گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 369612

راه‌اندازی تالارهای مجازی دانشجویی

معاون فرهنگی وزارت وزارت علوم با اشاره به نحوه اجرای برنامه های فرهنگی در سال تحصیلی جدید از راه اندازی تالار های مجازی توسط دانشگاه ها برای ارائه برنامه های فرهنگی خبرداد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ غلامرضا غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نحوه اجرای برنامه‌های فرهنگی دانشجویی در سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به محوریت آموزش مجازی در سال تحصیلی جدید و اینکه با توجه به شرایطی که وجود دارد، حضور وسیع دانشجویان را در محیط‌های دانشگاهی نخواهیم داشت، بنابراین برنامه‌های فرهنگی دانشجویی را در فضای مجازی تعریف می‌کنیم.

تولید محتوا در زمینه کرسی‌های نظریه پردازی درفضای مجازی

وی ادامه داد: از دانشگاه‌ها خواسته‌ایم با مشارکت تشکل‌ها و مجموعه‌های دانشجویی تولیداتی داشته و برنامه‌هایی را در فضای مجازی دنبال کنند که می‌توان به کرسی‌های نظریه پردازی، حوزه‌های قرآنی، مهارت افزایی و توانمند سازی دانشجویان و تقویت هویت دانشجو اشاره کرد.

ایجاد تالارهای مجازی توسط دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی وزارت علوم افزود: برنامه‌هایی تعریف شده که به صورت مجازی اطلاعات و دانش و شناخت لازم را در اختیار دانشجو قرار می‌دهد. از دانشگاه‌ها خواسته‌ایم «تالار های مجازی» تعریف کنند که از طریق این تالارها، مشارکت دانشجویان را داشته باشیم.

افزایش مخاطبان برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی

وی ادامه داد: تجربه‌ای که در دو جشنواره مجازی رویش و حرکت داشتیم نشان داد که مخاطبان ما در حوزه دانشجویی قابل توجه هستند، در ایام محرم که الان نیز در آن قرار داریم تالار مجازی برگزاری عزاردی امام حسین (ع) در دانشگاه‌ها و به صورت مرکزی در معاونت فرهنگی وزارت علوم ایجاد شد، دانشگاه‌ها لینک تالار و برنامه‌های خود را ارائه کردند و مخاطبان با توجه به علاقه‌ای که داشتند در این تالارها حضور می‌یافتند.

تقویت برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی

غفاری افزود: اگر اوضاع مساعد شود و حضور دانشجویان را داشته باشیم برنامه‌ها را حضوری برگزار می‌کنیم در حال حاضر با توجه به پروتکل‌های بهداشتی و با توجه به فاصله اجتماعی و به دلیل عدم حضور بخش قابل توجهی از دانشجویان در دانشگاه‌ها باید فعالیت در فضای مجازی را تقویت کنیم.

بهبود زیرساخت‌های آموزش مجازی در سال تحصیلی جدید

وی با اشاره به زیرساخت‌های مجازی دانشگاه‌ها گفت: در حال حاضر وضعیت زیرساخت‌های مجازی از ترم قبل بهتر است و به نوعی بخش‌های فرهنگی و اجتماعی و نوآوری خلاقیت می‌طلبد، در حوزه دانشجویی از جانب تشکل‌ها، مجموعه‌های کانونی و انجمن‌های علمی ابتکارهایی داشته‌ایم.

افزایش مخاطبین مجازی برنامه‌های فرهنگی دانشجویی

غفاری افزود: با توجه به اینکه حضور در فضای مجازی سهل تر است و مجموعه‌های دانشجویی خود برنامه تولید می‌کنند و برنامه آنها محدود به یک دانشکده و دانشگاه نمی‌شود، مخاطبین برنامه‌های فرهنگی دانشجویی افزایش یافته است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری