گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 369806

تصاویری از تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم درپی توهین به پیامبر اکرم (ص)

در پی اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) جمعی از دانشجویان و مردم انقلابی تهران دست به تجمع زدند و قرار است تا میدان فلسطین راهپیمایی اعتراضی انجام دهند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در پی اقدام اهانت آمیز نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) جمعی از دانشجویان و مردم انقلابی تهران امروز با اجتماع مقابل سفارت فرانسه انزجار خود نسبت به این اقدام را نشان دادند. حاضران در این اجتماع قرار است در اعتراض تا میدان فلسطین راهپیمایی کنند. 

این تجمع با قرائت آیاتی از قرآن کریم و دعای توسل آغاز شد. 

تصاویری از تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم درپی توهین به پیامبر اکرم (ص)

تجمع کنندگان که از دست‌نوشته‌هایشان مشخص بود، آمریکا و رژیم صهیونیستی را باعث و بانی این دست اقدامات توهین آمیز می‌دانستند، با سردادن شعارهایی مانند « مرگ بر آمریکا» و « مرگ بر اسراییل» انزجار خود را از شیطان بزرگ و ایادی خارجی و داخلی‌اش نشان دادند.

دانشجویان و مردم تجمع کننده همچنین دست نوشته‌هایی در دست داشتند که به نقش فرانسه در رابطه با اسلام هراسی و اقدام اخیر نشریه شارلی ابدو اشاره می‌کرد.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی همچون «سفارت فرانسه تعطیل باید گردد»، «سفیر این سفارت اخراج باید گردد»؛ «سازش با دشمنان نقشه خائنان است»؛ «اهانت به قرآن مایه ننگ دوران» ؛ «لبیک یا محمد(ص)»؛  «سکوت هر مسلمانان خیانت است به قرآن»؛ «مرگ بر فرانسه»؛ «فرانسه جنایت می کند آمریکا حمایت می‌کند» ضمن بیان اعتراض خود، خواستار اخراج سفیر فرانسه از کشور پاسخ قاطع مسولان دیپلماسی به اهانت صورت گرفته شدند.

تصاویری از تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم درپی توهین به پیامبر اکرم (ص)

* توهین به مقدسات امت بزرگ اسلام با اهداف شوم استکبار جهانی انجام  می‌شود

یکی از دانشجویان حاضر در این تجمع به خبرنگار فارس گفت: توهین به مقدسات امت بزرگ اسلام یقینا با اهداف خاص  و شوم استکبار جهانی انجام  می شود که برای مقابله و فایق آمدن به این پدیده باید انسجام و خروش و غیرت انقلابی مسلمانان جهان مانع از دستیابی به اهداف پلید ایشان شود. 

وی ادامه داد: امروز ما اینجا جمع شده‌ایم تا اعتراض خود را به اقدام نشریه فرانسوی نشان دهیم و از سویی بگوییم این اقدامات که با حمایت استکبارجهانی و نوچه‌هایش در کشورهای غربی انجام می‌شود نمی تواند مسلمانان را در موضع ضعف قرار دهد.

تصاویری از تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم درپی توهین به پیامبر اکرم (ص)

دانشجویان، طلاب و مردم در بخشی از این تجمع به‌مناسبت ماه محرم و ایام عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مقابل سفارت فرانسه به سوگواری پرداختند.

تجمع کنندگان در ادامه این تجمع توافق امارات با رژیم صهیونیستی را نیز محکوم کرده و تاکید کردند این چنین اقداماتی نمی تواند عمر رژیم صهیونیستی را بیشتر کند.

در پایان تجمع، بیانیه ذیل به تأیید حاضران رسید:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا حَسْرَةً عَلَى الْعِبادِ ما یَأْتِیهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلَّا کانُوا بِهِ یَسْتَهْزِؤُنَ. أَلَمْ یَرَوْا کَمْ أَهْلَکْنَا قَبْلَهُمْ مِنَ الْقُرُونِ أَنَّهُمْ إِلَیْهِمْ لَا یَرْجِعُونَ»

«اى دریغ بر بندگان! که هیچ پیامبرى بر آنان نیامد مگر آن که او را به استهزا گرفتند.آیا ندیدند چه بسیار طوایفی را پیش از اینها هلاک کردیم که دیگر ابدا به (دیار) اینان باز نگردند؟»

با وعده ی کلام الهی آغاز کردیم، کلامی که حقانیتش چنان ترس بر ابلیس بچه های دون صفت انداخته که راهی جز توهین به پاک ترین نفس خلق شده ندارند.

توهین به پیامبری که پیام آور دین رحمت، آزادگی و کرامت انسان است.  

اقدام  بی شرمانه ی  هفته نامه ی وقیح شارلی ابدو در هتک حرمت خاتم النبیین حضرت محمد مصطفی(ص) صراحتا خلاف بند  30 اعلامیه ی حقوق بشر و بند 2 ماده 20 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است و این اقدام نه تنها دروغ بودن شعارهای نخ نما شده مجامع غربی در زمینه آزادی و احترام به عقاید را برای چندمین بار به اثبات رساند بلکه به وضوح از همدستی لابی های صهیونیستی در فرانسه برای اجرای طرح به انحراف کشاندن اذهان مسلمانان از واقعیت پشت پرده جریانات غرب آسیا رونمایی کرد و امروز با گذشت یک هفته، نه تنها دولت فرانسه این اقدام را محکوم نکرد، بلکه امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور با گستاخی تمام بر انجام چنین اقدامات سخیف و رذیلانه ای به اسم آزادی بیان صحه گذاشت. 

ما اینجا در مقابل سفارت فرانسه جمع شده ایم تا محکم و استوار هتک حرمت به ساحت مقدس نبی اکرم را با فریاد الله اکبر محکوم کنیم. ما اینجا گرد هم آمده ایم تا اقدام گستاخانه ی رئیس جمهور فرانسه در عدم محکومیت مجله شارلی ابدو که با پشتیبانی لابی های زر و زور و تزویر آمریکایی- صهیونیستی صورت گرفته است را با فریاد مرگ بر امریکا محکوم کنیم.

آمده ایم تا به دولت فرانسه اعلام کنیم بهتر است به جای حمایت از هتاکان به مقدسات یا سفرهای به ظاهر حمایتی از مردم دیگر کشورها به داد مردم خود و معترضان کشورش برسد که اعتراض شنبه های جلیقه زردها به عنوان ضرب المثل بی کفایتی این دولت در تاریخ ثبت نشود.
دولت فرانسه بداند ما هرگز ظلم های تاریخی این کشور به مردم ایران و جهان را فراموش نمیکنیم دولتی که از داعش حمایت میکند، همان دولتی است که با خون های آلوده به ویروس HIV  و کمک همه جانبه به صدام در جنگ تحمیلی و پناه دادن به منافقین سفاک، ددمنشی‌اش نسبت به ملت مسلمان ایران را به اثبات رسانده بود. و گویا اصرار دارد بر اثبات آن به همه مردم جهان.
این خوی وحشیگیریتان را تاریخ گواه میدهد خواهد داد. 

پس بدانید و آگاه باشید با چنین رفتارهای سخیفی نمیتوانید اذهان مسلمانان جهان را از نقش آفرینی های مزورانه تان در مسائل لبنان ، عراق، سوریه ،فلسطین و دیگر کشورهای منطقه دور نموده و همچون گذشته راهی برای تضعیف ملت های مسلمان و استثمار منابع انسانی و مادی آنها پیدا کنید. 

هم اکنون با شعار مرگ بر اسرائیل اعلام میکنیم ملل مسلمان بیش از هر زمان دیگری از تاریخ هوشیار شده اند و به یمن این بیداری اسلامی هر تحرک دشمن راهی برای گسترش بیشتر اسلام در ملل جهان و نسلهای آینده باز خواهد کرد. همچنان که این اقدام اخیر در عدم محکومیت نشریه ی شارلی ابدو داغی ابدی بر پیشانیتان برجای گذارد تا ملت های مسلمان در منطقه و جهان سیاست های بزک شده ی دولت فرانسه را بهتر بشناسند و تحت تاثیر ادبیات عوام فریبانه ی این همراه و یاورهمیشگی رژیم کودک کش صهیونیستی و آمریکای جنایتکار قرار نگیرند و هوشیارانه در مقابل اقدامات خربکارانه ی آنها در منطقه و دنیا بایستند.

در آخر لازم است مجامع حقوقی و وزارت خارجه ایران ابتکار را به دست بگیرد و موضوع جرم‌انگاری توهین به ادیان و اعتقادات مذهبی ادیان شناخته شده جهان را در معاهدات بین‌المللی پیگیری کنند.

در آخر اعلام میداریم لازم است برای ممانعت از تکرار چنین اعمال توهین آمیز و پستی، مجامع حقوقی ایران اسلامی و وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت این دست از اقدامات به صورت جدی از جامعه بین‌المللی جرم انگاری توهین به ادیان را به‌ عنوان جرم بین‌المللی مستقل، درخواست و پیگیری نموده و مراتب را به اطلاع ملت مسلمان ایران برسانند.

وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

* آغاز راهپیمایی معترضان نسبت به اقدام موهن نشریه فرانسوی به سمت میدان فلسطین

بر همین اساس و بعد از قرائت بیانیه‌ای در محکومیت اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی؛ راهپیمایی تجمع کنندگان به سمت میدان فلسطین آغاز شد.

تجمع کنندگان راهپیمایی خود را از نوفل لوشاتو به سمت خیابان ولیعصر و میدان فلسطین آغاز کردند و در این مسیر ضمن سر دادن شعارهایی همچون  مرگ بر فرانسه؛ مرگ بر آمریکا؛ مرگ بر اسرائیل؛ هرگونه اهانت به مقدسات مسلمانان را محکوم کردند.

عزاداری برای اباعبدالله الحسین علیه السلام هم بخشی از اقدام تجمع کنندگان در مسیر راهپیمایی  بود‌.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری