گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 370743

تجمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در اعتراض به سیاست‌های آموزش‌وپرورش

جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نسبت به سیاست های وزارت آموزش و پرورش اعتراض کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم ، همزمان با آغاز مراسم نمادین سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نسبت به سیاست های وزارت آموزش و پرورش اعتراض کردند.

دانشجویان با در دست داشتن دست نوشته هایی نظیر،  آیا اعتقادی به سند تحول در وزارتخانه وجود دارد، پرداخت مطالبات عقب مانده معلمان نیاز به مصاحبه های گوناگون و منت گذاشتن ندارد، سند انحرافی 2030 یعنی سپردن مهم ترین مسئله کشور به بیگانه،  آموزش و پرورش چه برنامه ای برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل دارد، اعتراض خود را به اقدامات وزیر آموزش و پرورش نشان دادند.

محمدحسین شادالوئی، فعال بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بیانیه ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش قرائت کرد.

در بخشی از این بیانیه خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است:

حضرتعالی نسبت به مسئله طرح جلد کتب درسی واکنش نشان می دهید، اما در مسئله مهمی مانند واگذاری دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه پیام نور، که تقویت دانشگاه فرهنگیان تاکید همیشگی مقام معظم رهبری بوده، شاهد واکنش جدی از سوی وزارت خانه نبوده ایم.

9 سال از تصویب سند تحول می گذرد، لطفاً بفرمایید در دوران وزارت شما، چه مقدار از آن اجرایی شده است؟ راهبرد شما برای اجرای سندل تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

آیا شفافیت درباره این موضوع که بارقه های مخفی سند0202 از چه سرچشمه ای نشئت می گیرد، حق جامعه فرهنگی و قاطبه مردم نیست؟

شما تا چه اندازه به توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان پرداخته اید؟ چند درصد نیروهای آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجائی تأمین می شود؟

مسئله دیگر درباره آموزش در ایام کروناست که زمینه ساز ایجاد بی عدالتی آموزش شده است و خیل کثیری از دانش آموزان از تحصیل بازماندند.

معلمان و دانشجومعلمان که به طور جهادی و با عشق معلمی شان، بخشی از این خلاء را پر کردند، اما وزارت آموزش و پرورش چه کرد؟

نهایت تدبیر شما، بازگشایی مدارس به صورت حضوری بود که با مخالفت جامعه پزشکی و خانواده ها رو به رو شد.

آقای حاجی میرزایی درخواست ما از شما، اجرای و توجه به اولویت هاست؛ نه پرداختن به حواشی و ما دانشجومعلمان بسیجی آماده هرگونه جهادی در عرصه این جنگ تربیتی هستیم و امیدواریم که روزی، نتایج مطالبات مان را شاهد باشیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری