گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 369358

اختصاص 500 میلیون تومان برای شرکت‌های تعاونی زنان

مهدی حسین‌زاده گفت: برای شرکت‌های تعاونی زنان تا سقف 500 میلیون تومان با سفته ضمانت می‌دهیم. برای جوانان، شرکتهای دانش‌بنیان و تعاونی‌های برتر تا سقف یک و نیم میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»به نقل از برنا؛ مهدی حسین‌نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون گفت: این صندوق تاکنون 3 هزار میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای تعاونگران صادر کرده که کارمزد این ضمانت‌نامه‌ها نسبت به شبکه بانکی یک‌دوم است.

اختصاص 500 میلیون تومان برای شرکت‌های تعاونی زنان

به گفته حسین‌نژاد، سقف ضمانت‌نامه‌ها از یک‌ و نیم میلیارد تومان به 21 میلیارد تومان افزایش یافته که بر مبنای سیستم اعتبارسنجی به تعاونگران واگذار می‌شود به گونه‌ای که برای تعاونی‌های با درجه A با سفته و امضای مدیران تعاونی، ضمانت‌نامه صادر می‌شود و برای بدترین ردجه‌بندی(رتبه D)حداکثر 30 درصد نسبت به صدور ضمانت‌نامه وثیقه می‌گیریم.

مدیرعامل صندوق ضمانت تعاون گفت:‌ از 3 هزار میلیارد تومان که ضمانت‌نامه صادرشده حتی یک ریال سوخت نشده، البته  درصد این رقم به عنوان خسارت پرداخت شده، چون اعتبارسنجی تعاونی‌ها با دقت انجام شده است.

حسین‌زاده گفت: برای شرکت‌های تعاونی زنان تا سقف 500 میلیون تومان با سفته ضمانت می‌دهیم. برای جوانان، شرکتهای دانش‌بنیان و تعاونی‌های برتر تا سقف یک و نیم میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر می‌شود.

به گفته او، به میزان سرمایه صندوق ضمانت صادرات امسال از محل سود انباشته 45 میلیارد تومان اضافه می‌شود که این رقم 30 درصد سرمایه قبلی است که اضافه شده و در حال ثبت است. همچنین یک رقم دیگری که قرار است در دولت تصویب شود و به سرمایه این صندوق اضافه شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری