گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 367551

وضعیت فاجعه‌بار آموزشی در امتحانات درسی آذربایجان شرقی

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان تحکیم وحدت دانشگاه تبریز گفت: عدم نظارت بر تعارض منافع مدیران آموزش و پرورش منجر به رشد فزاینده مدارس غیردولتی شده که یکی از گلوگاه‌های بی‌عدالتی آموزشی است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ مهران گلزاری، عضو شورای مرکزی و دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، گفت: وضعیت فاجعه بار آمار آموزشی در امتحانات پایه‌های مختلف درسی در کنار تخلفات و مسائل مالی مانند تصاحب غیرقانونی خانه سازمانی نجومی و حواشی موجود در خصوص قرارداد‌های پیمانکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و برخی موارد دیگر که فعلا به خاطر مصالحی از ذکر آن‌ها خودداری میکنم، موضوعاتی هستند که تداوم وضعیت فعلی در استان را زیر سوال برده اند.

گلزاری ضمن اشاره به عقب ماندگی استان در حوزه‌های مختلف آموزشی مطرح کرد: سوال ما از وزیر آموزش و پرورش، استاندار و نمایندگان استان در مجلس این است که آیا از این وضعیت تاسفبار راضی هستند؟ اگر بله که به نوعی در عقب ماندگی شدید استان و تخلفات صورت گرفته شریک وضعیت موجودند و اگر خیر، پس چرا کاری نمی‌کنند؟!

این فعال دانشجویی با اشاره به سقوط آزاد رتبه کنکور استان از عدد ۸ به ۱۴ خاطرنشان کرد: در استان همواره به تعداد معدودی رتبه برتر که محصول مدارس غیردولتی خاص است استناد می‌شود، اما باید برای ارزیابی کارآمدی، مجموعه استان را دید.

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز تصریح کرد: رتبه دوم استان در تعداد مدارس غیردولتی، یکی از علل این امر و عدم نظارت بر تعارض منافع مدیران آموزش و پرورش در این موضوع منجر به رشد فزاینده مدارس غیردولتی شده که یکی از گلوگاه‌های بی عدالتی آموزشی است.

وی با تاکید بر مسئولیت مستقیم استاندار آذربایجان شرقی در این خصوص اظهار کرد: آقای استاندار، پاسخ‌های آقای پاشایی در جلسه استانداری، دانشجویان را قانع نکرده است. بیم آن داریم که با ادامه وضع موجود و خصوصا بازگشایی مدارس، اتفاقات دیگری رقم بخورد.

این فعال دانشجویی با خطاب قرار دادن اعضای استانی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: انتظار ما از آقایان منادی، اسماعیلی و متفکرآزاد این است که پیگیر اصلاح وضعیت استان باشند. خصوصا از آقای منادی بعنوان رئیس کمیسیون در این مجلس انقلابی خواستاریم که ضمن ورود موثر در پیگیری مطالبات، خط بطلانی بر گمانه زنی‌ها و اخبار موجود در خصوص حمایت از تخلفات صورت گرفته بکشد!

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری