشی که خوشبختانه یا متاسفانه تنها ره سعادت در نظام آموزشی فعلی کشور است، سربلند باشند.

در ادامه بخشی از نظرات موافقان و مخالفان تعویق کنکور سراسری با هشتگ‌های مختلف را مشاهده می‌کنید:

موافقان تعویق کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسریکنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

موافقان تعویق کنکور سراسری

*

مخالفان تعویق کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

بحث حول محور تعویق یا عدم تعویق کنکور داغ شده بود که به یکباره شب گذشته(سه‌شنبه) مجدداً این خبر منتشر شد که طبق تصمیم وزرای بهداشت و علوم بحث تعویق تصویب نشد و کنکور در همان تاریخ قبلی برگزار خواهد شد!

و این خبر هم واکنش‌هایی بعضاً تند با خود به همراه داشت که در ادامه می‌بینیم:

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

کنکور سراسری

در پایان ما هم همین سوال را از مسئولین وزارتین علوم و بهداشت داریم؛

اظهارات دوپهلو و عدم تصمیم‌گیری درست باعث شوک متعدد به داوطلبان کنکور و خانواده‌ها می‌شود. سیاستگذارانی که کمتر از 24 ساعت تصمیمات خود را تغییر می‌دهند، آیا با تزریق اضطراب در جامعه و برهم زدن آرامش صدها هزار دانش آموز کنکوری آن هم در کمتر از دو هفته به برگزاری آزمون، مسئولیت این اقدامات را برعهده می‌گیرند؟

گزارش از سیدشایان ابهری

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری