گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 369710

زمان برگزاری مراسم استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی ضمن تشریح دستورالعمل استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ زمان برگزاری مراسم استقبال از نودانشجویان را اعلام کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه آزاد، فرزاد جهان‌بین دستورالعمل استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی ابلاغ کرد.

براساس این دستورالعمل، باید ستاد استقبال از نودانشجویان زیر نظر شورای فرهنگی و به ریاست معاون فرهنگی و دانشجویی و با حضور نمایندگان بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، تشکل های دانشجویی، کانون های فرهنگی و نشریات دانشجویی در تمامی واحدهای دانشگاهی به منظور برنامه ریزی برای نحوه استقبال از دانشجویان تشکیل شود.

مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود، به همراه خانواده و با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری و در صورت عدم امکان به صورت مجازی برگزار می شود.

براساس این دستور العمل، زمان برگزاری مراسم استقبال از نودانشجویان، هفته آخر مهرماه و یا هفته اول آبان ماه با حضور نودانشجویان و خانواده آنها در نظر گرفته شده است.

همچنین قرار است فضاهایی جهت استقبال از دانشجویان با حفظ پروتکل های بهداشتی آماده و غبارروبی و عطر افشانی مساجد و مزار شهداء در واحدهای دانشگاهی به عنوان اقدام نمادین برای آغاز سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شود.

لازم است، در حاشیه مراسم استقبال از نودانشجویان، غرفه هایی تعبیه شود تا ضمن آشنایی دانشجویان با بخش های مختلف فرهنگی، زمینه ارتباط گیری و ثبت نام برای کانون ها، نشریات، بسیج دانشجویی و تشکل های دانشجویی فراهم شود.

در این دستورالعمل آمده است: با توجه به اهمیت پایش سلامت دانشجویان، این طرح در زمان مقتضی بعد از شروع سال تحصیلی با نظر اداره کل امور دانشجویی اجرا خواهد شد.

براساس بندهایی از این دستورالعمل، باید امکانات عمومی دانشگاه از جمله مسجد، کتابخانه، مرکز مشاوره، تربیت بدنی، سلف سرویس، خوابگاه و ... در سامانه ثبت نام درج شود.

به منظور تعامل و ارتباط مستمر دانشگاه با خانواده دانشجویان، کارگاه ها و جلسات آنلاین مشاوره خانواده و دانشگاه، بنا به ضرورت از سوی واحدهای دانشگاهی برگزار شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری