گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 373961

تاریخ اسلام بیانگر عدم امکان صلح میان آزادگان و مستکبران است

۶ دفتر تشکل دانشجویی دانشگاه‌های یزد در بیانیه‌ای نسبت به مذاکرات دوباره با ایالات متحده آمریکا نوشتند: تمام تاریخ اسلام به وضوح بیانگر این است که امکان صلح و سازش واقعی میان آزادگان و مستکبران وجود ندارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ۶ دفتر تشکل دانشجویی دانشگاه‌های یزد در بیانیه‌ای نسبت به مذاکرات دوباره با ایالات متحده آمریکا نوشتند: در چند دهه گذشته هر مذاکره‌ای با آمریکا منجر به سخت‌تر شدن وضع موجود و ایجاد بحران‌های جدید شده است؛ چنانچه نمونه‌ی اکمل آن را در برجام شاهد بودیم که علیرغم انجام تمامی تعهدات از سوی ایران، از طرف مقابل هیچ عملی انجام نپذیرفت و مشکلاتی به مراتب سخت‌تر گریبان‌گیر کشورمان شد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

زمزمه مذاکره مجدد با آمریکا که مجددا در دستور کار عده‌ای قرار گرفته باعث تعجب و حیرت مردم و دلسوزان کشور شده است؛ چراکه اکنون با نگاهی واقع‌گرا به تجربیات تلخ مذاکره بالخصوص برجام، هر انسان عاقل و دلسوزی به خسارت محض بودن توافق با امریکای بدعهد پی برده و از احتمال تکرار تجارب پرهزینه و بی‌فایده نگران می‌شود.

در چند دهه گذشته هر مذاکره‌ای با آمریکا منجر به سخت‌تر شدن وضع موجود و ایجاد بحران‌های جدید شده است؛ چنانچه نمونه اکمل آن را در برجام شاهد بودیم که علیرغم انجام تمامی تعهدات از سوی ایران، از طرف مقابل هیچ عملی انجام نپذیرفت و مشکلاتی به مراتب سخت‌تر گریبان‌گیر کشورمان شد و همه آنچه به عنوان دستاورد مطرح شد یا تقریبا هیچ بوده یا همانند تحریم‌های تسلیحاتی از ابتدا وضع آن‌ها با پذیرش مسئولان بوده و تنها درصورتی رفع آن‌ها قابل پذیرش است که از پهنه تبلیغاتی فراتر رفته و نمود عینی و عملی پیدا کنند.

همچنان که هر مذاکره‌ جدیدی همراه با زیاده خواهی طرف مقابل و درخواست واگذاری امتیازات خطرناکی، چون تخلیه‌ی منطقه یا تعطیلی صنعت موشکی از سوی ایران است که منجر به از بین رفتن بزرگترین زمینه‌های قدرت و امنیت ایران خواهد شد.

بلاشک در طول تاریخ احزاب امریکا هیچ یک از دشمنی علیه ایران و ایرانیان مبری نبوده و علیرغم ظاهر و ادبیاتی متفاوت هردو در خباثت و شقاوت علیه مردم ایران مسابقه‌ای تنگاتنگ داشته‌اند که اعمال رذیلانه هرکدام از شمار خارج است.

اینک بسیار باعث تاسف است که عده‌ای برای دستیابی به اهداف سیاسی خود اقدام به تحریف مبانی اسلام کرده و مطالب دلخواهشان را به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) منتسب می‌نمایند؛ در حالی که تمام تاریخ اسلام به وضوح بیانگر است که امکان صلح و سازش واقعی میان آزادگان و مستکبران وجود ندارد؛ لذا از مراجع عظام تقلید و علمای اسلام انتظار می‌رود درمقابل اینگونه تحریفات آشکار سکوت نکرده و صراحتا به موضع گیری و دفاع از مبانی اسلام بپردازند؛ و چنانچه که عقل و شرع لزوم دوری و اجتناب از شر مستکبرین و دشمنان را حکم می‌کنند از مسئولین انتظار می‌رود از تجربیات گذشته درس گرفته و کشور را درگیر مهلکه‌ای خطرناک با نتیجه‌ای از پیش مشخص شده نکنند و درعوض تمرکز خود را بر روی حل مشکلات معیشت مردم از راه توجه به رونق تولید، ساماندهی بازار عرضه و تقاضا، تخصیص بهینه ارز به واردکنندگان کالا‌های اساسی و همچنین دریافت ارز حاصل از صادرات و ورود آن به چرخه اقتصادی کشور که بنابر برآورد‌ها مشکلات ارزی را حل می‌کند اقدام نمایند.

همچنین از تمامی دلسوزان اسلام و ایران مخصوصا فرهیختگان و نخبگان انتظار می‌رود همراه جنبش دانشجویی نسبت به جلوگیری از تکرار خطا‌ها موضع گیری صریح داشته باشند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد

انجمن اسلامی دانشگاه یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه یزد

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه فرهنگیان

بسیج دانشگاه علم و هنر یزد

بسیج دانشگاه آزاد یزد

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری