گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 371646

«خبرنامه دانشجویان ایران» در گزارشی منتشر کرد؛

علت حذف نام «شهدای علمی» در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول/ دیوان محاسبات از هزینه‌کرد ۵ درصد اعتبارات رئیس دانشگاه مطلع است؟

یکی از اقدامات تاسف باری که در این دوره رخ داد، حذف انجمن‌های علمی سایبری بوده است با اینکه این دانشگاه صنعتی و دارای تیم قوی در بخش طراحی پهپاد بوده است متاسفانه در دوره شما این تیم دانشجویی که دارای مدال‌های موفقیت بودند، از هم پاشیده شده است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول یکی از ۷ دانشگاه دولتی زیر نظر وزارت علوم در خوزستان است. این دانشگاه با ماهیتی صنعتی در شهر دزفول و دارای ۶ دانشکده صنعتی با هدف تامین نیروی صنعتی بخش شمالی خوزستان راه اندازی شده است.

محمدرضا عصاری از ۱۷ دی ماه ۱۳۹۲ با حکم فرجی دانا ریاست این دانشگاه را برعهده دارد. در این سال‌ها این دانشگاه به واسطه دور بودن از مرکز استان گفته می شود پاتق برخی افراد سیاسی بدل شده است. بعضی معتقدند این سیاسی کاری باعث شده کار علمی به حاشیه رانده شود.

علت حذف نام «شهدای علمی» در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول/ دیوان محاسبات از هزینه‌کرد ۵ درصد اعتبارات رئیس دانشگاه مطلع است؟

۱- پروازی بودن رئیس دانشگاه؛ یکی از ریشه‌های این ادعا و غلبه مسائل سیاسی بر روند علمی دانشگاه نبود مستمر رئیس دانشگاه در دزفول باشد. پروازی بودن رئیس دانشگاه سبب شده برخی افراد از این مساله سواستفاده کنند. جالب است با اینکه بار‌ها استاندار خوزستان تاکید کرده است که هیچ مدیر پروازی در استان نداریم و همه مدیر‌ها باید به طور کامل در محل خدمت حضور داشته باشند، رئیس دانشگاه دزفول سال‌ها است در تهران ساکن است.

۲- هزینه بلیط‌ها و حق ماموریت‌های ۶ سال گذشته؛ سوال جدی‌تر این است که رئیس این دانشگاه لازم است توضیح دهد در این مدتی که رئیس دانشگاه بوده است هزینه بلیط رفت و برگشت خود را آیا از دانشکاه تامین کرده است؟ یعنی ایشان در همه‌ی این هفت سال که به تهران و خانواده سرزدند برای کار اداری بوده است؟ چرا در همه این سفر‌ها ایشان ماموریت برای خود رد کرده و حق ماموریت دریافت کرده است. لازم است ایشان در این زمینه شفاف سازی کنند.

۳- سرنوشت نامعلوم کنفرانس جندی شاپور؛ جناب عصاری مساله دبیرخانه کنفرانس جندی شاپور به کجا رسید؟ چرا پس از اقداماتی که قبل شما صورت گرفت، اقدام جدی صورت نگرفت:؟ دستاورد دانشگاه پس از آن همه هزینه سنگین برای نخستین کنفرانس جندی شاپور در سال ۹۵ چه بوده است؟ چرا مردم دزفول هیچ دستاوردی ندیدند؟ جز دعوت از آقایان ولایتی و مخبر و اهدا تابلو فرش به این بزرگواران چه تغییر شگرفی در روند علمی دانشگاه رخ داده است؟

علت حذف نام «شهدای علمی» در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول/ دیوان محاسبات از هزینه‌کرد ۵ درصد اعتبارات رئیس دانشگاه مطلع است؟

۴- حذف انجمن علمی سایبری؛ یکی از اقداماتی تاسف بار که در این دوره رخ داد، حذف انجمن‌های علمی سایبری بوده است با اینکه این دانشگاه صنعتی و دارای تیم قوی در بخش طراحی پهپاد بوده است متاسفانه در دوره شما این تیم دانشجویی که دارای مدال‌های موفقیت بودند، از هم پاشیده شدند. دانشجویانی که می‌توانست آینده‌های درخشان کشور باشند، بدلیل بی اعتنایی معاون فرهنگی وقت دانشگاه دزفول از ایران مهاجرت کردند.

۵- مهمانسرای دانشگاه؛ مهمانسرای دانشگاه که در دوره قبل شما با قیمتی بسیار پایین برای امور اداری دانشگاه طراحی و ساخت شده بود، براساس چه مجوزی طبقه بالای آن در اختیار شخصی شما قرار گرفته است؟ شنیده‌های بسیاری است از پول بیت المال برای هزینه شخصی خود و خانواده خود استفاده کردید که مسئول مالی دانشگاه از پرداخت پول غذای شخصی امتناع کرده است. این ریخت پاش‌ها ایا مصداق تضییع بیت المال نیست؟

۶- مساله استفاده از ماشین‌های دانشگاه برای امور شخصی؛ رئیس دانشگاه لازم است شفاف سازی کند که چرا چند ماشین در اختیار دارد؟ قضیه ماشینی که در تهران در اختیار ایشان است چیست؟ مساله تصادف با ماشین در مسیر تهران چه بوده است؟ ماشین دانشگاه پس از تصادف ۲۷ میلیون تومان آسیب دید، این هزینه را چه کسی پرداخت کرد؟ قضیه ۹ میلیون تومانی که معلوم نیست به حساب چه کسی واریز شده است را شفاف سازی کنید؟ لازم است دیوان محاسبات استان در این زمینه ورود کند.

علت حذف نام «شهدای علمی» در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول/ دیوان محاسبات از هزینه‌کرد ۵ درصد اعتبارات رئیس دانشگاه مطلع است؟

۷- ۵ درصد اعتبارات رئیس دانشگاه؛ شنیده‌ها حاکی است که حسابرسی دقیق در هزینه کرد این ۵ درصد اعتبارات رئیس دانشگاه وجود ندارد. دیوان محاسبات چرا در این زمینه ورود نمی‌کند؟ اینکه مقداری از این پول‌ها به حساب برخی افراد و نزدیکان واریز شده چقدر صحت دارد؟

۸- حذف نام شهدای علمی؛ مجموعه ازمایشگاهی که طبق مصوبه شورای دانشگاه قبل شما به نام شهدای علمی کشور نامگذاری شده بود، چرا حذف کردید؟

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
محمدعلی
[1399/07/08 - 09:44]
متاسفانه فضای دانشگاه دزفول به شدت خفقان است هر کی اعتراض می کنه اخراج میشه
علی
[1399/07/08 - 13:09]
سلام, اگر حقایقی در این نامه هست, بی انصافی هایی هم دیده میشود, حذف نام شهدای علمی درست نیست, مجموعه آزمایشگاهی به جای دیگری منتقل شده است. آقای دکتر عصاری حقیقتا برای مجموعه زحمت کشیدن, مهمانسرای دانشگاه هم در اختیار هیات علمی و هم در اختیار میهمانان دانشگاه هست, بزرگ نمایی نکنید. هزینه غذای دانشگاه موضوع سطح پایین هست. این جملات سرتاسر با هدف ناصواب نوشته شده است. هیچ کسی بخاطر انتقاد اخراج نشده است. لطفا انصاف داشته باشین. اگرچه ایراداتی وارد هست ولی بهتان و تهمت زدن کار جوانمردان نیست.
حسین نوری
[1399/07/10 - 14:20]
این موضوع رو هم اضاف کنید بهش جبار هیات علمی به حضور تمام وقت در ایام کرونا در شرایطی که اغلب دانشگاه های کشور حضور الزامی اساتید را حذف یا حداکثر یک روز در هفته توافق کرده اند و اساتید وظایف آموزشی وپژوهشی را غیرحضوری وباهزینه و وسایل شخصی برگزار می کنندو درحالی که تعدادی ازکارمندان دانشگاه بعلت کرونا خود یاخانواده شان فوت کرده اند. به جهت واردکردن فشار روانی مضاعف به اساتید
و ....
فاطمه
[1399/07/10 - 14:22]
مخالفت با توسعه و ایجاد رشته های مهم و موثر در اقتصاد منطقه ای مثل کشاورزی و زیست فنآوری که در دوره قبلی دارای موافقت اصولی بود
رضا
[1399/07/10 - 14:24]
یکی دیگه از کارهایی که درباره ایشون ذکر نشده ایجاد جوی کاملا امنیتی مبتنی بر شخص محوری بوده ایشون با استفاده از اهرم های فشار قانونی برای ایجاد مشکلات اداری و استخدامی متناسب با نظر اشخاص و در واقع اعمال تبعیضات اداری مانع از استخدام خیلی از افراد بومی در این دانشگاه شده
میلاد
[1399/07/13 - 11:30]
سلام
متاسفانه ایشون باعث و بانی از بین رفتن مرکزهای علمی و پژوهشی دانشجویی هستند که چندین سال زحمت شبانه روزی و کسب چندین مقام و افتخارات کشوری رو به نابودی کشاند..در سالی که این آقا رییس دانشگاه شدن ما در پهپاد در کمیکار در رباتیک در معماری و در عمران در حوزه دانشجویی جز بهترین و پر افتخارترین های کشور بودیم...جای تاسف داره
تورهای مسافرتی آفری