گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 373078

واکنش دفتر تحکیم وحدت به افزایش خدمت سربازی

بزرگخو گفت: متاسفانه با کارشکنی‌های دولت و در اختیار قرارندادن بودجه کافی برای نظامی گری در کشور، ستاد مشترک مجبور به وضع چنین قوانینی شده که البته همانطور که خود سردار باقری هم قبلتر گفته، مطلوب آن‌ها استخدام سرباز تخصصی به جای وضع فعلی سربازی در کشور است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، علی بزرگخو، مسئول واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت، گفت: هفته گذشته شاهد افزایش مدت سربازی بدون حتی یک خط توضیح بودیم، نکته‌ اول در این رابطه این است که دقیقا نقش تبیین برای مردم و اقناع افکار عمومی قبل از اجرای تصمیمات نسبت به تصمیمات کلان آیا به رسمیت شمرده می‌شود یا خیر؟ تصمیم بدون اقناع آن هم در شرایط فعلی کشور نه تنها اهداف تصمیم‌گیران را تامین نمی‌کند؛ بلکه منجر به تولید بحران‌های جدید در کشور می‌شود که ضرر آن در مجموع به کلیت نظام وارد خواهد شد. وقت آن شده که افکار عمومی و اقناع آن برای نهادها موضوعیت پیدا کند.

وی افزود: نکته دوم اینکه امروز در خدمت سربازی شاهد به کار گیری جوانان در امور غیرتخصصی‌شان هستیم برای مثال افرادی ماموریتشان این است که در خطوط بی آر تی بایستند و مواظب باشند موتوری‌ها داخل این خطوط نروند! چه بسیار جوانانی که با مدرک معتبر وارد سربازی می‌شوند و مجبورند کارهای بی‌فایده و نابهینه انجام دهند، کارهایی که با یک دهم هزینه قابلیت جایگزینی دارد و اصلا نیازی به ورود افراد بی تخصص به آن‌ها نیست، در واقع این مدل از به کارگیری استعدادها از دو جهت منابع کشور را هدر می‌دهد، اول اینکه وقت و زمان و جوانی و استعداد جوان را از بین می‌برد و دوم اینکه منابع کشور برای ساپورت افراد بدون تخصص و با کارایی بسیار پایین را هدر خواهد داد.

بزرگخو تصریح کرد: راهکار جایگزین بهینه‌سازی خدمت سربازی و به خدمت در آوردن سربازی برای آبادانی کشور است، یعنی با شروع یک نهضت استعدادیابی بین جوانان، استعداد هر شخص، تشخیص داده شود و سپس در آن جهت از جوان برای کشور کمک گرفته شود. در این مدل هر عنصر توانایی ایجاد ارزش افزوده پیدا خواهد کرد و از قبل همین ارزش افزوده‌ی تولیدی حق و حقوق سرباز به طور کامل همانند یک فرد متخصص می‌تواند پرداخت شود.

مسئول واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: اساسا وظیفه‌ی یک نظام دینی مردم سالار در مرحله‌ی اول تضمین استفاده‌ی صحیح از استعداد افراد برای رشد آن‌هاست، حال اگر خود این نظام عاملی را ایجاد کند که وقت و انرژی افراد را هدر دهد چه خواهد شد؟ اینطور هم آموزش رزم همگانی برقرار خواهد بود تا در مواقع لزوم کشور با ثبات ما در دل منطقه بی‌ثباتمان، دچار مشکل امنیتی نشود و همچنین این طرح از آن جایی که خود عامل تولید ارزش افزوده در کشور خواهد شد، دیگر مشکل مالی و بودجه برای در اختیارگیری سرباز تخصصی وجود نخواهد داشت و در نهایت به تقویت امنیت کشور می‌انجامد.

بزرگخو گفت: متاسفانه با کارشکنی‌های دولت و در اختیار قرارندادن بودجه کافی برای نظامی گری در کشور، ستاد مشترک مجبور به وضع چنین قوانینی شده که البته همانطور که خود سردار باقری هم قبلتر گفته، مطلوب آن‌ها استخدام سرباز تخصصی به جای وضع فعلی سربازی در کشور است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به کدام یک از نامزدها رای می دهید؟

  رئیسی
  جلیلی
  رضایی
  زاکانی
  قاضی زاده هاشمی
  همتی
  مهرعلیزاده
  رای نمی‌دهم
  مشاهده نتایج